Aktualności

PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN - odwołana
Z uwagi na zagrożenie wywołane w ostatnim czasie przez koronawirus COVID-19 i dla zachowania wszelkich środków ostrożności, które mają na celu ochronę zdrowia i życia każdego człowieka, Biskup Legnicki podjął decyzję o odwołaniu wszystkich wydarzeń skupiających większe grupy wiernych. W związku z tym odwołana zostaje PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN zaplanowana na dzień 14 marca 2020r.!!!
data publikacji: 2020-03-12 10:07
 
Zarządzenie Burmistrza Miasta Chojnowa
Zarządzenie Burmistrza Miasta Chojnowa w sprawie zakazu organizacji zajęć popołudniowych i imprez w związku z rozprzestrzenieniem się koronowirusa SARS-CoV-2.
data publikacji: 2020-03-11 11:03
 
Kobieta = Dzieło Sztuki i 8. cud świata!
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie przygotowali uroczystą akademię z okazji Święta Kobiet. Nad całością czuwały nauczycielki: p. Agnieszka Rybczyńska i p. Agnieszka Robak. Młodzieży w muzycznej odsłonie towarzyszył p. Tomasz Susmęd. W krótkim występie artystycznym zgromadzona publiczność usłyszała klasyczne utwory muzyczne „Ach te baby” i „Być kobietą”. Młodzież mogła zapoznać się z krótką historią dotyczącą działalności płci pięknej. - Chcielibyśmy na dzisiejszym spotkaniu przybliżyć wam sylwetki niektórych kobiet, które na przestrzeni wieków stały się symbolem zdeterminowania, siły, mądrości i piękna – mówiły prelegentki. Uczennice PZS zaprezentowały profile kobiet, które odcisnęły swoje piętno na dziejach świata. Wspomniane zostały m.in. Coco Chanel, Agnieszka Holland, Olga Tokarczuk czy Wanda Rutkiewicz. Życzenia wszystkim Paniom złożył Mariusz Kowalczyk dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie: - Jak bardzo ważne są kobiety, nie tylko na świecie, ale przede wszystkim w naszej szkole świadczy dzisiejszy dzień. To wyjątkowe święto dla nas. Życzę radości, uśmiechu, zdrowia i spełnienia najskrytszych marzeń. Dlaczego 8 marca? Bo kobieta to ósmy cud świata – powiedział dyrektor Kowalczyk, po czym zostały wręczone paniom goździki, a uczennicom słodkie upominki. Przybyli na apel mogli podziwiać nie tylko akademię, ale również prace plastyczne przygotowane na tę okazję. Rysunki wykonane zostały różnymi technikami. Nie zabrakło interesujących symboli i kreatywnych spostrzeżeń na wizerunkach prezentowanych pań. Apel, prezentacja multimedialna i wystawa przybliżyły uczniom istotę tego święta oraz przyczyniły się do wielu miłych i serdecznych gestów. Gratulujemy!
data publikacji: 2020-03-09 15:23
 
„Święty Jan Paweł II człowiekiem pokoju i nadziei”
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej, w związku z obchodami Roku Świętego Jana Pawła II i uczczeniem 100. rocznicy urodzin papieża, ogłasza międzypokoleniowy konkurs plastyczny i literacki pod nazwą „Święty Jan Paweł II człowiekiem pokoju i nadziei”.
data publikacji: 2020-03-09 13:13
 
„Święty Jan Paweł II człowiekiem pokoju i nadziei” „Co Mu w duszy gra?”
Podobno w chwili porodu moja mama poprosiła, by otworzono okno. Przez nie widać było ścianę kościoła, zegar słoneczny i napis w języku łacińskim: „Tempus fugit, aeternitas manet” (Czas ucieka, wieczność czeka). Z pobliskiego kościoła dobiegły do jej uszu dźwięki odprawianego nabożeństwa majowego. Przy ich akompaniamencie urodziłem się. Było to 18 maja 1920 r. Tego dnia triumfalnie powracał z frontu ukraińskiego do Warszawy marszałek Józef Piłsudski.
data publikacji: 2020-03-09 13:12
 
<< nowsze | 20  | 21  | 22  | 23  | 24 | 25  | 26  | 27  | 28  | 29  | 30  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie