Albumy w kategorii "koncerty"

Rewia Musicalowa w Jubilatce
Musical łączy w sobie muzykę, dialog i taniec… ale najistotniejszy jest emocjonalny przekaz. Miłość, radość, smutek wyśpiewane i wytańczone zostały przez trzy aktorki musicalowe, które przeniosły słuchaczy w świat urokliwego piękna i barwnej opowieści. W niedzielę 9 lutego w Restauracji Jubilatka odbyła się osobliwa rewia. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły wokalistki scen muzycznych w Polsce: Maja Grześkowiak, Aga Pudło i Paulina Pieniążek, które zabrały słuchaczy w podróż po największych i najsłynniejszych musicalach świata. Hair, Koty, Metro, Chickago, La La Land… opracowane zostały w teatralnej i artystycznej formie. Przekrój utworów był imponujący. Szesnaście wybranych przedstawień muzycznych splotło się w różne opowieści, które zsynchronizowane mówiły jedno: musical to dzieło sztuki łączące w sobie uczucia o najsilniejszej mocy. Paulina Pieniążek rozpoczęła piosenką śpiewaną przez Audrey Hepburn „Moon River”, która przeniosła w świat marzeń i uczuciowej doskonałości. Wokalistka zaśpiewała jeszcze m.in. słynną „City of stars” nominowanego do Oscara musicalu La La Land i wybitną piosenkę „Dreams to dream” Lindy Ronstadt, znaną również w wykonaniu bezkonkurencyjnej zwyciężeni amerykańskiego „Mam Talent” Susan Boyle. Zabrzmiały m.in. słynna „Szyba” wykonana przez Edytę Górniak i Katarzynę Groniec w oryginale, w Chojnowie z tym ponadczasowym utworem zmierzyła się Maja Grześkowiak. W jej wykonaniu widzowie usłyszeli także piosenkę Elvisa Presleya „Can’t help falling in love” w tłumaczeniu polskim „Jedno wiem”, czy wybitną muzyczną komedię teatralną z pokazem rewii francuskiej Edith Piaf „Milord”, która porwała słuchaczy do wspólnego śpiewania z chojnowianką. Aga Pudło wyśpiewała energetycznie z pożądanymi emocjami „The world is not enough” słynny utwór z Jamesa Bonda w tłumaczeniu polskim „Świat to za mało”, a także song „Don’t tell mama” z musicalu Cabaret i rockowy „Out tonight” zespołu Rent. Nie zabrakło duetów i tercetów. Aktorki pozwoliły widzom na zasłuchanie się w pięknych melodiach opatrzonych tańcem i teatralnym ruchem scenicznym. Rockowy pazur Agi Pudło, liryczna delikatność Mai Grześkowiak i muzyczna głębia Pauliny Pieniążek scalone w jedną całość utworem „Chcę być kopciuszkiem” Studia Buffo Musicalu Metro zakończył wspaniałe występy artystek. Musicalowa Rewia w Jubilatce odbyła się m.in. dzięki uprzejmości p. Alicji Dul, która wspiera artystów, chcących zaprezentować się chojnowskiej publiczności.
data publikacji: 2020-02-10 12:03
 
„Z kolędą do Was idziemy”
Chojnowski chór Skoranta i Orkiestra Dęta pod dyrekcją Piotra Koziara zakończyli uroczystym koncertem kolęd liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Muzyczne spotkanie odbyło się tradycyjnie w kościele św. ap. Piotra i Pawła. Tytuł tegorocznego festiwalu radosnych pieśni noworocznych brzmiał „Z kolędą do Was idziemy”. Przybyłych na koncert przywitała założycielka chóru p. Krystyna Czapska: - Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? Żeby uczyć się miłości. Dlaczego śpiewamy kolędy? Aby uśmiechać się do siebie – mówiła kierownik Skoranty. Koncert kolęd, pieśni i piosenek świątecznych trwał blisko dwie godziny i zgromadził ponad 200 słuchaczy. Muzycy i śpiewacy rozpoczęli kolędą „Dzisiaj w Betlejem”, następnie zabrzmiały klasyczne i znane pieśni jak: „Mędrcy Świata”, „Gdy śliczna panna” czy „Cicha noc”. Orkiestra Dęta zaprezentowała utwory nowoczesne, wśród których znalazły się „Feliz Navidad” i „Last Christmas”. Chór Skoranta wykonał kilka pieśni a capella. Nie zabrakło także prezentacji indywidualnych. Dla zgromadzonej publiczności zaśpiewali: Krystyna Czapska, Grażyna Klucznik i Mirosław Zieliński. Zwieńczeniem występu było wspólne kolędowanie, po czym życzenia wszystkim zgromadzonym złożył ks. dziekan Marek Osmulski.
data publikacji: 2020-01-13 12:30
 
„Łemkowskie Betlejem” w Domu Kultury
10 stycznia w Miejskim Domu Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się koncert łemkowskich i ukraińskich pt. „Łemkowskie Betlejem”. Organizatorem świątecznego spotkania była Parafia Greckokatolicka pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Zamienicach.
data publikacji: 2020-01-13 09:18
 
„Na szczęście, na zdrowie, na ten Nowy Rok”
W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła 4 stycznia odbył się wyjątkowy koncert góralskiego zespołu Trebunie Tutki. Ambasadorzy Podhala zaprezentowali repertuar wierny klasycznym utworom, dodając awangardowy charakter i artystyczną wizję. Stworzyli tym samym niepowtarzalny charakter spotkania. Licznie zgromadzonych gości przywitał burmistrz miasta Chojnowa Jan Serkies. Gospodarz miasta złożył wszystkim życzenia noworoczne oraz zaprosił do wspólnego kolędowania z góralską rodziną. Zabrzmiały najpiękniejsze utwory, które stały się symbolicznym przywitaniem Nowego Roku. Nie zabrakło tradycyjnych kolęd i najpopularniejszych pastorałek. Trebunie Tutki znani z łączenia podhalańskiej nuty z nowoczesnymi aranżacjami i tym razem zaprezentowali kulturową muzyczną fuzję w klasycznych melodiach. Koncert został zwieńczony błogosławieństwem księdza proboszcza Marka Osmulskiego. Niech się niesie kolęda, niech się niesie dobre słowo, a z nimi najlepsze życzenia dla Państwa, dla Państwa Rodzin. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
data publikacji: 2020-01-07 09:39
 
Świąteczna kolęda przedszkolaków
Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Chojnowie po raz kolejny zachwyciły przygotowanym 19 grudnia koncertem kolęd. Maluchy wraz z paniami zaprezentowali się w niezwykle świątecznej i urokliwej scenerii na scenie w Domu Scharma dając wspaniały pokaz umiejętności wokalnych. Świąteczne kolędy i pastorałki w wykonaniu uroczych przedszkolaków wprowadziły w świąteczny nastrój pracowników przedszkola jak i zaproszonych gości. Życzymy Pięknych Świąt Bożego Narodzenia!
data publikacji: 2019-12-19 11:47
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie