Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Zdjęć

Ole, Ole, Ola szkołę lubić się da! Pasowanie na Ucznia w SP3

21 października odbyła się wyjątkowa uroczystość dla pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie-Pasowanie na Ucznia. O godzinie 9.00 ubrane na galowo dzieci rozpoczęły przygotowany na tę okazję występ. Były piosenki, rymowanki, wierszyki… Klasa pani Anny Iwanickiej – IA i klasa pani Małgorzaty Urody – Truskowskiej – IB dumnie zaprezentowała swoje umiejętności. Wszystko, to aby zdać pierwszy egzamin. Po głośnych oklaskach zachwyconej i wzruszonej publiczności nastąpiło pasowanie, którego dokonali dyrektor szkoły Mariusz Szklarz oraz wicedyrektor Grażyna Klucznik. Gratulacje i życzenia dzieciom, nauczycielom oraz rodzicom złożył Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies: Pasowanie na ucznia to niecodzienna uroczystość, która przejdzie do bogatej historii Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Życzę wam, abyście kontynuowali wspaniałe tradycje i sukcesy- mówił. Dobrej zabawy życzył wszystkim dzieciom Przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Gang. Dyrektor SP3 Mariusz Szklarz zaznaczył: - Szkoła to nie tylko lekcje, zdobywanie ocen, zabawa. To zdobywanie przyjaźni na całe życie i przede wszystkim uczenie się jak być dobrym człowiekiem – mówił. Również Rady Rodziców: Magdalena Filipczak, Justyna Kuhnert, Karolina Struska wyraziły swoją wdzięczność dla nauczycieli i dyrekcji. Miły dzień zakończył się dla uczniów otrzymaniem prezentów oraz sesją zdjęciową.

2022-10-21 14:04

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w SP4 Chojnów!

Trzymając się zasady- nasze zdrowie w naszych rękach, pamiętamy o promowaniu zdrowego stylu życia. Dokonujemy tego poprzez udział w rozmaitych akcjach, inicjatywach i przedsięwzięciach tematycznych. Idealna ku temu okazja przypadła na dzień 30 września, kiedy to nasza szkoła po raz kolejny, z wielką przyjemnością, obchodziła Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD uczestniczyło blisko 2mln uczniów z prawie 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie! W tym roku w Polsce brało udział 1000 szkół

2022-10-12 09:14

Przygoda ze szkołą oficjalnie rozpoczęta!

19 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Na wspaniałą uroczystość przybyli dumni rodzice, którzy z przejęciem spoglądali na swoje pociechy, w tak ważnej chwili. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści z radością zaprezentowali przygotowane wierszyki i piosenki. Dzieci dumnie odśpiewały także cały Hymn Polski. Po prezentacji uczniów nastąpiła ceremonia ślubowania. Pasowania dokonali pan dyrektor Mariusz Szklarz, wicedyrektor Grażyna Klucznik oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Tomasz Gang. - Życzę wam, aby czas spędzony tutaj był czasem wspaniałych przyjaźni, owocnej nauki i wysokich ocen. Drodzy rodzice przed waszymi dziećmi lata nauki. To są wyzwania nie tylko dla uczniów, ale i dla rodziców. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie przebiegała w atmosferze wzajemnego zaufania i zaangażowania. Cieszmy się wspólnie z każdego, nawet najmniejszego sukcesu – mówił dyrektor Mariusz Szklarz. Bohaterowie spotkania otrzymali miłe prezenty, które rozdawały wychowawczynie: pani Patrycja Wiśniewska i pani Joanna Godecka. Następnie zadowoleni uczniowie pozowali do wspólnej fotografii. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie we wspomnieniach wszystkich pierwszoklasistów, rodziców i nauczycieli. Życzymy wszystkiego najlepszego na wszystkie lata nauki!

2021-10-19 13:11

My to wiemy! – Przedszkolaki znawcy ekologii!

My to wiemy! – Przedszkolaki znawcy ekologii! 20 września w ramach projektu „Bliżej Natury” - promującego działania ekologiczne, dofinansowanego ze środków programu "Działaj Lokalnie" odbyło się spotkanie dotyczące zasad segregacji odpadów, przygotowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach Chojnowa. - Głównym celem projektu jest zasianie ekologicznego ziarenka u przedszkolaków. To bardzo ważne, aby u młodego pokolenia wykształcić postawę proekologiczną, która przy odpowiedniej pielęgnacji zaowocuje u dorosłego człowieka odpowiedzialnością za losy naszego środowiska – tłumaczy Ewa Kozołup – nauczycielka w Przedszkolu Miejskim nr 3. Zaproszeni goście przedstawiciele firmy odbierającej odpady Ekopartner oraz Magdalena Sawicz – Citkowska inspektor d.s. infrastruktury miejskiej z Urzędu Miejskiego w Chojnowie przeprowadzili zajęcia edukacyjne dotyczące właściwej segregacji odpadów. Firma Ekopartner na spotkanie przybyła wraz z pokazowymi koszami na odpady, a także z prezentami dla dzieci. Jednak największą atrakcją była śmieciarka. Przedszkolaki wykazały się nie tylko dużą ciekowością, ale i wiedzą. Projekt został wzbogacony o specjalne przedstawienie przedszkolaków, w którym pokazane zostało, jak szkodliwe dla naszej planety jest śmiecenie. Projekty ekologiczne mają bardzo duże znaczenie w lokalnej przestrzeni, splatają się one z 28. Akcją Sprzątanie Świata, którego hasłem przewodnim jest: „Myślę, więc nie śmiecę”. Projekt dofinasowany: ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacja Wrzosowa Kraina w ramach ścieżki tematycznej "Działaj Lokalnie i ekologicznie" w partnerstwie z fundacją WWF Polska.

2021-09-20 15:21

Obóz w Niechorzu

W dniach 31-08.2021-05.09.2021 uczniowie klas sportowych o profilu taniec-akrobatyka, piłka nożna przebywali na Obozie Sportowym w Niechorzu. Miejscem naszego pobytu był Ośrodek Mewa w Niechorzu. Treningi odbywały się na obiektach sportowych w Niechorzu. Dodatkowo treningi odbywały się na plaży, na boiskach do piłki nożnej plażowej czy ścieżce gimnastycznej. Czas pomiędzy zajęciami wykorzystany był na piesze wycieczki, regenerację sił na basenie.

2021-09-06 13:32

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie