Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Zdjęć

Dni Chojnowa 2023

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów Dni Chojnowa, które odbyły się w dniach 3-4 czerwca 2023 r.

2023-07-06 09:45

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Na co dzień pracują w przedszkolu pełniąc różne funkcje, od święta przygotowują dzieci na okolicznościowe wydarzenia z pietyzmem inscenizując z maluchami programy artystyczne. Raz w roku jednak, to ONE wychodzą na scenę i dla swoich podopiecznych, ich rodziców, dla znajomych i sympatyków dają bajkowy spektakl.

2022-12-16 09:49

60.lecie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

„Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia” Bolesław Prus 25 listopada swój piękny jubileusz 60.lecia obchodziła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Przybyłych do kościoła przywitał ks. proboszcz Dariusz Pudełko. Homilię wygłosił ks. Kamil Bulanda: - Gromadzimy się, aby z szacunkiem wspomnieć minione pokolenia uczniów i nauczycieli tej szkoły, którzy przez lata kształtowali oblicze naszej małej Ojczyzny. Gromadzimy się także po to, aby prosić o Boże Błogosławieństwo dla nauczycieli i uczniów, którzy poprzez swoją pracę i naukę współtworzą szkołę. Po Eucharystii przyszedł czas na spotkanie w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji, gdzie Dyrektor SP3 Mariusz Szklarz w swoim przemówieniu podziękował wszystkim osobom, które na przestrzeni lat były i są związani ze szkołą: - Czuję się zaszczycony i wyróżniony, że jako kolejny dyrektor tej szkoły mogę powitać, tak znamienitych gości. Wyjątkowy jubileusz to czas przywoływania pamięcią dokonań minionych pokoleń. 60.letnia tradycja wychowywania dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu, szacunku dla drugiego człowieka i poszanowania nauki była najważniejszym przesłaniem tych wszystkich, którzy ją tworzyli i dbali o jej wizerunek.

2022-11-28 11:30

Uroczystość PZS: Podniesienie Flagi na Maszt

22 listopada w Powiatowym Zespole Szkół odbyła się uroczystość oficjalnego podniesienia Flagi na Maszt. W wydarzeniu udział wzięli: Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, wicestarosta powiatu legnickiego Janina Mazur, Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, etatowy członek zarządu powiatu legnickiego Krzysztof Sowiński oraz dyrektorzy chojnowskich szkół. Rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu oraz podniesienia Flagi Państwowej na Maszt. Inicjatorem projektu był uczeń PZS Wiktor Ziembowicz.

2022-11-23 08:30

MAMY TO !!! 👏👏👏👏

Pierwszy oficjalny rekord Chojnowa w ilości przebiegniętych kilometrów wynosi: 1718,18 km. Z inicjatywy Ireneusza Kudelskiego 11 listopada o godzinie 11.00 na Stadionie Miejskim KS Chojnowianka ruszył pierwszy w historii naszego miasta maraton w 24.godzinnym biegu. Odzew na posty w Internecie przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. - Przepraszam wszystkich, że odebrałem Wam komfort spokojnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości – pisze na swoim profilu I.Kudelski. - Nadal patrząc na wynik jestem w szoku, nie spodziewałem się, że tylu z Was zobaczę na stadionie i że uda nam się aż tyle kilometrów przebiec - to aż 4300 okrążeń. Całą dobę ludzie przychodzili o różnych godzinach i biegali, truchtali i chodzili. Był Chojnów, Legnica, Chocianów, Zagrodno. Chwilę przed północą dołączył nasz exportowy Włóczykij, o 3 rano przyszły dzieci z rodzicami i maluchy z Chojnowianki, byli spacerowicze i byliście Wy biegaczki i biegacze! Magiczna moc jednego posta zadziałała tak, że nadal mam szczękę na podłodze… Na liczbę przebiegniętych w trakcie 24 godzin kilometrów złożyły się poszczególne wyniki 132 osób, które tego dnia – jak wskazuje Kudelski – biegły, truchtały, szły… Deklarowały 3-5 okrążenia, schodziły z bieżni po kilkunastu, kilkudziesięciu. Padły też życiowe rekordy. Dopisała pogoda, dopisywały nastroje - nie mogło być lepiej. - Chojnów jednak biega i to jak – dodaje I. Kudelski. - Za każdy ofiarowany kilometr serdecznie wszystkim dziękuję, a szczególnie tym najmłodszym, którzy z takim zacięciem pokonywali kolejne kółka. Szczególnie ogromne gratulacje dla tych "wariatów", którzy wykręcili najlepsze wyniki, to jest niesamowite: 136 km - Dominik Filipowicz 85 km - Irek Kudelski 73 km - Łukasz Roztoczyński 60 km - Grzegorz Popielski 57 km - Michał Rabiej 45 km - Tomek Socha a wśród kobiet: 50 km - Daria Tkaczyszyn - Kałużna 36,7 km - Iwona Merunowicz 36,1 km - Anna Baszczyj Podziękowania dla piłkarzy i działaczy KS Chojnowianka Chojnów za udział w biegu i udostępnienie zaplecza. Dla MOKSiR Chojnów za pomoc finansową i organizacyjną. 21 lat temu „grupa Sobczaka” ustanowiła rekord Polski w 24.godzinnej jeździe rowerem górskim - 594 km. Rekord zapisany został w "Polskiej Księdze Rekordów i Osobliwości". W kolejnych latach chojnowianie pobijali swoje własne osiągnięcia. Tego samego życzymy biegaczom – rekordy się ustanawia i pobija. Organizator już dziś zaprasza za rok!

2022-11-18 09:33

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie