Albumy w kategorii "koncerty"

Zainaugurowano "Letnie Koncerty Organowe"
Starostwo Powiatu Legnickiego po raz czwarty zaprosiło na "Letnie koncerty organowe" mieszkańców Chojnowa i okolic. W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się inauguracyjny koncert artysty muzyka Arkadiusza Popławskiego. Zgromadzonych gości przywitał ks. proboszcz Marek Osmulski, który podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia. Na koncert przybyli m.in. senator Dorota Czudowska, poseł na sejm RP Ewa Szymańska, starosta legnicki Adam Babuśka, wicestarosta Janina Mazur. Koncert prowadził pomysłodawca koncertów członek zarządu powiatu legnickiego Grzegorz Gapski. Arkadiusz Popławski studia muzyczne rozpoczął na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach, kształcąc się wokalnie pod okiem znamienitych śląskich śpiewaków: ks.prof.Pawła Sobierajskiego i prof.Jana Ballarina, a następnie kontynuował studia na Wydziale Instrumentalistyki w klasie organów dra hab Tomasa Orlowa oraz na Wydziale Edukacja Artystyczna ze specjalnością dyrygencką na Un.Śl. w klasie fortepianu prof.Joanny Jasińskiej oraz specjalność dyrygencka pod okiem prof..dr Jawigi Sikory. Swoje umiejętności doskonalił także w Niemczech podczas letnich Akademii Organowych u prof.Wolganga Seifena. Popławski zaprezentował ambitny repertuar. Zabrzmiały m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha czy francuskiego kompozytora Georga Bizeta. - Jeszcze nigdy nie miałem okazji być w Chojnowie. Jestem pierwszy raz z racji naszego spotkania. Jestem zachwycony miejscem i kościołem. Na pewno będę tu chętnie wracał. Dziękuję za tak liczny udział w tym koncercie - mówił Arkadiusz Popławski. Drugi organowy koncert będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę 18 sierpnia w Bazylice Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu.
data publikacji: 2019-08-12 10:02
 
Scena dla rocka
Na chojnowskiej scenie nie mogło zabraknąć lokalnych solistów i zespołów. Tradycyjnie drugiego dnia podczas święta miasta zaprezentowali się nasi rodzimi wykonawcy. Plug’n’blues i Polish Fiction zagrali w większości utwory własnych kompozycji. Dla chojnowskiej publiczności zaśpiewała także młoda wokalistka Ewelina Płachta.
data publikacji: 2019-06-10 11:03
 
"Weekend" zakończył Dni Chojnowa 2019
Zespół "Weekend" został bardzo mile przyjęty w Chojnowie. W ponad godzinnym koncercie wokalista grupy Radek Liszewski zaśpiewał największe przeboje grupy. "Ona tańczy dla mnie" dwukrotnie wykonana porwała zgromadzonych na Rynku. Zabrzmiały także inne hity: "Za każdą chwilę z tobą", "Mój Aniele", "Za miłość mą". - Jesteście "super fajni"! - krzyczał lider grupy do publiczności. Dwukrotny bis zakończył Dni Chojnowa 2019.
data publikacji: 2019-06-10 10:44
 
„Wilki” w Chojnowie
Formacja „Wilki” była pierwszą gwiazdą Dni Chojnowa 2019. Koncert rozpoczął się od spotkania z żoną Roberta Gawlińskiego – założyciela rockowej grupy, która przywitała zgromadzoną publiczność: - Niewiele jest takich zespołów jak ten! Niewielu zespołom udaje się przez 27 lat utrzymywać na szczycie. Niewielu się udaje cały czas elektryzować publiczność i niewiele zespołów ma takie przeboje, które zostają naprawdę głęboko w serduchu przez cale lata – mówiła Monika Gawlińska. Zagrali największe przeboje „Baśka”, „Urke”, „Na zawsze i na wieczność”, a także utwory z najnowszej płyty. Półtoragodzinne spotkanie zakończyło się życzeniami lidera grupy: „Bądźcie szczęśliwi i otaczajcie się przyjaciółmi” - mówił Robert Gawliński. Koncert został doceniony przez licznie zgromadzoną publiczność. Dziękujemy!
data publikacji: 2019-06-10 10:20
 
W hołdzie wszystkim mamom…
„Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę” – ten słynny cytat Matthewa Arnolda opisuje mamy w sposób doskonały. Mamy nie można zastąpić. Jej dobroć, miłość i wierność są niepowtarzalne. Dlatego każdego roku 26 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Matki. Święto to jest symboliczne, każdego dnia bowiem należy pamiętać o nieocenionych uczuciach, jakie mamy przekazują swoim dzieciom… 27 maja z okazji Dnia Matki w Miejskim Domu Kultury odbył się koncert na cześć wszystkich mam. Przybyłych gości przywitał Stanisław Horodecki dyrektor MOKSiR: - W maju, kiedy wszystko budzi się do życia, odradza się cała natura, jest tak radośnie i ciepło, pachną miliony kwiatów… składamy głęboki ukłon, hołd naszym mamom. Dzisiejszy koncert, to tego hołdu drobny element. Stało się już taką małą tradycją, że corocznie zapraszamy na koncert dedykowany kochanym i drogim rodzicielkom – mówił Stanisław Horodecki. Spotkanie rozpoczęło się od mini recitalu Juranda Kowalskiego, autora ponad 150 piosenek. Zabrzmiały autorskie utwory o mamie, a także o grodzie nad Skorą. Drugą odsłoną koncertu był występ chojnowskiego chóru Skoranta pod batutą Piotra Koziara. Założycielka chóru Krystyna Czapska zaprezentowała dwa utwory indywidualnie. Jak co roku odbyło się także losowanie nagród niespodzianek. Szczęśliwie obdarowanych zostało jedenaście pań. Koncert zakończył się dwukrotnie wykonaną piosenką „Wśród tylu dróg” chóru Skoranta. Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia!
data publikacji: 2019-05-28 11:25
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie