Albumy w kategorii "wydarzenia"

Zaprzysiężenie Burmistrza Miasta i Rady Miejskiej Chojnowa
20 listopada o godzinie 12.00 odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej Chojnowa, której przewodniczyła jako Radny Senior Krystyna Czapska. Burmistrz Miasta Jan Serkies i wszyscy przedstawiciele władz samorządowych otrzymali zaświadczenia o wyborze. Odbyło się także uroczyste ślubowanie. Podczas pierwszej sesji zostało przeprowadzone głosowanie na Przewodniczącego Rady Miejskiej Chojnowa, którym jednogłośnie został Jan Skowroński. Jednomyślnie poparto także kandydaturę Barbary Kułacz na zastępcę Przewodniczącego Rady Chojnowa. Burmistrz oraz piętnastu radnych pełnić będzie swoje funkcje przez 5 lat.
data publikacji: 2018-11-20 13:59
 
„Chwile, na które czekamy” – wielkie jubileusze ZNP
14 listopada w Sali Edukacyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się „Dzień Jubilata” organizowany co roku przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w Chojnowie. Uroczystości przewodniczyli: Prezes Oddziału ZNP w Chojnowie Ewa Więcek, Wiceprezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego we Wrocławiu, członek Zarządu Głównego ZNP w Warszawie Stanisław Mazur oraz Przewodniczący Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów Andrzej Przybysz. W wydarzeniu uczestniczył burmistrz miasta Jan Serkies, który podziękował wszystkim zebranym za rodzinną atmosferę i pogratulował jubilatom wyjątkowego święta. Spotkanie rozpoczęło się od występu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Dzieci zaprezentowały patriotyczny program muzyczny, który opracowali ich opiekunowie: p. Maria Pękala i p. Tomasz Susmęd. Na uroczystości wręczono listy gratulacyjne i statuetki długoletnim działaczom ZNP. Jubilaci otrzymali pamiątkowe statuetki, odznaki i listy gratulacyjne. W szeregi związku wstąpiło pięć nowych członkiń, które otrzymały legitymacje związku. Jubilaci, członkowie Zarządu Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów, członkowie Zarządu Oddziału, Prezesi Ognisk Związkowych, członkowie związków i wszyscy sympatycy ZNP spędzili ze sobą czas w myśl słów znanej piosenki, które przytoczyła p. Ewa Więcek: „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy”.
data publikacji: 2018-11-15 14:33
 
Chojnów podziękował za Niepodległą
11 listopada w chojnowskiej farze odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył ks. kapelan Łukasz Świerniak. Homilię wygłosił ks. proboszcz Marek Osmulski. - Przyszliśmy do świątyni podziękować Bogu za setną rocznicę odzyskania niepodległości. Pan Bóg wzywa nas do miłości i szacunku do naszych rodziców, ale także do naszej Ojczyzny. Mamy dwie Ojczyzny. Jedna to ta ziemska, w której żyjąc według Bożych przykazań, zasługujemy sobie na wejście do tej drugiej - mówił ks. Osmulski. Po Eucharystii na rynku na maszt wciągnięta została flaga Polski. Wydarzeniu asystowali członkowie Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej im. 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa, pod dowództwem komendanta Czesława Dula. Uroczyście odśpiewano hymn polski, po którym Jan Serkies, burmistrz miasta, poinformował w swoim przemówieniu, że zgłoszony został projekt uchwały, dotyczącej nadania odrestaurowanemu Parkowi Śródmiejskiemu imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wspólne świętowanie przeniosło się do Domu Kultury, gdzie występ pt. "Dla Ciebie, Polsko" zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4. Występ dzieci zgromadził pełną salę widzów. Po godzinie 15.30 na chojnowskim Rynku wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz uczennica Gimnazjum nr 1. Wszyscy przybyli mogli wysłuchać patriotycznych utworów, które przygotowali reprezentanci szkół. Chojnów świętował 100. lecie odzyskania przez Polskę niepodległości wraz z zespołem Bayer Full. Przybyli na koncert bawili się przy takich utworach jak: "Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina", "Moja mała blondyneczko", "Złotowłosa Anna". Koncert zakończył się imponującym pokazem sztucznych ogni, którymi nasze miasto "rozświetliło Niepodległą".
data publikacji: 2018-11-13 12:41
 
100 kilometrów na 100. lecie niepodległości na Basenie Miejskim
Na pływali w Chojnowie, 10 listopada odbyła się oryginalna inicjatywa uczczenia wielkiego jubileuszu Polski. Uczestnicy mieli za cel przepłynąć 100 km dla Niepodległej. Prawdopodobnie pomysł przepłynięcia 100 km na basenie w Chojnowie realizowany był jako jedyny w Polsce! Gratulacje dla wszystkich zawodników i organizatorów!
data publikacji: 2018-11-13 09:30
 
Świętowanie z Niepodległą w Chojnowie
Rozpoczęły się centralne obchody świętowania 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Chojnowie. W uroczystości wzięli udział reprezentanci władz miasta, gminy, powiatu, wojska, policji, straży pożarnej, duchowieństwa. Czynny udział w obchodach wzięli strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej wraz z komendantem Czesławem Dulem. Na Rynku zgromadzili się przedstawiciele chojnowskich placówek edukacyjnych, jednostki pomocy społecznych, instytucji oraz mieszkańcy miasta. Wojskowa asysta honorowa 23 pułku Śląskiej Brygady Artylerii z Bolesławca pod dowództwem porucznika Łukasza Demkowicza uroczyście uczestniczyła we wciągnięciu flagi na maszt. Następnie wszyscy zaśpiewali Hymn Polski. W centrum miasta zaprezentowały się przedszkolaki oraz uczniowie chojnowskich szkół, którzy odczytywali kolejno wybrane teksty historyczne i literackie: „Niepodległość to brąz na cokołach, lecz na co dzień – mówiąc po prostu polski dom, polski las, polska szkoła, polska władza i polski Kościół. Ono znaczy – bez strachu spać. Ono znaczy – spokojnie się budzić, kochać, śmiać się i pewnie trwać – w wolnym kraju wśród wolnych ludzi”. Wszyscy zgromadzeni świętujący z Niepodległą przeszli pod Obelisk. Przy pomniku żołnierzy polskich Apel Pamięci odczytał porucznik Artur Wojtaszyn. Żołnierze zaprezentowali salwę honorową. Następnie zostały złożone białe i czerwone kwiaty, jako symboliczny hołd wszystkim tym, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.
data publikacji: 2018-11-09 14:14
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | 12  | 13  | 14  | 15  | 16  | 17  | 18  | 19  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie