Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Z cyklu „Ludzie z pasją"

Sara Luszniewska

 

Sara Luszniewska uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. Od niedawna sprawuje funkcję zastępcy przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej Chojnowa. Bohaterka „Ludzi z pasją" jest miłośniczką tańca, sportu i podróży. Przyszłość wiąże z mediami oraz Internetem.


(szerokość: 750 / wysokość: 645)


Gazeta Chojnowska: Sara, od października jesteś zastępcą przewodniczącej Młodzieżowej Rady Chojnowa. Jakie wyzwania wiążą się z nową funkcją?

Sara Luszniewska: Nowa funkcja to przede wszystkim duża odpowiedzialność oraz nowe doświadczenie. Kryje się za tym wszystkim obawa, ale także ekscytacja przed nowymi działaniami. Zdaję sobie sprawę, że  obowiązki zarówno przewodniczącej, jak i zastępcy wymagają sumienności i przykładności. Jestem na wszystkie wyzwania gotowa. Mam duże wsparcie od koleżanek i kolegów, co powinno wspomóc moją działalność w radzie.

G.Ch. - Jesteś uczennicą  Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Jakie masz plany na przyszłość?

S. L. -  Jestem w trzeciej klasie w Liceum Ogólnokształcącym na profilu humanistyczno-medialno-językowym. Zarządzanie, media, Internet, marketing… Planuję dalszą edukację właśnie w tych dziedzinach, w których widzę się też za kilka lat.


(szerokość: 750 / wysokość: 553)G.Ch. - Jedną z Twoich pasji jest taniec.

S.L. - Taniec był ze mną i jest od zawsze. Można powiedzieć, że ,, profesjonalnie" zaczęłam tańczyć jak miałam około 10 lat. Przez prawie 6 lat uczęszczałam do grupy tanecznej w Chojnowie ,, Brooklynu". Tam się zaczęła jedna z moich największych przygód w życiu. Na dzień dzisiejszy, nauka, jak i inne obowiązki nie pozwalają mi na wznowienie tej przygody, lecz mam nadzieję, że za jakiś czas znów zacznę rozwijać się w tym kierunku.


(szerokość: 750 / wysokość: 500)


G.Ch. - Czym dla Ciebie jest muzyka?

S.L. - Muzyka jest dla mnie przede wszystkim odciągnięciem się od codzienności i takim odstresowaniem. Słucham muzyki prawie cały czas. W wielu aspektach także mnie motywuje i napędza do działania. Przy niej sprzątam, tańczę, ćwiczę, po prostu towarzyszy mi na każdym kroku.


G.Ch. - Bardzo lubisz sport. Jak wiadomo, w obecnych czasach sport to zdrowie, ale także styl życia. Czy Ty też tak masz?

S. L. - Tak, uważam że sport gra dużą rolę w naszym życiu. Ja sama pomimo wielu obowiązków staram się poświęcić trochę czasu na ruch. W związku z aktualną sytuacją na świecie i związanymi z nią obostrzeniami mamy ograniczone możliwości do uprawiania sportu w miejscach publicznych, dlatego zostają mi ćwiczenia w domu, a także ruch na świeżym powietrzu.

G.Ch. –– Mark Twain powiedział, że „należy podróżować, by się czegoś nauczyć". Czy zgadzasz się z myślą znanego amerykańskiego pisarza?

S.L. – Tak. Zdecydowanie! Ja w podróżach uwielbiam to, że każde miejsce ma swój urok, czar i wyjątkowość. Bardzo lubię chodzić po górach, zwiedzać stare zabytki. Jestem także miłośniczką natury i naszych polskich krajobrazów. Uważam, że piękno można odkryć naprawdę wszędzie, trzeba tylko umieć je dostrzegać.


(szerokość: 750 / wysokość: 429)


G.Ch. - Zbliżają się święta i koniec roku… czego można Ci życzyć?

S.L. - Chyba jedynie wytrwałości w działaniach oraz kreatywności, co do nowych pomysłów!

G.Ch. – Oczywiście tego życzymy i dziękujemy za udzielenie wywiadu.


(szerokość: 750 / wysokość: 879)


serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie