Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Zdjęć

Możemy wszystko! Niezwykła metamorfoza Trójki

Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie zachwyca wnętrzem! W intensywnych pracach trwających od lipca wzięło udział mnóstwo osób. Każda z tych osób zaangażowała się w nową przestrzeń i dołożyła swoją cegiełkę w budowaniu lokalnej przestrzeni. Bezinteresowność i serdeczność są nieocenione, a słowa symbolicznego dziękuję padały wielokrotnie podczas oficjalnego otwarcia SP3. - To, co udało się zrobić w tak krótkim czasie, naprawdę chylę czoła. Wykonaliście niesamowitą pracę! – mówił Tomasz Gang Przewodniczący Rady Rodziców. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki Adam Bielecki wyraził wdzięczność za pracowitość i zaangażowanie wielu osobom: - Podziękowania kierujemy przede wszystkim do władz miasta pana burmistrza miasta za przeprowadzony w tak błyskawicznym tempie remont. Stwierdzam, że ekipa remontowa to jest błyskawica! Dziękujemy naszym sponsorom, pani projektant. Nasi sponsorzy to m.in. rada rodziców, która dochód z festynu przekazała i wsparła zakup pięknych kanap. Podziękowania dla pana Wojciecha Równanka za pomysł i projekt infografiki, dla pana Dariusza Sywaka za wsparcie finansowe za wykonanie tej największej infografiki dotyczącej Chojnowa na kartach historii. Dziękujemy starostwu powiatowemu w Legnicy, firmie PHU Paweł Barnowski, firmy GB Bartłomiej Giersok, dla pana Jana Kryszczuka, pana Grzegorza Rudziaka, pana Ryszarda Chyba za wsparcie finansowe i włożoną pracę. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w ogromnym trudzie ostatnich dni! Justyna Piróg wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki w swoim przemówieniu omówiła wszystkie etapy prac. Nauczycielka podkreśliła, jak ważna jest przestrzeń w kreowaniu życia młodego człowieka, oraz jak istotne jest miejsce pochodzenia. Lokalny patriotyzm i powołanie do nauczania stały się kluczowymi w opisaniu szkoły: - Szkoła zmieniła swoją siedzibę, ale dalej stawia na wartości, które powinny być ważne w życiu młodego człowieka. Chcieliśmy te rzeczy wyszczególnić i zachować. Chcieliśmy, aby młody człowiek miał poczucie przynależności do swojego miasta i identyfikował się z nim, znał jego historię. Chcieliśmy, aby te wnętrza nie tylko wyglądały ładnie, ale też uczyły, miały motyw przewodni. Stąd pomysł umieszczenia infografiki związanych z Chojnowem. Jest ich aż pięć. Zmiany, które zaistniały to przede wszystkim wynik pracy rodziców, którym serdecznie dziękuję! – mówiła Justyna Piróg. Nowy budynek może pochwalić się pięknymi klasami, gdzie królują nowoczesność i głęboka estetyka. Na szkolnym holu nie można się nudzić, gry sensoryczne i wspaniałe infografik zachęcają do zabawy i nauki. Wyposażenie wnętrza i nowe podwórko robią wrażenie! Oby tak dalej! Życzymy sukcesów!

2019-10-15 08:18

Trójka oficjalnie otwarta!

Święto Edukacji Narodowej przypadające 14 października oficjalnie stało się też dniem otwarcia Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie im. Marii Konopnickiej, która została przeniesiona do dawnego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. Wydarzenie prowadziła Mirosława Spes. Sprawne przeniesienie i uruchomienie szkoły nie miałoby miejsca, gdyby nie wiele zaangażowanych osób. To właśnie im dedykowane zostały podziękowania i gratulacje. Bo nowa „trójka” imponuje i zachwyca swoim wnętrzem, a jest to zasługa rodziców, nauczycieli, dyrekcji, pracowników szkoły, władz miasta, władz powiatu, stowarzyszeń, osób prywatnych, przyjaciół i miłośników szkoły, instytucji, firm… Podziękowania złożył dyrektor SP3 Mariusz Szklarz: - Chcieliśmy państwu pokazać nowy wygląd szkoły. Jednocześnie korzystając z dzisiejszego Dnia Edukacji Narodowej, chciałbym wszystkim nauczycielom, pracownikom, osobom związanym z edukacją złożyć najserdeczniejsze życzenia. Staraliśmy się dostosować wyposażenie szkoły do potrzeb naszych czasów. Myślę, że obecne najnowocześniejsze wyposażenie będzie z sukcesem wykorzystywane przez uczniów i nauczycieli – mówił. Burmistrz miasta Chojnowa Jan Serkies wyraził swoje uznanie. Pogratulował osobom współtworzącym wyjątkowy wystrój placówki: - Jestem szczęśliwy i dumny. Mówię to w imieniu własnym i Rady Miejskiej, która wspierała mnie we wszystkich działaniach związanych z wprowadzeniem nowego systemu oświaty w naszym kraju. Decyzje, które na tamten czas podejmowaliśmy, były słuszne. Bardzo dziękuję panu dyrektorowi, rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy w ostatnim okresie przyczynili się do tego, że jesteśmy w tej pięknej szkole! – mówił. Wśród przybyłych gości pojawili się przedstawiciele władz powiatu legnickiego w osobach: Janiny Mazur i Krzysztofa Sowińskiego. Życzenia złożyły liczne reprezentacje osób chojnowskiej lokalnej społeczności. Jednak w szczególności należy wyróżnić działania rodziców oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki. Wymienione zostały osoby, które włożyły wiele wysiłku, pracy, kreatywnego myślenia, czasu i pieniędzy, aby realizować projekt nowoczesnej i unikatowej w skali województwa szkoły dla dzieci. Bo to właśnie one były, są i będą motywacją dla wszystkich, którzy tworzą edukację. Gratulacje!

2019-10-14 16:01

Kulturowa mozaika kresowych refleksji

3 października w Chojnowie odbyła się 18 edycja podróży na Kresy. Dolnośląskie Dni Kultury Kresowej im. Zygmunta Jana Rumla zainaugurowane zostały w Domu Kultury, gdzie pojawili się artyści z różnych stron świata, aby wspólnie wyśpiewać nostalgię, sentyment i rozkochanie w Kresach. Na muzyczne spotkanie zaprosili burmistrz miasta Chojnowa Jan Serkies i Prezes Stowarzyszenia „Krajobrazy” dr Tadeusz Samborski. Koncert „Polsko Moja” poprowadziła aktorka związana z warszawską sceną teatralną i filmową Aurelia Sobczak: - W słowie Kresy jest bardzo dużo przestrzeni, miłości, emocji, radości i bólu. To część naszej tożsamości. Tam narodziła się polska kultura. Spotykając się dziś z państwem, składamy hołd wszystkim ludziom, którzy budowali Kresy, tożsamość dolnośląską i tworzyli polską kulturę – mówiła prowadząca. Na scenie wystąpili artyści z Ukrainy, Białorusi i Polski: Barbara Twardosz – Droździńska, Ida Tamara Zagórska, Karolina Wróblewska - Borowska, Jarosław Majewski, zespół wokalny Oktawa ze Zbaraża, zespół taneczny Furmani. Zaśpiewano m.in. „Już mi raz zabrali Wilno”, „Tylko we Lwowie”, „Prząśniczka”. Przybyli na koncert mogli wysłuchać historii twórczości Stanisława Moniuszki – kompozytora, autora ponad 260 pieśni. Kresowa gala zakończyła się podziękowaniami, które złożył włodarz miasta na ręce wszystkich tych, którzy zaprezentowali się, ale także dla organizatorów, akustyków oraz licznie przybyłej publiczności: - Te tradycyjne spotkania i kawałek historii naszego narodu, co roku możemy wspominać dzięki panu Tadeuszowi Samborskiemu i Stowarzyszeniu „Krajobrazy”, za co my mieszkańcy Chojnowa jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękuję wszystkim artystom. Jest nam bardzo miło, że możemy was gościć. – mówił burmistrz miasta Jan Serkies. Refleksjami dotyczącymi terenów wschodnich podzielił się również dr Tadeusz Samborski: - Wiedza historyczna o Kresach jest niezbędna do zachowania pełnej tożsamości kulturowej. Musimy o Kresach wiedzieć więcej. Wzruszać i bawić się na koncertach, ale zachęcam do lektury, do poznawania przeszłości, dlatego, że Kresy i dziedzictwo narodowe Kresów są cząstką całego dziedzictwa naszego narodu – mówił prezes Stowarzyszenia „Krajobrazy”. Finałową i tradycyjną piosenkę „Hej sokoły” kłaniając się kresom, zaśpiewali wszyscy razem.

2019-10-04 10:32

Chojnów nocą...

Chojnów nocą...

2019-09-30 13:04

Piękna jesień w Chojnowie

Piękna jesień w Chojnowie

2019-09-30 13:02

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie