Wygląda dobrze
To pole jest wymaganeUKKS ORIENS –


z  miłości do rowerowej


pasji!


Klub Kolarski UKKS ORIENS Chojnów istnieje od 2012 roku. Intensywne działania zarządu stowarzyszenia sprawiają, że klasyfikuje się on w czołówce klubów kolarskich na Dolnym Śląsku. Zaangażowanie trenerów i wszystkich tych, którzy wspierają działaczy rowerowej pasji, przekładają się na sukcesy sportowców. Młodzi kolarze są niebywale zdeterminowani na pokonywanie nowych tras i osiąganie coraz lepszych wyników. Liczba zawodników stale rośnie a UKKS ORIENS rozwija się w najlepsze!

W 2019 roku został wykonany projekt remontu pomieszczeń: serwisowego i przeznaczonego do treningów zimowych. Autorem wygranej koncepcji jest Adam Rotko. Klub otrzymał 10.000 tys. złotych darowizny od firmy Volkswagen Motor Polska na realizację projektu „Bike&Fun". Program „VWolontariat. W sercu siła" stał się wielkim wsparciem dla klubu. Remont został wykonany przez pracowników Volkswagen Motor Polska z Polkowic. Nowoczesne wnętrza  wraz z dobrym sprzętem stały się silnym fundamentem utalentowanej i prężnie działającej drużyny.


(szerokość: 750 / wysokość: 499)


„VWolontariat. W sercu siła" wprowadził wiele pozytywnych zmian w klubie.


Adam Rotko szef projektu:  Projekt obejmował remont dwóch pomieszczeń. Pierwsze zostało dostosowane do potrzeb treningowych drugie natomiast pełni dwie funkcje, jest przede wszystkim miejscem dostosowanym do serwisowania rowerów oraz stanowi pomieszczenie biurowe klubu. Stanowisko serwisowe zostało wyposażone w odpowiednie narzędzia, został zbudowany solidny stół serwisowy.


Jarosław Pułka V-ce Prezes Zarządu: W obu pomieszczeniach zastosowano nowoczesne oświetlenie LED, dzięki któremu pomieszczenia stały się jasne. Wszystkie te prace zostały wykonane przez pracowników zakładu Volkswagen Motor Polska w Polkowicach.


(szerokość: 750 / wysokość: 499)


Po zrealizowaniu modernizacji pomieszczeń dzięki wsparciu fabryki silników  czas na nowe wyzwania.


Alicja Marciniec trener sekcji MTB: Kolejnym celem do zrealizowania jest zakup strojów dla zawodników. Obecnie jesteśmy na etapie uzgadniania potrzebnych rozmiarów oraz wzorów. Równocześnie poszukujemy także sponsorów, którzy mogliby nas wesprzeć w realizacji tego projektu.


(szerokość: 750 / wysokość: 499)


(szerokość: 750 / wysokość: 499)Ilu obecnie zawodników mierzy się z pasją szosowania?


Waldemar Łysyganicz Prezes Zarządu Klubu, trener sekcji szosowej: : Obecnie zrzeszonych jest 28 zawodników startujących w różnych kategoria wiekowych.


Plany na 2020 rok i dalszą przyszłość?


Waldemar Łysyganicz Prezes Zarządu Klubu, trener sekcji szosowej: 26.01.2020 odbyły się kwalifikacje do Kadry Wojewódzkiej Młodzików, gdzie z naszego klubu zakwalifikowało się dwóch zawodników. Obecnie przebywają na dziesięciodniowym zgrupowaniu młodzików w Sobótce. Przygotowywani są do sezonu, gdzie rozwijają technikę jazdy oraz wzmacniają kondycję. Opracowywany jest również kalendarz zawodów na 2020 r. Szczegółowy plan zostanie opublikowany na stronach klubu.


(szerokość: 750 / wysokość: 499)


Klub rozwija się dzięki wsparciu i pomocy wielu osób zaangażowanych w rozwój i promocję kolarstwa w Chojnowie. Sukcesy zawodników UKKS ORIENS odbijają się szerokim echem w mediach. W tym roku zawodniczka Wiktoria Brożyna po raz drugi zdobyła tytuł Najlepszego Sportowca 2019 Chojnowa. Statuetka została wręczona podczas XII Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego w Legnicy. Obecnie klub poszukuje trenerów, którzy podzielą się swoją pasją do kolarstwa.

(szerokość: 750 / wysokość: 530)
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie