Albumy w kategorii "dzieci"

H2O i chemiczne atrakcje!
Eksperymenty chemiczne budzą niezwykłą ciekawość zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. W laboratorium Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie możliwość ich wykonywania robi wrażenie! Szczególnie jeśli atrakcyjna lekcja nauki o atomach łączy się z pokazem umiejętności dla najmłodszych widzów. 2 marca grupa „Motylków” z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie przyszła na lekcje chemii poprowadzoną przez klasę 8 a. Zajęcia koordynowała nauczycielka chemii p. Małgorzata Potaczała, która wraz z uczniami tłumaczyła dzieciom ciekawe reakcje dotyczące monotlenku diwodoru: - Dziś dla was drogie przedszkolaki koło chemiczne wraz z sympatykami eksperymentów przygotowało prezentację oraz samodzielne doświadczenia. Cały nasz temat będzie dotyczył wody. – mówiła mgr Potaczała. Maluchy brały udział w takich analizach jak filtrowanie wody czy robienie oranżady. Dzieci podzielone zostały na naukowe zespoły. Każda grupa bacznie obserwowała starszych kolegów, którzy z zaangażowaniem pokazywali swoje prace badawcze dotyczące H2O. Młodzież bardzo starannie opracowała temat. „Motylki” biorą udział w ogólnopolskim programie „Zdrowo jem, więcej wiem”, dlatego lekcja dotycząca tematu wody była skarbnicą nowej wiedzy, a może nawet przyszłych zainteresowań. Mali chemicy z wnikliwą koncentracją odpowiadali na pytania dotyczące zdrowia i cieczy, która jest przecież źródłem życia. Dzieci chłonęły wiedzę, a na koniec pochwaliły się wnioskami, ku radości koła chemicznego. Nasza „błękitna planeta” stała się inspiracją dla pokolenia starszych i młodszych. Rozwojowa lekcja była nie tylko eksploracją wiedzy, ale przede wszystkim miłym czasem w relacjach uczeń – przedszkolak. Było dużo uśmiechów – czyli wszystko zostaje w dziedzinie chemii, bo dla takich reakcji warto wprowadzać w placówkach edukacyjnych mnóstwo atrakcji! Gratulujemy!
data publikacji: 2020-03-02 15:42
 
Bal z klaunami w MOKSiR
Na zakończenie ferii odbył się Bałwankowy Bal Karnawałowy z Ruphertem i Rico w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Wspaniałą zabawę zapewnił duet klaunów, którzy fantastycznie poprowadzili przyjęcie dla dzieci. Ruphert i Rico przygotowali moc atrakcji. Były tańce, konkursy i nagrody! Wszyscy bawili się doskonale!
data publikacji: 2020-02-21 13:04
 
Koncert utalentowanych młodych muzyków
Nauka gry na instrumentach to proces długi i czasochłonny. Wymaga cierpliwości zarówno ze strony ucznia, jak i nauczyciela. Istotą wartości tego czasu jest nie tylko efekt, a więc umiejętność czytania z nut i grania ulubionych piosenek. Najpiękniejsze w tej nauce jest to, że mali muzycy uczą zarówno siebie, jak i odbiorców wrażliwości muzycznej. Wzruszenie towarzyszące słuchaniu bliskich sercu melodii to efekt bezinteresowności muzycznej, która jest jednym z najcenniejszych darów. Utalentowani uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego w Chojnowie zgodnie z tradycją zagrali dla chojnowian Koncert Noworoczny będący melodyjnym podarunkiem na Nowy Rok. Wykonawców do wielkiego występu przygotowali nauczyciele gry na instrumentach pani Róża Pakuła, pani Agata Koziar i pan Piotr Koziar. Koncert zgromadził liczną publiczność, która nagradzała muzyków oklaskami. - Kolędy niegdyś nazywane były pieśniami noworocznymi, współcześnie to pieśni bożonarodzeniowe nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia. My Polacy mamy bardzo bogatą tradycję kulturową, jeśli chodzi o kolędy świąteczne. Dziś nasi uczniowie zaprezentują państwu kolędy, które najbardziej lubią. – mówiła pani Róża Pakuła. Wykonawcy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Zabrzmiały gitara, saksofon, fortepian, skrzypce. Nie zabrakło także śpiewu. Dzieci występowały indywidualnie, pojawiły się również duety i tria. Muzyczne aranżacje podkreśliły wysoki poziom przygotowania zdolnych uczniów. Prężnie rozwijające się umiejętności i szlifujące się talenty młodych muzyków są wielkim skarbem naszego miasta. Już dziś zachwycają, napełniają radością i wzruszają swoich słuchaczy… W niedalekiej przyszłości ozdabiać będą swoim muzycznym talentem większe wydarzenia i dadzą się poznać szerszemu gronu odbiorców… Gratulujemy pięknego koncertu!
data publikacji: 2020-01-31 10:23
 
Wyśpiewany sukces chóru Allegro!
W naszych czwórkowych szeregach można odnaleźć wiele niebiańskich głosów, które dały się poznać przy niejednym występie szkolnym i nie tylko. Większość z nich uczęszcza na cotygodniowe spotkania chóru „Allegro”. Chór kierowany przez pasjonata muzyki- pana Zenona Chmielewskiego, od wielu lat jest chlubą naszej szkoły, wciąż zdobywa najwyższe miejsca, osiąga sukcesy, dzięki czemu jest powodem wielu naszych uciech. I tym razem nie jest inaczej. Nasz chór wyruszył na podbój XII Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dniach 24 i 25 stycznia w Miłkowicach. Do muzycznej rywalizacji przystąpiło wiele utalentowanych osóbek, w tym nasi chórzyści. Po wyśpiewanym boju, efekt reprezentantów SP4 był miłą niespodzianką! Czwórkowe Śnieżynki podbiły swym wykonaniem serca jury, a tym samym zdobyły zaszczytne III miejsce! W nagrodę za piękny występ otrzymały statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł! Wielkie brawa i serdeczne gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów! Natalia Halikowska
data publikacji: 2020-01-29 11:37
 
Kochanym Babciom i Dziadkom
Kochamy was! Gromkim wyznaniem rozpoczęło się świętowanie Dnia Babci i Dziadka przez maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie. Spotkanie odbyło się 28 stycznia w Domu Kultury. Przedszkolaki pięknie przywitały przybyłych gości. Konferansjerzy urzekli swoim przygotowaniem i profesjonalizmem. Wspaniale zaprezentowały się wszystkie grupy. Wierszyki, piosenki i tańce wzruszały, bawiły i przede wszystkim wzbudzały podziw i dumę dziadków. Druga połowa spotkania poświęcona była talentom aktorskim. Odegrano bowiem piękne Jasełka. Wierszyki przeplatane kolędami bardzo podobały się gościom. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały 100 lat swoim kochanym Babciom i Dziadkom.
data publikacji: 2020-01-28 16:36
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | 12  | 13  | 14  | 15  | 16  | 17  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie