Albumy w kategorii "koncerty"

„Z kolędą do Was idziemy”
Chojnowski chór Skoranta i Orkiestra Dęta pod dyrekcją Piotra Koziara zakończyli uroczystym koncertem kolęd liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Muzyczne spotkanie odbyło się tradycyjnie w kościele św. ap. Piotra i Pawła. Tytuł tegorocznego festiwalu radosnych pieśni noworocznych brzmiał „Z kolędą do Was idziemy”. Przybyłych na koncert przywitała założycielka chóru p. Krystyna Czapska: - Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? Żeby uczyć się miłości. Dlaczego śpiewamy kolędy? Aby uśmiechać się do siebie – mówiła kierownik Skoranty. Koncert kolęd, pieśni i piosenek świątecznych trwał blisko dwie godziny i zgromadził ponad 200 słuchaczy. Muzycy i śpiewacy rozpoczęli kolędą „Dzisiaj w Betlejem”, następnie zabrzmiały klasyczne i znane pieśni jak: „Mędrcy Świata”, „Gdy śliczna panna” czy „Cicha noc”. Orkiestra Dęta zaprezentowała utwory nowoczesne, wśród których znalazły się „Feliz Navidad” i „Last Christmas”. Chór Skoranta wykonał kilka pieśni a capella. Nie zabrakło także prezentacji indywidualnych. Dla zgromadzonej publiczności zaśpiewali: Krystyna Czapska, Grażyna Klucznik i Mirosław Zieliński. Zwieńczeniem występu było wspólne kolędowanie, po czym życzenia wszystkim zgromadzonym złożył ks. dziekan Marek Osmulski.
data publikacji: 2020-01-13 12:30
 
„Łemkowskie Betlejem” w Domu Kultury
10 stycznia w Miejskim Domu Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się koncert łemkowskich i ukraińskich pt. „Łemkowskie Betlejem”. Organizatorem świątecznego spotkania była Parafia Greckokatolicka pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Zamienicach.
data publikacji: 2020-01-13 09:18
 
„Na szczęście, na zdrowie, na ten Nowy Rok”
W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła 4 stycznia odbył się wyjątkowy koncert góralskiego zespołu Trebunie Tutki. Ambasadorzy Podhala zaprezentowali repertuar wierny klasycznym utworom, dodając awangardowy charakter i artystyczną wizję. Stworzyli tym samym niepowtarzalny charakter spotkania. Licznie zgromadzonych gości przywitał burmistrz miasta Chojnowa Jan Serkies. Gospodarz miasta złożył wszystkim życzenia noworoczne oraz zaprosił do wspólnego kolędowania z góralską rodziną. Zabrzmiały najpiękniejsze utwory, które stały się symbolicznym przywitaniem Nowego Roku. Nie zabrakło tradycyjnych kolęd i najpopularniejszych pastorałek. Trebunie Tutki znani z łączenia podhalańskiej nuty z nowoczesnymi aranżacjami i tym razem zaprezentowali kulturową muzyczną fuzję w klasycznych melodiach. Koncert został zwieńczony błogosławieństwem księdza proboszcza Marka Osmulskiego. Niech się niesie kolęda, niech się niesie dobre słowo, a z nimi najlepsze życzenia dla Państwa, dla Państwa Rodzin. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
data publikacji: 2020-01-07 09:39
 
Świąteczna kolęda przedszkolaków
Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Chojnowie po raz kolejny zachwyciły przygotowanym 19 grudnia koncertem kolęd. Maluchy wraz z paniami zaprezentowali się w niezwykle świątecznej i urokliwej scenerii na scenie w Domu Scharma dając wspaniały pokaz umiejętności wokalnych. Świąteczne kolędy i pastorałki w wykonaniu uroczych przedszkolaków wprowadziły w świąteczny nastrój pracowników przedszkola jak i zaproszonych gości. Życzymy Pięknych Świąt Bożego Narodzenia!
data publikacji: 2019-12-19 11:47
 
Kulturowa mozaika kresowych refleksji
3 października w Chojnowie odbyła się 18 edycja podróży na Kresy. Dolnośląskie Dni Kultury Kresowej im. Zygmunta Jana Rumla zainaugurowane zostały w Domu Kultury, gdzie pojawili się artyści z różnych stron świata, aby wspólnie wyśpiewać nostalgię, sentyment i rozkochanie w Kresach. Na muzyczne spotkanie zaprosili burmistrz miasta Chojnowa Jan Serkies i Prezes Stowarzyszenia „Krajobrazy” dr Tadeusz Samborski. Koncert „Polsko Moja” poprowadziła aktorka związana z warszawską sceną teatralną i filmową Aurelia Sobczak: - W słowie Kresy jest bardzo dużo przestrzeni, miłości, emocji, radości i bólu. To część naszej tożsamości. Tam narodziła się polska kultura. Spotykając się dziś z państwem, składamy hołd wszystkim ludziom, którzy budowali Kresy, tożsamość dolnośląską i tworzyli polską kulturę – mówiła prowadząca. Na scenie wystąpili artyści z Ukrainy, Białorusi i Polski: Barbara Twardosz – Droździńska, Ida Tamara Zagórska, Karolina Wróblewska - Borowska, Jarosław Majewski, zespół wokalny Oktawa ze Zbaraża, zespół taneczny Furmani. Zaśpiewano m.in. „Już mi raz zabrali Wilno”, „Tylko we Lwowie”, „Prząśniczka”. Przybyli na koncert mogli wysłuchać historii twórczości Stanisława Moniuszki – kompozytora, autora ponad 260 pieśni. Kresowa gala zakończyła się podziękowaniami, które złożył włodarz miasta na ręce wszystkich tych, którzy zaprezentowali się, ale także dla organizatorów, akustyków oraz licznie przybyłej publiczności: - Te tradycyjne spotkania i kawałek historii naszego narodu, co roku możemy wspominać dzięki panu Tadeuszowi Samborskiemu i Stowarzyszeniu „Krajobrazy”, za co my mieszkańcy Chojnowa jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękuję wszystkim artystom. Jest nam bardzo miło, że możemy was gościć. – mówił burmistrz miasta Jan Serkies. Refleksjami dotyczącymi terenów wschodnich podzielił się również dr Tadeusz Samborski: - Wiedza historyczna o Kresach jest niezbędna do zachowania pełnej tożsamości kulturowej. Musimy o Kresach wiedzieć więcej. Wzruszać i bawić się na koncertach, ale zachęcam do lektury, do poznawania przeszłości, dlatego, że Kresy i dziedzictwo narodowe Kresów są cząstką całego dziedzictwa naszego narodu – mówił prezes Stowarzyszenia „Krajobrazy”. Finałową i tradycyjną piosenkę „Hej sokoły” kłaniając się kresom, zaśpiewali wszyscy razem.
data publikacji: 2019-10-04 10:32
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie