Albumy w kategorii "wydarzenia"

V Chojnowskie Spotkanie Edukacyjne
V Chojnowskie Spotkanie Edukacyjne
data publikacji: 2019-04-09 11:05
 
Uroczyste otwarcie chojnowskiego Dworca
- Przez ponad rok byliśmy świadkami wielkich przeobrażeń i zmian, jakie nastąpiły na Dworcu Kolejowym w Chojnowie. Zrealizowany projekt inwestycyjny sprawił, że nasz dworzec jest piękny, jak nigdy dotąd – mówił burmistrz Chojnowa Jan Serkies, który w swoim przemówieniu podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do modernizacji obiektu. Na uroczystość przybyło wielu gości, w tym Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, prezes Polskich Kolei Państwowych Krzysztof Gołubiewski, przedstawiciele władz parlamentu oraz powiatu, samorządowcy. - Otwarcie dworca kolejowego w Chojnowie to kolejny przykład, że obecny rząd dba o realizację nie tylko dużych inwestycji jak budowa drogi ekspresowej s3, ale też pamięta o remontach ważnych dla lokalnych społeczności. Dworzec w Chojnowie przeszedł gruntowną metamorfozę i będzie służył mieszkańcom. Zmodernizowany obiekt poprawi jakość i komfort podróżujących, ale jest też niezwykle pięknym budynkiem pod względem architektonicznym. Bardzo dziękuję PKP za zaangażowanie i realizację inwestycji – mówi Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. Miasto Chojnów zawarło porozumienie z PKP S.A. w kwestii wydzierżawienia pomieszczeń dworca na cele publiczne. Umowa stała się podstawą do kolejnych porozumień, których efektem jest nowoczesny i funkcjonalny obiekt. Inwestycję przeprowadziła warszawska firma SKB S.A. - Dopełnieniem tej wspaniałej inwestycji będzie kompleksowe centrum przesiadkowe dla busów i autobusów, które jest w fazie projektowania, będzie ono w najbliższym czasie realizowane przez miasto. Dynamiczny rozwój infrastruktury pasażerskiej jest bardzo ważny, dołożymy wszelkich starań, by Chojnów kojarzony był na mapie jako miasto sprzyjające turystom i wszystkim osobom, które korzystają z różnych środków transportu publicznego – powiedział Jan Serkies. W uroczystości otwarcia wzięli udział także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Chór Allegro pod kierownictwem p. Zenona Chmielewskiego uświetnił wydarzenie swoim śpiewem, a pierwszaki z SP3 swoim aplauzem.
data publikacji: 2019-04-05 14:30
 
Synowie, ojcowie i dziadkowie w intencjach rodzin
23 marca odbyła się „V Droga Krzyżowa dla Mężczyzn” z Chojnowa do Domu Chleba w Osłej. Blisko 100 uczestników 15 - kilometrowy trud ofiarowało w intencjach rodzin. Organizatorem wydarzenia była parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie. - Będziemy ten czas przeżywać wraz ze św. Józefem, który jest patronem rodzin – mówił ks. proboszcz Mirosław Makowski. Mężczyźni pod przewodnictwem ks. proboszcza i diakona Tomasza wyruszyli około godziny 11 z Chojnowa. Przeszli przez następujące miejscowości: Jerzmanowice, Witków, Groble, Stary Łom, Osła. W wydarzeniu uczestniczyli mężczyźni nie tylko z okolic Chojnowa, ale także z dalszych miejscowości. Udział wzięły także dzieci: - Po raz pierwszy szedłem z dziadkiem, tatą i bratem w drodze krzyżowej. Nie czuję wielkiego zmęczenia, zapamiętałem wszystkie 14 stacji, na których wszyscy się modlili – mówił 12 letni Krystian. Po przybyciu do Domu Chleba w Osłej pielgrzymi zostali zaproszeni na poczęstunek. Wielkopostne wydarzenie zakończyło się mszą świętą koncelebrowaną przez ks. Marka Skibę i ks. Mirosława Makowskiego. Symboliczne odtworzenie drogi Jezusa Chrystusa w okresie Wielkiego Postu pogłębia przeżywanie czasu pokuty, przygotowując do najważniejszych dla chrześcijan świąt Wielkiej Nocy.
data publikacji: 2019-03-28 10:41
 
Językowe igrzyska w PZS - VII edycja DEng dENG
20 marca w Powiatowym Zespole Szkół odbył się po raz siódmy Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego DEng dENG. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów znajomości języków, motywowanie do pogłębiania wiedzy, możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami. Patronat honorowy nad językowymi zmaganiami objął Starosta Powiatu Legnickiego Adam Babuśka. Nagrody ufundowane zostały przez Powiat Legnicki, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie, PWSZ im. Witelona w Legnicy oraz przez wydawnictwa Pearson, Oxford oraz LektorKlett. Udział w konkursie wzięli uczniowie z sześciu placówek edukacyjnych z miasta i gminy Chojnów: Szkoły Podstawowe nr 3 i 4 w Chojnowie, Szkoła Podstawowa w Starym Łomie, Szkoła Podstawowa w Gromadce, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie oraz reprezentacja licealistów gospodarzy spotkania. Wszystkich przybyłych przywitała wicedyrektor szkolnictwa ogólnokształcącego PZS Ewa Humenna: - Zachęcam was, abyście przystąpili do testów z otwartymi głowami, bez stresu, bo tutaj tylko można zdobyć nagrodę. Ten test może być dla was odpowiedzią, na jakim etapie jesteście w zdobywaniu językowej wiedzy. Już wam gratuluję, bo wasza obecność świadczy o tym, że wiele wiecie. A dzisiejszy dzień to jedynie weryfikacja umiejętności językowych. Życzę, aby każdy z was osiągnął dziś sukces! Po skończeniu wypełniania testu uczestnicy DENg dENG zostali zaproszeni na szkolenia przygotowane przez konsultanta wydawnictwa Oxford oraz studentów Koła Naukowego Języka Biznesu przy PWSZ w Legnicy. O wszystkich przybyłych gości dbali nauczyciele i uczniowie PZS, którzy nie tylko wspierali uczestników miłym słowem, ale także smacznym bufetem! Tegoroczny konkurs odbył się na dwóch poziomach. Nagrody wręczył Starosta Powiatu Legnickiego Adam Babuśka oraz dyrektorzy szkoły Ewa Humenna i Mariusz Kowalczyk: Oto laureaci: Wyróżnienia: j – angielski - Jakub Wołoszyn (III LO), j – niemiecki – Szymon Pikur (kl. IV TE), Magdalena Chadała (kl. II TE). Kategoria Szkoły Podstawowe i Gimnazja: Język Angielski: I miejsce – Mikołaj Wołoszyn (Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie) II miejsce – Szymon Krysa (Szkoła Podstawowa w Gromadce) III miejsce – Aleksandra Cawrycz (Gimnazjum nr 2) Język Niemiecki: I miejsce – Maja Marysiewicz (Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie) II miejsce – Aleksandra Danielewicz (Szkoła Podstawowa w Gromadce) III miejsce - Emilia Czwartyńska (Szkoła Podstawowa w Gromadce) Kategoria Szkoła Ponadgimnazjalna: Język Angielski: I miejsce – Daniel Sadowski (kl. IV TE) II miejsce – Filip Górnicki (kl. I LO) III miejsce – Paweł Nitecki (kl. I LO) Język Niemiecki: I miejsce – Wiktor Ziembowicz (kl. II TE) II miejsce – Zuzanna Florczyk (II LO) III miejsce – Sylwia Gibas (kl. I TE) Congratulations! Glückwünsche!
data publikacji: 2019-03-20 13:59
 
Konwent burmistrzów i wójtów powiatu legnickiego w Chojnowie
15 marca w Domu Schrama w Chojnowie odbył się konwent burmistrzów i wójtów powiatu legnickiego, był to drugi zjazd po wyborach. Przewodniczącym konwentu i organizatorem spotkania był Burmistrz Miasta Chojnowa: - Na konwencie będziemy rozmawiać o bieżących i przyszłych zadaniach inwestycyjnych, które będą realizowane w powiecie legnickim. Omówimy propozycje współpracy z gminami, a także sprawy związane z funkcjonowaniem powiatu. Przedyskutujemy również kwestie finansowe, a więc pozyskiwanie środków na zamierzone cele – mówił Jan Serkies. Na zebraniu obecni byli: gospodarz spotkania burmistrz miasta Chojnowa Jan Serkies, starosta powiatu legnickiego Adam Babuśka, wójt gminy Ruja Paweł Gregorczuk, wójt gminy Legnickie Pole Rafał Plezi, wójt gminy Chojnów Andrzej Pyrz, wójt gminy Prochowice Alicja Sielicka, członek zarządu powiatu legnickiego Krzysztof Sowiński, wójt gminy Kunice Zdzisław Tersa, , wójt gminy Krotoszyce Wojciech Woźniak. W pierwszej części poruszono tematy związane z inwestycjami na terenie powiatu legnickiego w 2019 roku. W drugim punkcie poruszono sprawy różne, dotyczące współpracy samorządów. Na prośbę komendanta Miejskiej Straży Pożarnej w Legnicy odbyło się spotkanie na związane z funkcjonowaniem straży w powiecie. Na obradach obecni byli także prezydent miasta Legnica Tadeusz Krzakowski, wiceprezydent Legnicy Krzysztof Duszkiewicz, wiceprezydent Legnicy Jadwiga Zienkiewicz oraz Komendant Wojewódzki Policji.
data publikacji: 2019-03-15 14:50
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | 12  | 13  | 14  | 15  | 16  | 17  | 18  | 19  | 20  | 21  | 22  | 23  | 24  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie