Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

Wszystkim Pracownikom Socjalnym pracującym w naszym mieście składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Życzymy dużo zdrowia, wytrwałości, satysfakcji i radości z codziennej pracy.

2022-11-21 08:50

JARMARK ŚWIĄTECZNY 2022

11 grudnia (niedziela) 2022 zapraszamy do Rynku na JARMARK ŚWIĄTECZNY. Osoby zainteresowane wystawieniem swoich wyrobów prosimy o kontakt z MOKSiR - telefonicznie 76/8188621 lub na adres e-mail: moksir@moksir.chojnow.eu

2022-11-18 13:16

MAMY TO !!! 👏👏👏👏

Pierwszy oficjalny rekord Chojnowa w ilości przebiegniętych kilometrów wynosi: 1718,18 km. Z inicjatywy Ireneusza Kudelskiego 11 listopada o godzinie 11.00 na Stadionie Miejskim KS Chojnowianka ruszył pierwszy w historii naszego miasta maraton w 24.godzinnym biegu. Odzew na posty w Internecie przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. - Przepraszam wszystkich, że odebrałem Wam komfort spokojnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości – pisze na swoim profilu I.Kudelski. - Nadal patrząc na wynik jestem w szoku, nie spodziewałem się, że tylu z Was zobaczę na stadionie i że uda nam się aż tyle kilometrów przebiec - to aż 4300 okrążeń. Całą dobę ludzie przychodzili o różnych godzinach i biegali, truchtali i chodzili. Był Chojnów, Legnica, Chocianów, Zagrodno. Chwilę przed północą dołączył nasz exportowy Włóczykij, o 3 rano przyszły dzieci z rodzicami i maluchy z Chojnowianki, byli spacerowicze i byliście Wy biegaczki i biegacze! Magiczna moc jednego posta zadziałała tak, że nadal mam szczękę na podłodze… Na liczbę przebiegniętych w trakcie 24 godzin kilometrów złożyły się poszczególne wyniki 132 osób, które tego dnia – jak wskazuje Kudelski – biegły, truchtały, szły… Deklarowały 3-5 okrążenia, schodziły z bieżni po kilkunastu, kilkudziesięciu. Padły też życiowe rekordy. Dopisała pogoda, dopisywały nastroje - nie mogło być lepiej. - Chojnów jednak biega i to jak – dodaje I. Kudelski. - Za każdy ofiarowany kilometr serdecznie wszystkim dziękuję, a szczególnie tym najmłodszym, którzy z takim zacięciem pokonywali kolejne kółka. Szczególnie ogromne gratulacje dla tych "wariatów", którzy wykręcili najlepsze wyniki, to jest niesamowite: 136 km - Dominik Filipowicz 85 km - Irek Kudelski 73 km - Łukasz Roztoczyński 60 km - Grzegorz Popielski 57 km - Michał Rabiej 45 km - Tomek Socha a wśród kobiet: 50 km - Daria Tkaczyszyn - Kałużna 36,7 km - Iwona Merunowicz 36,1 km - Anna Baszczyj Podziękowania dla piłkarzy i działaczy KS Chojnowianka Chojnów za udział w biegu i udostępnienie zaplecza. Dla MOKSiR Chojnów za pomoc finansową i organizacyjną. 21 lat temu „grupa Sobczaka” ustanowiła rekord Polski w 24.godzinnej jeździe rowerem górskim - 594 km. Rekord zapisany został w "Polskiej Księdze Rekordów i Osobliwości". W kolejnych latach chojnowianie pobijali swoje własne osiągnięcia. Tego samego życzymy biegaczom – rekordy się ustanawia i pobija. Organizator już dziś zaprasza za rok!

2022-11-18 08:57

UKKS ORIENS zaprasza

Trwają zapisy do UKKS ORIENS!

2022-11-18 08:32

Koncert "Dla Niepodległej"🇵🇱

Z okazji Święta Niepodległości w Domu Schrama odbył się koncert „Dla Niepodległej” zaprezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Wydarzenie zostało przygotowane przez p. Klaudię Dominiak, Marzenę Anton, p. Zenona Chmielewskiego oraz innych nauczycieli, którym podziękował Burmistrz Chojnowa wraz z wicedyrektor SP4 p. Anną Denisiak. Wystąpiły mażoretki, grupa akrobatyczna oraz chór Allegro. Uczniowie zaprezentowali rys historyczny odzyskania przez Polskę niepodległości w artystyczny sposób: recytując i inscenizując dzieje naszego narodu. Gratulujemy!

2022-11-14 08:37

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie