Aktualności

28. Finał WOŚP w Chojnowie
Na całym świecie 12 stycznia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierano środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Nie zabrakło również wsparcia z Chojnowa! Mieszkańcy naszego miasta licytowali w MOKSiR na rzecz WOŚP. Gościnnie wystąpili muzycy oraz roztańczone dzieci i młodzież sprawiając, że ten dzień był wyjątkowy!
data publikacji: 2020-01-13 10:29
 
„Łemkowskie Betlejem” w Domu Kultury
10 stycznia o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się koncert łemkowskich i ukraińskich pt. „Łemkowskie Betlejem”. Organizatorem świątecznego spotkania była Parafia Greckokatolicka pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Zamienicach.
data publikacji: 2020-01-13 09:16
 
I jak tu nie lubić Chojnowa?
Drodzy Internauci W miniony weekend padł rekord polubień naszych postów na Facebooku. Koncert Trebunie Tutki otrzymał 259 łapek w górę i 28 udostępnień. Orszak Trzech Króli polubiony został 411 razy i 76 razy udostępniono posty. Suma tych dwóch wydarzeń to ponad 670 polubień i 108 udostępnień Dziękujemy za tak miłe oceny! Jesteście wspaniali!
data publikacji: 2020-01-07 13:06
 
Polonez na Rynku
Podczas czwartego Orszaku Trzech Króli w Chojnowie nie mogło zabraknąć tradycyjnego Poloneza chojnowskich maturzystów. - To tradycja naszej szkoły i Chojnowa - mówił Mariusz KOWALCZYK, dyrektor szkoły. - Młodzieży do kultywowania tej tradycji zachęcać nie trzeba ponieważ nie jest tajemnicą iż odtańczenie poloneza na chojnowskim Rynku "gwarantuje" zdanie matury niemal celująco.Studniówkowego poloneza pięknie, profesjonalne zatańczyli nauczyciele pracownicy, uczniowie oraz zaproszeni goście Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Na czele tanecznego korowodu stanęła dyrekcja szkoły. Wypada chojnowskim maturzystom rozprawienia się z maturą w stylu takim, w jakim zatańczyli poloneza.
data publikacji: 2020-01-07 11:26
 
Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli
Po raz czwarty chojnowscy Trzej Królowie pokłonili się Dzieciątku Jezus na Rynku. Odświętny pochód poprzedzony został Eucharystiami, które odbyły się w obu parafiach. Z kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła wyruszyły dwa orszaki: zielony i czerwony, z kościoła Niepokalanego Poczęcia orszak niebieski. Oba spotkały się w drodze. Piękne korowody zjednoczyły się na Placu Zamkowym, gdzie grupa teatralna „ZaŚwiaty” zaprezentowała Jasełka. Po nich na czele z Królami wszyscy biorący udział w święcie Objawienia Pańskiego wyruszyli na Rynek. Po kolędowaniu nastąpiło najważniejsze – Pokłon Trzech Królów i złożenie darów Dzieciątku. Błogosławieństwa udzielili proboszczowie z obydwu parafii ks. Marek Osmulski i ks. Dariusz Pudełko. Tradycyjnie po oficjalnych uroczystościach nauczyciele, pracownicy, uczniowie oraz zaproszeni goście zatańczyli Poloneza na Rynku. Nad góralską kolędą czuwała kapela „Póki co”. Nie zabrakło także gorących przekąsek, które przygotowali strażacy. Tegoroczny Orszak odbył się pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” – tak było i tym razem. Dzieci i dorośli, młodzież i seniorzy wszyscy w jedności przeszli ulicami miasta, aby zamanifestować swą wiarę i dać wyraz pogody ducha, która towarzyszyła uczestnikom głoszącym osobliwą wiadomość o Objawieniu Boga człowiekowi. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski, Starosta Powiatu Legnickiego Adam Babuśka, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies. Partnerzy wydarzenia to: Członek Zarządu Powiatu Legnickiego Grzegorz Gapski, Chojnowskie Szkoły i Przedszkola, Domy Samopomocy, Chojnowska Drużyna Strzelecka.
data publikacji: 2020-01-07 09:31
 
<< nowsze | 21  | 22  | 23  | 24  | 25 | 26  | 27  | 28  | 29  | 30  | 31  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie