Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Pamiątka z ostatniego dzwonka - za nami uroczystość pożegnania absolwentów PZS

Wczorajszy dzień był wyjątkowy dla tegorocznych absolwentów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Zakończył się etap nauki, a maturzyści zebrali się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, aby uroczyście pożegnać się ze szkołą i kadrą pedagogiczną.

2023-04-29 12:03

wykład w muzeum

Za kulisami zaniedbań: historia nieruchomości zabytkowych na Dolnym Śląsku

W piątkowy wieczór w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbył się wykład pt. "Niechciane dziedzictwo - nieruchomości zabytkowe na Dolnym Śląsku w latach 1945-1989". Była to wyjątkowa okazja dla miłośników historii i architektury, aby zgłębić temat, który od lat jest jednym z najważniejszych w kontekście zachowania dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

2023-04-29 11:02

„Bólem pisane” – za nami wieczór z poezją Teresy Siniak-Żywieckiej

Piątkowy wieczór w Muzeum Regionalnym upłynął pod znakiem poezji. W kameralnej muzealnej piwnicy chojnowska poetka Teresa Siniak-Żywiecka odczytała kilkanaście własnych wierszy. Na wieczorek przybyli miłośnicy poezji oraz przyjaciele autorki.

2023-04-25 11:02

Konwent wójtów, burmistrzów i prezydentów powiatu legnickiego w Chojnowie

Nie pierwszy raz Chojnów jest gospodarzem Konwentu wójtów, burmistrzów i prezydentów powiatu legnickiego – spotkania, podczas którego lokalni samorządowcy omawiają dotychczasowe osiągnięcia, dzielą się doświadczeniami, rozmawiają o przyszłych działaniach w swoich gminach. Kwietniowy Konwent dotyczył głównie inwestycji drogowych. W tej sprawie uczestnicy mieli wiele do powiedzenia.

2023-04-21 11:15

Zakończyła się przebudowa ulicy Jerzmanowickiej

Inwestycja obejmowała przebudowę układu drogowego na odcinku ponad 460 m, wykonano nowe nawierzchnie z betonu asfaltowego, budowę oświetlenia drogowego tj. 24 słupów wraz z oprawami typu LED, budowę zjazdów oraz budowę chodników wraz z przejściem dla pieszych. Wykonawcą inwestycji była firma AS ROADS Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy. Gmina Miejska pozyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2022 rok w wysokości 1.423.828,32 zł, co stanowi 80% wartości zadania.

2023-04-20 08:22

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie