Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Jej żywiołem jest woda. Spełnia się w jej nurtach jako pływaczka, pod jej lustrem jako nurek i przy jej brzegach jako instruktor pływania, ratownik. Martyna Bijak zaczynała na chojnowskim basenie. Każdy kolejny rok przynosił rozwój i nowe sukcesy. Dziś, zamiłowanie do pływania zaprowadziło ją do biznesu i ukierunkowało edukację. Studiuje, ma własną firmę i zapowiada, że ”dopiero się rozkręca…”

Gazeta Chojnowska – Twoja przygoda z pływaniem zaczęła się …

Martyna Bijak – Moje pierwsze zajęcia na basenie odbywały się w formie lekcji wf-u już w szkole podstawowej. Później rodzice zapisali mnie do jednej z chojnowskich szkółek, a następnie przeniosłam się wraz z bratem do Legnicy, gdzie pod czujnym okiem Pana Jarosława Frunze przez wiele lat doskonaliłam swoje umiejętności. W międzyczasie dołączyłam do klubu pływackiego KS Champion Swimming Legnica, który przez kilka lat miałam przyjemność reprezentować na wielu zawodach.

Gazeta Chojnowska – Właśnie. Wiemy, że posiadasz imponujący zbiór nagród, medali, tytułów… Twoje najcenniejsze trofea…
M.B. - Osiągnięcia, z których jestem najbardziej dumna to drugie miejsce na Ogólnopolskich Zawodach w Sprincie o Puchar Prezesa PCC Rokita, trzecie miejsce w Bolesławieckiej Setce Pływackiej, trzecie miejsce na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Brzeg Dolny oraz wiele zwycięstw w szkolnych i klubowych sztafetach.

Gazeta Chojnowska – co czujesz stojąc na słupku?
M.B. -  Tylko pływacy, którzy brali udział w zawodach znają te uczucie – to jest nie do opisania. Są to ogromne emocje, mobilizacja, skupienie, a przede wszystkim stres. Mimo tego, że jest się pewnym swoich umiejętności, zawsze chce się popłynąć lepiej i szybciej niż poprzednio. Satysfakcja i radość jaką później czujemy jest najlepszą nagrodą.

Gazeta Chojnowska – Od niedawna powadzisz szkółkę pływacką. 
M.B. - Bardzo lubię sport oraz pracę z dziećmi, sprawia mi to ogromną przyjemność, dlatego też postanowiłam połączyć te dwie rzeczy. Ogromne wsparcie rodziców i bliskich dodało mi odwagi, aby otworzyć własną działalność, jaką jest My Swim- Szkoła Pływania. Jestem młoda, ale bardzo ambitna i rzetelna. Nie boję się wyzwań i nowych rzeczy. 
Zajęcia kierowane są do każdego, kto tylko chce zacząć swoją przygodę z pływaniem. 
Nauka pływania u każdego przebiega inaczej, najważniejsze jest oswojenie z wodą - trzeba ją polubić! Jedni potrzebują więcej czasu na adaptację, drudzy od razu są gotowi do rozpoczęcia nauki poszczególnych stylów. Staram się do każdego podchodzić indywidualnie i pokazać, że woda to żywioł, z którym warto współpracować.
Nauczanie innych sprawia mi znacznie większą przyjemność niż udział w zawodach. Cieszę się, że przyczyniam się do rozwijania umiejętności moich uczniów i mogę im pokazać „podwodny świat”.

Gazeta Chojnowska – Woda to ten spośród 4 żywiołów, któremu przypisuje się energię żeńską. Jest płynna, a zatem również zmienna, nieprzewidywalna. Raz opada, innym razem wzbiera, raz jest łagodna, jakby uśpiona, innym razem wzburzona, groźna. Zupełnie jak kobiece emocje. Zgadzasz się z tym?
M.B. – Zgadzam się. To zdecydowanie mój żywioł. Poza pływaniem ukończyłam również kurs instruktora pływania, nurka oraz freedivera (nurkowanie na wstrzymanym oddechu przyp. red.) - jako czternastolatka przepłynęłam 94 metry pod wodą z monopłetwą. Już trzeci rok pracuję jako ratownik wodny na miejskim basenie oraz sezonowo na Rokitkach. Bardzo lubię również taniec, przez wiele lat tańczyłam w zespole Brooklyn, uczęszczałam na zajęcia teatralne oraz angażowałam się w liczne akcje charytatywne. Gdy znajdzie się chwila czasu wolnego lubię też pojechać w góry. Weekendowo studiuję Pedagogikę Wczesnoszkolną i Przedszkolną na Uniwersytecie Wrocławskim, co pomaga mi jeszcze lepiej rozumieć dzieci uczęszczające do mojej szkoły pływania.

Gazeta Chojnowska – Marzenia, plany, aspiracje…
M.B. - Chciałabym cały czas rozwijać firmę oraz swoje umiejętności. Jestem wdzięczna za każdą wyciągniętą do mnie „pomocną dłoń” i zaufanie. Zapewniam, że dopiero się rozkręcam…

G.Ch. – Dziękujemy za rozmowę. Życzymy, by Twoje pasje towarzyszyły Ci w każdym aspekcie życia. A naszym Czytelnikom polecamy strony na platformie Facebook: My Swim- Szkoła Pływania.

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie