Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Zdjęć

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Na co dzień pracują w przedszkolu pełniąc różne funkcje, od święta przygotowują dzieci na okolicznościowe wydarzenia z pietyzmem inscenizując z maluchami programy artystyczne. Raz w roku jednak, to ONE wychodzą na scenę i dla swoich podopiecznych, ich rodziców, dla znajomych i sympatyków dają bajkowy spektakl.

2022-12-16 09:49

60.lecie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

„Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia” Bolesław Prus 25 listopada swój piękny jubileusz 60.lecia obchodziła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Przybyłych do kościoła przywitał ks. proboszcz Dariusz Pudełko. Homilię wygłosił ks. Kamil Bulanda: - Gromadzimy się, aby z szacunkiem wspomnieć minione pokolenia uczniów i nauczycieli tej szkoły, którzy przez lata kształtowali oblicze naszej małej Ojczyzny. Gromadzimy się także po to, aby prosić o Boże Błogosławieństwo dla nauczycieli i uczniów, którzy poprzez swoją pracę i naukę współtworzą szkołę. Po Eucharystii przyszedł czas na spotkanie w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji, gdzie Dyrektor SP3 Mariusz Szklarz w swoim przemówieniu podziękował wszystkim osobom, które na przestrzeni lat były i są związani ze szkołą: - Czuję się zaszczycony i wyróżniony, że jako kolejny dyrektor tej szkoły mogę powitać, tak znamienitych gości. Wyjątkowy jubileusz to czas przywoływania pamięcią dokonań minionych pokoleń. 60.letnia tradycja wychowywania dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu, szacunku dla drugiego człowieka i poszanowania nauki była najważniejszym przesłaniem tych wszystkich, którzy ją tworzyli i dbali o jej wizerunek.

2022-11-28 11:30

Uroczystość PZS: Podniesienie Flagi na Maszt

22 listopada w Powiatowym Zespole Szkół odbyła się uroczystość oficjalnego podniesienia Flagi na Maszt. W wydarzeniu udział wzięli: Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, wicestarosta powiatu legnickiego Janina Mazur, Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, etatowy członek zarządu powiatu legnickiego Krzysztof Sowiński oraz dyrektorzy chojnowskich szkół. Rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu oraz podniesienia Flagi Państwowej na Maszt. Inicjatorem projektu był uczeń PZS Wiktor Ziembowicz.

2022-11-23 08:30

Narodowe Święto Niepodległości w Chojnowie

104 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości w Chojnowie rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego na Rynku. W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez ks. dziekana dekanatu Chojnów Marka Osmulskiego, ks. proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia NMP Dariusza Pudełko oraz ks. Pawła Lityńskiego, który wygłosił homilię: - Zasadniczym i podstawowym elementem wspólnym dla dobra Ojczyzny jest po prostu, to żeby ją kochać, żeby o niej dobrze mówić (…) Dziś gromadzimy się w tej świątyni, aby modlić się za Polskę i dziękować Panu Bogu za to, że mamy swoją ziemię, że mamy gdzie żyć. Ojczyznę wolną pobłogosław Panie. Polska potrzebuje Bożego błogosławieństwa. Potrzebowała go, aby odzyskać niepodległość. I potrzebuje go dziś.

2022-11-14 09:29

Wyśpiewajmy miłość Ojczyźnie - Ognisko Patriotyzmu w PZS

Piękna tradycja Powiatowego Zespołu Szkół, kolejny raz zgromadziła przy żywym ogniu liczne grono uczniów, zaproszonych gości i mieszkańców. Od 11 lat PZS, w listopadzie, organizuje Tydzień Patriotyzmu – cykl wydarzeń poświęconych pamięci polskiej historii i powiązanych z nią ludzi. Najbardziej widowiskowym z nich jest Ognisko Patriotyzmu. Przy blasku paleniska szkolna społeczność i ich goście uczestniczą w swoistym spektaklu słowno-muzycznym nawiązującym do burzliwych dziejów naszego kraju. Rok 2022 Sejm, doceniając literacki dorobek pisarki oraz jej wkład w działalność patriotyczną, ustanowił Rokiem Marii Konopnickiej. Młodzież PZS, przygotowana przez p. Aleksandrę Siudę włączyła tę okoliczność w swój patriotyczny program artystyczny. Poetycko-wokalna opowieść o walczących i poległych, o Ojczyźnie i wolności, o oprawcach i bohaterach była najlepszą lekcją identyfikacji narodowej i kulturowej. Do wspólnego śpiewania włączali się wszyscy, któż bowiem nie zna i nie utożsamia się z wojennymi pieśniami – Rozkwitały pąki białych róż, Dziś do ciebie przyjść nie mogę, Serce w plecaku, Wojenko, wojenko… Przy akompaniamencie Tomasza Susmęda - piano i Dariusza Matysa – gitara, szły ku niebu skry z płonącego ogniska unosząc ze sobą legionowe nuty. Piękne wspomnienie ludzi, piękne uczczenie ich pamięci. Powiatowy Zespół Szkół podejmuje wiele inicjatyw kształtujących patriotyczne postawy. Działalność dydaktyczno - wychowawcza kładzie szczególny nacisk na przygotowanie do życia w społeczeństwie i wpływ na kształtowanie więzi z krajem. To współczesny przejaw patriotyzmu. fot. Michał Kowalczyk

2022-11-09 09:36

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie