Wygląda dobrze
To pole jest wymaganeZ cyklu "Ludzie z pasją"

Michał Kowalczyk


Michał Kowalczyk ma dopiero 10 lat i śpiewa, jak sam mówi „od zawsze". Idą za tym wspaniałe występy, sukcesy wokalne oraz nagrody! Młody wokalista może pochwalić się już wieloma wygranymi konkursami. Nad solidnym i profesjonalnym przygotowaniem pracuje wraz ze swoją nauczycielką śpiewu panią Patrycją Kamolą. Michał wielką muzyczną pasję rozwija dzięki swoim Rodzicom, którzy są ogromnym wsparciem dla syna. Bliscy, koledzy i koleżanki ze szkoły, mieszkańcy Chojnowa również z zainteresowaniem spoglądają na wszystkie wokalne zwycięstwa młodego artysty. Cieszą wszystkie występy. Na naszych oczach rośnie wielki talent!


(szerokość: 750 / wysokość: 786) 

Gazeta Chojnowska: Michał prawdą jest, że uwielbiasz śpiewać!

 

Michał Kowalczyk: Od kiedy pamiętam, zawsze sobie coś śpiewałem, coś nuciłem… Często brat mnie uspokaja, bo ciągle śpiewam! Gdy byłem w I klasie moja wychowawczyni Pani Maria Kawerska wraz z Panem Tomaszem Susmędem prowadziła chórek szkolny, na który mnie zapisała. Od razu bardzo mi się spodobały te zajęcia. Pan Tomasz w rozmowie z rodzicami podpowiedział, że warto byłoby, abym uczęszczał na lekcje śpiewu, bo mam dobry słuch i głos. W maju 2018 roku rodzice zapisali mnie na lekcje śpiewu do FAME.ART, które prowadziła Pani Anna Czerska. Już w czerwcu śpiewałem po raz pierwszy na Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Legnicy i otrzymałem wyróżnienie. Od stycznia 2021 zacząłem naukę w Szkole Muzyki Rozrywkowej Śpiewu i Mowy w Legnicy pod kierunkiem Pani Patrycji Kamoli. Początki były dla mnie trudne, gdyż Pani Patrycja to znana wokalistka, a złote płyty w studiu, w którym odbywają się zajęcia bardzo mnie paraliżowały.


(szerokość: 724 / wysokość: 966)

 

G.Ch. - Pomimo młodego wieku masz na swoim koncie już całkiem sporo osiągnięć.

 

M.K. - Tak, dzięki rodzicom, którzy wraz z Panią Patrycją wyszukują konkursy, festiwale muzyczne i chętnie jeżdżą ze mną wszędzie tam, gdzie się zakwalifikuję.  Nie nastawiam się na wygraną, biorąc udział w konkursach, lecz na zabawę. Chciałbym i liczę na to, że będzie więcej konkursów „na żywo". W ostatnim czasie wiele konkursów odbyło się niestety online.  Na takich konkursach również udało mi się zdobyć nagrody. I mimo trudnego roku, dla mnie zaczął się wspaniale, gdyż w styczniu zdobyłem GRAND PRIX na Festiwalu „Kolędy i Pastorałki z Serca" w Bolesławcu (woj. łódzkie) piosenką Ani Wyszkoni „Mój Anioł". W koncercie galowym, który był prowadzony na żywo. Akompaniował mi zespół jazzowy złożony z profesjonalnych muzyków. Zająłem też II miejsce w II Dolnośląskim Festiwalu Piosenki Polskiej „GDZIE CI ARTYŚCI SZALENI?" w Grębocicach, piosenką „Dłoń" z repertuaru Natalii Kukulskiej. Ten konkurs odbył się online. W III Ogólnopolskim Festiwalu Gwiazd Polskiej Estrady w Chojnie zdobyłem Wyróżnienie Specjalne za piosenkę „Moja mama grała mi" Urszuli Sipińskiej. Przedostatni tydzień wakacji spędziłem w Nowym Sączu, gdzie zakwalifikowałem się do XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK i zdobyłem I miejsce z utworem „Bajka Tuwima". Przesłuchania konkursowe odbyły się we wtorek, ale wyniki były ogłoszone dopiero podczas koncertu galowego, który odbył się na scenie w rynku Nowego Sącza w niedzielę. Podobnie jak w Bolesławcu, w Chojnie i w Nowym Sączu oprócz konkursu odbywały się warsztaty z trenerami wokalnymi. Podczas tych zajęć wiele się nauczyłem oraz poznałem wspaniałych ludzi i przyjaciół. Cały tydzień to wspaniała przygoda. W studiu nagrań jako laureat I miejsca nagrałem wykonywany na Festiwalu utwór na płytę, która niebawem się ukaże, na której będą najlepsze wykonania ze wszystkich kategorii wiekowych. Jako laureat miałem też przyjemność zaśpiewać na scenie w Krynicy - Zdroju. To największe i najważniejsze moje tegoroczne osiągnięcia. Otrzymałem również wiele wyróżnień m.in. w III Ogólnopolskim przeglądzie piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Wesołe Nutki" w Łukowie oraz w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2021. A przez te kilka lat nazbierało się naprawdę wiele nagród. Ogólnie wziąłem udział w ponad 40 konkursach, zdobywając nagrody I, II, III miejsca oraz wyróżnienia. Uczestniczyłem w nagraniu dwóch płyt, a na początku października w Studiu Nagrań Polskiego Radia w Warszawie będę nagrywał płytę Bożonarodzeniową, która jest nagrodą w konkursie organizowanym przez Fundację Ze Sztuką Przez Świat. W Chojnowie 2019 roku w ostatnim konkursie przed pandemią zająłem II miejsce w Rozśpiewanych Nutkach.


(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

 

G.Ch. - Uczysz się śpiewać w Szkole Muzyki Rozrywkowej, Śpiewu i mowy w Legnicy. Jak wyglądają lekcje śpiewu?

 

M.K. - Lekcja zaczyna się od przygotowania głosu czyli rozśpiewania. Następnie śpiewam zadaną mi piosenkę, a Pani Patrycja poprawia błędy, które popełniam. Obecnie przygotowuję piosenkę z repertuaru Młodzi Artyści Śpiewają pod tytułem „Tylko tego chcę" oraz na konkurs piosenek Eleni „Po słonecznej stronie życia", który odbędzie się w Bielawie. Lekcja mija mi bardzo szybko, ponieważ pani Patrycja prowadzi zajęcia bardzo profesjonalnie, w miłej atmosferze i zawsze piosenki, które mi proponuje są idealnie dobrane dla mnie.  Oprócz śpiewu to również praca nad wymową, interpretacją utworu, a także dowiaduję się o różnych stylach muzyki, tonacjach, barwach głosu i jak nad nimi pracować. Mimo młodego wieku moja nauczycielka śpiewu traktuje mnie bardzo poważnie oraz przekazuje mi fachową wiedzę na temat muzyki.


(szerokość: 722 / wysokość: 960)

 (szerokość: 750 / wysokość: 1000)

 

G.Ch. - Czy poza śpiewem masz jeszcze jakieś pasje?

 

M.K.- Tak naprawdę to śpiew i muzyka jest moją największą pasją. Oglądam wszystkie odcinki The VOICE KIDS, The VOICE OF POLAND, The VOICE OF SENIOR, Szanse na Sukces, które również nagrywam i wracam do nich. Poza śpiewem interesuję się również piłką nożną. Razem z tatą oglądamy mecze nie tylko naszej reprezentacji. Lubię również sam pograć w piłkę nożną,  ostatnio zacząłem uczęszczać na treningi KS Chojnowianka.


(szerokość: 750 / wysokość: 500)

 

G.Ch. - Jakie masz marzenia?

 

M.K. - Moim największym marzeniem jest wystąpienie w konkursie Eurowizji Junior reprezentując Polskę. Marzy mi się również udział w programach The VOICE KIDS czy Szansa na Sukces oraz nagranie własnej płyty. Jednak przede wszystkim chciałbym, aby zakończyła się pandemia bym w końcu normalnie mógł występować na różnych festiwalach, konkursach i koncertach.


(szerokość: 750 / wysokość: 500)

 

G.Ch. – Michale gratulujemy Ci wszystkich wspaniałych osiągnięć i życzymy powodzenia w muzycznej karierze!


(szerokość: 750 / wysokość: 649)

 

 (szerokość: 750 / wysokość: 1000)(szerokość: 750 / wysokość: 1000)

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie