Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

 

(szerokość: 190 / wysokość: 190)O naszym mieście

 

W imieniu władz samorządowych i mieszkańców serdecznie zapraszam do Chojnowa,  miasta położonego na pograniczu Pogórza Kaczawskiego i Niżu Śląskiego, w dolinie rzeki Skory. Zapraszam do miasta, które do dzisiaj zachowało specyficzny klimat minionych stuleci oraz wiele cennych zabytków stanowiących o jego uroku.

 

Chojnów może poszczycić się pięknymi parkami, licznymi pomnikami przyrody, obiektami rekreacyjnymi i sportowymi. Turystyczne walory miasta podnosi również atrakcyjna oferta kulturalna, z nawiązującym do tradycji tkackich i włókienniczych Festiwalem Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego na czele.

Pragnę podkreślić, że oprócz terenów przeznaczonych pod rekreację i wypoczynek, Chojnów oferuje także obszary na działalność gospodarczą. Inwestorzy znajdą tu życzliwość i aktywne wsparcie samorządu oraz atrakcyjne działki położone w chojnowskiej podstrefie LSSE. System lokalnych ulg podatkowych sprzyja tworzeniu nowych miejsc pracy, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą liczyć na dynamiczny rozwój gospodarczy.
 

Nasze miasto stale się zmienia, jest coraz bardziej atrakcyjne, dlatego zachęcam potencjalnych inwestorów i turystów do odwiedzin i spotkania z mieszkańcami urokliwego Chojnowa.

 

Burmistrz Miasta

Jan Serkies

 

 

(szerokość: 750 / wysokość: 402)
 

 

Chojnów leży na pograniczu Pogórza Kaczawskiego i Niżu Śląskiego w dolinie rzeki Skory - dopływu Czarnej Wody (dorzecze Kaczawy). Od północy graniczy z obszarem dawnych rozległych Borów Dolnośląskich. Miasto położone jest na wysokości 170 m n.p.m. (najniżej położony punkt - 143 m n.p.m.) w okolicy lekko pofałdowanej, oddalonej o 18 km od Legnicy, 26 km od Bolesławca, 18 km od Złotoryi. Biegnące ze wschodu na zachód trasy komunikacyjne: oddana do użytku w 1845 r. linia kolejowa, autostrada i droga Bolesławiec - Legnica, zapewniają miastu dobre połączenie z najważniejszymi miastami regionu: Legnicą i stolicą Dolnego Śląska - Wrocławiem.


 

Chojnów leży w odległości 5 km od autostrady A-4. Miasto posiada telefoniczną łączność światłowodową z całym światem. W 1997 r. oddano do użytku nowoczesną oczyszczalnię ścieków.  Zastosowane w niej rozwiązania pozwalają na utrzymanie parametrów EWG.


 

W chojnowskich przedsiębiorstwach produkuje się m.in.: pudła z tektury falistej, maszyny rolnicze i łańcuchy do maszyn rolniczych, meble metalowe dla szpitali, akcesoria dla przemysłu mięsnego i wędliniarskiego, piwo, wino, odzież skórzaną, odzież dziecięcą, niemowlęcą i dla dorosłych.


 

Od 1992 r. ukazuje się dwutygodnik samorządowy Gazeta Chojnowska. Tradycją stało się już obchodzenie w pierwszych dniach czerwca Dni Chojnowa. Miasto było kilkakrotnie organizatorem Ogólnopolskiego Przełajowego Wyścigu Kolarskiego "Masters". Trasa przełaju biegnie przez Park Piastowski i znajdujące się na jego terenie wzgórze.


 

 (szerokość: 750 / wysokość: 498)

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie