Wygląda dobrze
To pole jest wymagane


Z cyklu „Ludzie z pasją"

 

Wiktoria Brożyna i Franciszek Olszewski


 

Wiktoria Brożyna i Franciszek Olszewski zostali laureatami tegorocznej XI Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego. Najlepsi sportowcy miasta Chojnowa 2018 odebrali statuetki z rąk burmistrza miasta Jana Serkiesa na uroczystości, która odbyła się 1 marca w hotelu Qubus w Legnicy. Organizatorami wydarzenia byli Urząd Miasta Legnica, LCK Legnica, OSiR Legnica, wydawnictwo i portal e-legnickie.pl.


(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

Wiktoria Brożyna na co dzień trenuje w chojnowskim Uczniowskim Klubie Kolarskim Stowarzyszenie „ORIENS".

Gazeta Chojnowska - Od kiedy trenujesz?

 

Wiktoria Brożyna - Kolarstwo trenuję od 2015 roku, gdzie jako 12 -latka dołączyłam do klubu ,,UKKS ORIENS CHOJNÓW".

 

 G.Ch. – Jak podsumowałabyś rok 2018, najtrudniejsze i najpiękniejsze momenty?

 

W. B. – Ubiegły rok przyniósł mi dużo udanych wyścigów. Na szczęście nie było żadnych poważnych upadków, a to jest najważniejsze. Do najpiękniejszych momentów mogę zaliczyć pierwsze miejsce w wyścigu o Złotą Spinkę prezydenta miasta Wałbrzycha, gdzie udało mi się odjechać od grupy bardzo mocnych zawodniczek. Jednym z najtrudniejszych momentów, a  zarazem najpiękniejszych były Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski, gdzie zaliczyłam upadek na trudnym zakręcie. Było to dla mnie bardzo ciężkie, ponieważ moja grupa odjechała, zanim się podniosłam. Udało mi się przejechać tę trasę i zdobyłam bardzo wysokie dziesiąte miejsce. To był mój duży sukces. Warto też wspomnieć, że wszystkie moje wygrane to także zasługa mojego trenera Waldemara Łysyganicza, który solidnie i starannie przygotowuje mnie do wszystkich startów.


(szerokość: 401 / wysokość: 600)

 

G.Ch. – Plany na 2019 rok. Do jakich zawodów się przygotowujesz?

 

W.B. – Mój  plan na nadchodzący sezon, to żeby jak najlepiej wypaść na wyścigach ogólnopolskich. Jednym z ważniejszych zawodów, do których obecnie się przygotowuję, będą Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski, gdzie powalczę o koszulkę Mistrza Polski. Kolejnym ważnym startem będą zawody sportowe Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, które również są dla mnie kolarskim wyzwaniem.

 

G.Ch. - Czy masz jeszcze jakąś pasję poza kolarstwem?

 

W.B. - Poza kolarstwem, w chwilach wolnych bardzo lubię grać w siatkówkę.

 

G.Ch. - Jak wrażenia po Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego?

 

W.B. - Gala Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego to bardzo wspaniała impreza na wysokim poziomie, pięknie ozdobiona sala i wspaniali prowadzący. Dzień gali na pewno, na długi czas pozostanie w mojej pamięci, nie mówiąc o tym, że dostać zaproszenie na taką galę, to jest bardzo duży zaszczyt!

 

Franciszek Olszewski został najmłodszym laureatem XI Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego. Trenuje w taekwondo olimpijskie w Ludowym Międzyszkolnym Klubie Sportowym „SFORA" Chojnów.

 

Gazeta Chojnowska: Od kiedy ćwiczysz taekwondo. Jak to się stało, że trafiłeś na zajęcia tej wymagającej dyscypliny olimpijskiej?

Franciszek Olszewski - Taekwondo ćwiczę od 4 lat. Na pierwsze zajęcia, gdy miałem 6 lat, zaprowadził mnie tato. Na początku nie byłem do tego przekonany, ale już po dwóch czy trzech zajęciach bardzo mi się spodobało.


(szerokość: 750 / wysokość: 499)

 

G. Ch. -  Największe sportowe osiągnięcia roku 2018?

F.O. - Moim największym sportowym osiągnięciem w 2018 roku było zdobycie 3. miejsca w Pucharze Polski P2 Baltic Cup w Olsztynie. To był mój debiut w zawodach tej rangi. Udało mi się też zwyciężyć w kilku walkach w turniejach za granicą. 

 

G.Ch. - Gdybyś miał zachęcić swoich kolegów, koleżanki do uprawiania tego sportu to, co byś im powiedział?

F.O. - Powiedziałbym po prostu, żeby przyszli na trening i spróbowali. W klubie mam bardzo fajnego trenera, kolegów i koleżanki, których pozdrawiam!

 

G.Ch. - Czy poza taekwondo, masz jeszcze jakąś inną pasję?

 

F.O. - Taekwondo jest moją pasją, a poza tym lubię chodzić po górach z moimi rodzicami i psem oraz czytać książki. 

 

G.Ch. – Czy podobała ci się uroczystość wręczenia nagród dla Najlepszego Sportowca Chojnowa 2018?

 

F.O. - Podobała mi się, doniosła atmosfera. Na gali było bardzo miło i fajnie. Bardzo dziękuję za wyróżnienie.

 

 

 

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie