Albumy w kategorii "koncerty"

Muzyczny duet zakończył chojnowską edycję Letnich Koncertów Organowych
25 sierpnia Tomasz Susmęd i Mariusz Szczoczarz zagrali dla chojnowskiej publiczności w ramach Letnich Koncertów Organowych organizowanych przez Powiat Legnicki. O godz. 19:00 w kościele św. apostołów Piotra i Pawła zgromadzonych przywitał ks. proboszcz Marek Osmulski. Prowadzącym muzyczne spotkanie był pomysłodawca koncertów i członek zarządu powiatu Legnickiego Grzegorz Gapski. Tomasz Susmęd grający na organach i Mariusz Szczoczarz muzykujący na trąbce połączyli instrumenty i dali koncert składający się z klasycznych, znanych i lubianych utworów Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusa Mozarta czy Denisa Bedarda. Obaj muzycy podziękowali publiczności za gromkie oklaski i uznanie: - Dziękujemy za podjęcie miejscowych muzyków, nie tylko światowych wirtuozów, ale tych skromniejszych, którzy z wielką radością zagrali dziś dla państwa – mówił Tomasz Susmęd. Chojnowska czwarta edycja Letnich Koncertów Organowych dobiegła końca, dla fanów muzyki organowej pozostaje jednak jeszcze jeden organowy event w Legnickim Polu. 30 sierpnia o godz. 18:30 w Bazylice Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej zagra Michał Kocot. Partnerem Letnich Koncertów Organowych są Koleje Dolnośląskie.
data publikacji: 2019-08-26 15:06
 
Zainaugurowano "Letnie Koncerty Organowe"
Starostwo Powiatu Legnickiego po raz czwarty zaprosiło na "Letnie koncerty organowe" mieszkańców Chojnowa i okolic. W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się inauguracyjny koncert artysty muzyka Arkadiusza Popławskiego. Zgromadzonych gości przywitał ks. proboszcz Marek Osmulski, który podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia. Na koncert przybyli m.in. senator Dorota Czudowska, poseł na sejm RP Ewa Szymańska, starosta legnicki Adam Babuśka, wicestarosta Janina Mazur. Koncert prowadził pomysłodawca koncertów członek zarządu powiatu legnickiego Grzegorz Gapski. Arkadiusz Popławski studia muzyczne rozpoczął na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach, kształcąc się wokalnie pod okiem znamienitych śląskich śpiewaków: ks.prof.Pawła Sobierajskiego i prof.Jana Ballarina, a następnie kontynuował studia na Wydziale Instrumentalistyki w klasie organów dra hab Tomasa Orlowa oraz na Wydziale Edukacja Artystyczna ze specjalnością dyrygencką na Un.Śl. w klasie fortepianu prof.Joanny Jasińskiej oraz specjalność dyrygencka pod okiem prof..dr Jawigi Sikory. Swoje umiejętności doskonalił także w Niemczech podczas letnich Akademii Organowych u prof.Wolganga Seifena. Popławski zaprezentował ambitny repertuar. Zabrzmiały m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha czy francuskiego kompozytora Georga Bizeta. - Jeszcze nigdy nie miałem okazji być w Chojnowie. Jestem pierwszy raz z racji naszego spotkania. Jestem zachwycony miejscem i kościołem. Na pewno będę tu chętnie wracał. Dziękuję za tak liczny udział w tym koncercie - mówił Arkadiusz Popławski. Drugi organowy koncert będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę 18 sierpnia w Bazylice Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu.
data publikacji: 2019-08-12 10:02
 
Scena dla rocka
Na chojnowskiej scenie nie mogło zabraknąć lokalnych solistów i zespołów. Tradycyjnie drugiego dnia podczas święta miasta zaprezentowali się nasi rodzimi wykonawcy. Plug’n’blues i Polish Fiction zagrali w większości utwory własnych kompozycji. Dla chojnowskiej publiczności zaśpiewała także młoda wokalistka Ewelina Płachta.
data publikacji: 2019-06-10 11:03
 
"Weekend" zakończył Dni Chojnowa 2019
Zespół "Weekend" został bardzo mile przyjęty w Chojnowie. W ponad godzinnym koncercie wokalista grupy Radek Liszewski zaśpiewał największe przeboje grupy. "Ona tańczy dla mnie" dwukrotnie wykonana porwała zgromadzonych na Rynku. Zabrzmiały także inne hity: "Za każdą chwilę z tobą", "Mój Aniele", "Za miłość mą". - Jesteście "super fajni"! - krzyczał lider grupy do publiczności. Dwukrotny bis zakończył Dni Chojnowa 2019.
data publikacji: 2019-06-10 10:44
 
„Wilki” w Chojnowie
Formacja „Wilki” była pierwszą gwiazdą Dni Chojnowa 2019. Koncert rozpoczął się od spotkania z żoną Roberta Gawlińskiego – założyciela rockowej grupy, która przywitała zgromadzoną publiczność: - Niewiele jest takich zespołów jak ten! Niewielu zespołom udaje się przez 27 lat utrzymywać na szczycie. Niewielu się udaje cały czas elektryzować publiczność i niewiele zespołów ma takie przeboje, które zostają naprawdę głęboko w serduchu przez cale lata – mówiła Monika Gawlińska. Zagrali największe przeboje „Baśka”, „Urke”, „Na zawsze i na wieczność”, a także utwory z najnowszej płyty. Półtoragodzinne spotkanie zakończyło się życzeniami lidera grupy: „Bądźcie szczęśliwi i otaczajcie się przyjaciółmi” - mówił Robert Gawliński. Koncert został doceniony przez licznie zgromadzoną publiczność. Dziękujemy!
data publikacji: 2019-06-10 10:20
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie