Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Zdjęć

"Dla siebie i innych"

Na zakończenie obchodów Święta Niepodległości na scenie Domu Kultury wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Legnica. Zgromadzonych gości przywitała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Paulina Wrzeszcz. Zespół liczy 80 osób, tańczą w nim dzieci, młodzież, dorośli. W Chojnowie zaprezentowała się część z nich, w tym osoby z naszego miasta. Publiczność miała okazję rozpoznawania tańców oraz wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Jak stwierdziła pani choreograf: Do zespołu przyjmujemy od 6 do 106 lat, więc każdy może przyjść na próby. Był Oberek, Krakowiak, Mazur, Polonez… śpiewano „Pierwszą brygadę”, „Ułani, ułani” , „Piechota” oraz inne pieśni…w tym „100 lat, 100 lat” dla pani choreograf z okazji jej urodzin… Brawo Zespół Pieśni i Tańca Legnica!

2022-11-14 11:20

„Dla Niepodległej” - uczniowie SP4

11 listopada Domu Schrama odbył się koncert „Dla Niepodległej” zaprezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Wydarzenie zostało przygotowane przez p. Klaudię Dominiak, Marzenę Anton, p. Zenona Chmielewskiego oraz innych nauczycieli, którym podziękował Burmistrz Chojnowa wraz z wicedyrektor SP4 p. Anną Denisiak. Wystąpiły mażoretki, grupa akrobatyczna oraz chór „Allegro”. Uczniowie zaprezentowali rys historyczny odzyskania przez Polskę niepodległości w artystyczny sposób: recytując i inscenizując dzieje naszego narodu.

2022-11-14 10:34

Trio Łódzko – Chojnowskie i Kaczmarski w Chojnowie

Tomasz Susmęd, Paweł Konopacki oraz Witold Łuczyński czyli Trio Łódzko – Chojnowskie zagościli na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. 9 listopada odbył się koncert piosenki wybitnego poety, kompozytora i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego. - Bardzo dziękuję, że przyszliście na nasz występ, aby poznać i przypomnieć sobie piosenki Jacka Kaczmarskiego. Od 20 lat wraz z kolegami objazdowo po Polsce wykonujemy ten repertuar. Cieszę, że jesteście, że my jesteśmy w pełnym składzie. – mówił z przejęciem Tomasz Susmęd. Zgromadzona publiczność wysłuchała dwugodzinnego koncertu, w którym zabrzmiały takie utwory jak: „Nasza klasa”, „Mury”, „Przedszkole”, „Nie lubię” oraz inne utwory związane z Jackiem Kaczmarskim. Trudne i głębokie teksty opatrzone zostały refleksyjnym komentarzem w związku z bolesną historią naszego kraju. Omówiona została także twórczość Jacka Kaczarskiego. - Był to koncert niezwykle poruszający. Fenomenalne głosy i brzmienie. - mówili słuchacze po wyjściu z sali. Dziękujemy!

2022-11-10 13:23

„Viva, viva la musica” - chóralne śpiewy w Chojnowie

Zarząd Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr zaprosił na muzyczne wydarzenie pt. „Jesienne spotkania chóralne”, które odbyło się 15 października w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Koncert zainaugurowany został przez wszystkich chórzystów średniowiecznym hymnem i jednym z najstarszych liryków polsko – łacińskich Gaude Mater Polonia.

2022-10-17 10:07

SKORANTA ma 15 LAT

Obchody 15.lecia działalności chojnowski chór Skoranta zainaugurował okolicznościowym koncertem w kościele NPNMP. Godzinny występ był przekrojem różnorodnego gatunku muzycznego – wybranych utworów z piętnastoletniego repertuaru Skoranty. Chórowi akompaniował - na keyboardzie i organach - młody muzyk Jakub Koziar, gościnne wystąpił Michał Kowalczyk.

2022-10-10 10:30

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie