Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Zdjęć

MAMY TO !!! 👏👏👏👏

Pierwszy oficjalny rekord Chojnowa w ilości przebiegniętych kilometrów wynosi: 1718,18 km. Z inicjatywy Ireneusza Kudelskiego 11 listopada o godzinie 11.00 na Stadionie Miejskim KS Chojnowianka ruszył pierwszy w historii naszego miasta maraton w 24.godzinnym biegu. Odzew na posty w Internecie przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. - Przepraszam wszystkich, że odebrałem Wam komfort spokojnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości – pisze na swoim profilu I.Kudelski. - Nadal patrząc na wynik jestem w szoku, nie spodziewałem się, że tylu z Was zobaczę na stadionie i że uda nam się aż tyle kilometrów przebiec - to aż 4300 okrążeń. Całą dobę ludzie przychodzili o różnych godzinach i biegali, truchtali i chodzili. Był Chojnów, Legnica, Chocianów, Zagrodno. Chwilę przed północą dołączył nasz exportowy Włóczykij, o 3 rano przyszły dzieci z rodzicami i maluchy z Chojnowianki, byli spacerowicze i byliście Wy biegaczki i biegacze! Magiczna moc jednego posta zadziałała tak, że nadal mam szczękę na podłodze… Na liczbę przebiegniętych w trakcie 24 godzin kilometrów złożyły się poszczególne wyniki 132 osób, które tego dnia – jak wskazuje Kudelski – biegły, truchtały, szły… Deklarowały 3-5 okrążenia, schodziły z bieżni po kilkunastu, kilkudziesięciu. Padły też życiowe rekordy. Dopisała pogoda, dopisywały nastroje - nie mogło być lepiej. - Chojnów jednak biega i to jak – dodaje I. Kudelski. - Za każdy ofiarowany kilometr serdecznie wszystkim dziękuję, a szczególnie tym najmłodszym, którzy z takim zacięciem pokonywali kolejne kółka. Szczególnie ogromne gratulacje dla tych "wariatów", którzy wykręcili najlepsze wyniki, to jest niesamowite: 136 km - Dominik Filipowicz 85 km - Irek Kudelski 73 km - Łukasz Roztoczyński 60 km - Grzegorz Popielski 57 km - Michał Rabiej 45 km - Tomek Socha a wśród kobiet: 50 km - Daria Tkaczyszyn - Kałużna 36,7 km - Iwona Merunowicz 36,1 km - Anna Baszczyj Podziękowania dla piłkarzy i działaczy KS Chojnowianka Chojnów za udział w biegu i udostępnienie zaplecza. Dla MOKSiR Chojnów za pomoc finansową i organizacyjną. 21 lat temu „grupa Sobczaka” ustanowiła rekord Polski w 24.godzinnej jeździe rowerem górskim - 594 km. Rekord zapisany został w "Polskiej Księdze Rekordów i Osobliwości". W kolejnych latach chojnowianie pobijali swoje własne osiągnięcia. Tego samego życzymy biegaczom – rekordy się ustanawia i pobija. Organizator już dziś zaprasza za rok!

2022-11-18 09:33

OTYLIADA 2020 w Chojnowie👏👍👏

W nocy z 19 na 20 marca 2022 r. na Basenie Miejskim w Chojnowie odbył się „VII Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada 2020”. W zaległej imprezie dwukrotnie przekładanej z uwagi na pandemię, wzięło udział 24 zawodników. Część zawodników pochodzi z naszego miasta i okolic, lecz gościliśmy także zawodników z Wrocławia, Wałbrzycha oraz Zgorzelca. Przez pełne 12 godzin udało się pływać jedynie 4 osobom. Najmłodszy uczestnik zawodów miał niecałe dwa lata, a najstarszy ponad siedemdziesiąt. Zawody ze strony sędziowskiej wsparła jak zawsze niezawodna drużyna OSP Rokitki pod kierunkiem Rafała Nowaka. Imprezę, jak co roku wsparł Burmistrz Miasta Chojnowa oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4. Pyszne kanapki dla uczestników Otyliady przygotowali przed samą imprezą uczniowie klasy VII d SP4 pod okiem wychowawcy Pani Iwony Majerowskiej. Pierwsze miejsce zdobył Przemysław Markowski, za przepłynięcie dystansu 32,15 km. Druga na podium stanęła Anna Wilczewska za przepłynięcie dystansu 27,35 km. Chojnowianin Miłosz Kołodziej wywalczył trzecie miejsce za przepłynięcie dystansu 23,85 km. Czwarte miejsce należało do Bartłomieja Imielińskiego, który osiągnął wynik 23,50 km. Medale oraz Puchary Burmistrza Miasta Chojnowa wręczył zwycięzcom kierownik Basenu Miejskiego p. Daniel Osadkowski. Wszystkim Zwycięzcom i Uczestnikom Gratulujemy!!!

2022-03-22 14:18

Otwarcie Skateparku i Pumptracka w Chojnowie

11 marca uroczyście został otwarty teren rekreacyjny - skatepark i pumptrack wraz z dojściami i elementami małej architektury. Wartość zadania wyniosła 1.402.613,87 zł, z czego 671.800,00 zł pozyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska Edycja 2021.

2022-03-11 14:03

Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa

6 drużyn, kilkudziesięciu zawodników, mnóstwo emocji i doskonała sportowa zabawa… Tych kilka słów określa Turniej Piłki Nożnej Halowej w kategorii Orlik o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa, który rozgrywany był 16 stycznia w hali PZS. Do Chojnowa na zaproszenie organizatora przyjechali zawodnicy z Jawora, Legnicy i Złotoryi. Chojnów reprezentowały dwie drużyny KS Chojnowianki. Turniej Orlików, to rozgrywki zawodników w wieku 11-12 lat. Trener biało-niebieskich Marcin Baszczak zorganizował zawody, by jak sam to określił) nie „zastać się” zimą. To z pewnością była solidna zaprawa. Młodzi piłkarze z właściwą sobie energią i ogromną determinacja walczyli o przejęcie piłki, o każdą możliwość zbliżenia się do bramki przeciwnika, o każdą szansę stanięcia z bramkarzem sam na sam… Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, piłkarskie widowisko trwało zatem kilka godzin. - Turniej jak najbardziej udany – podsumował M. Baszczak.- Dopisała frekwencja na trybunach i poziom sportowy. Sprawdziły się moje klasyfikacyjne przewidywania… Dziękuję rodzicom, trenerom i zawodnikom za czynny udział. Dziękuję Panu Mariuszowi Kowalczykowi – dyrektorowi PZS w Chojnowie za użyczenie sali oraz Panu Burmistrzowi Janowi Serkiesowi za ufundowanie okazałych pucharów. Dzieciaki są bardzo wdzięczne. Klasyfikacja końcowa I miejsce ZKS Górnik Złotoryja II miejsce KS Chojnowianka I III miejsce JTS Jawor IV miejsce Juventus Academy Legnica V miejsce Wilkowianka Wilków VI miejsce KS Chojnowianka II

2022-01-17 12:35

Winter Cross w Chojnowie

Winter Cross w Chojnowie

2021-12-20 10:29

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie