Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Piechotą na koniec świata

„Zapraszam na rozmowy o odwadze, o drodze życia. O tym, że w każdym wieku można coś zmienić. O zamykaniu starych drzwi a otwieraniu nowych... O kulturze, zwyczajach i jedzeniu w Portugalii i Hiszpanii. Powędrujemy wspólnie Szlakiem Św. Jakuba na średniowieczny "koniec świata". Tak bohater spotkania pn. „Piechotą na koniec świata” rekomendował wydarzenie, które miało miejsc 28 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

2023-09-30 11:59

Nowe stroje dla Chojnowianki

Samorząd Chojnowa ufundował zawodnikom klubu piłkarskiego „Chojnowianka” 25 kompletów strojów – spodenek i koszulek - w związku z awansem pierwszego zespołu do Klasy Okręgowej w sezonie 2022/2023. Stroje w miejskich barwach, z herbem Chojnowa i logo klubu będą wizytówką drużyny na najbliższych meczach. Nasi reprezentanci odebrali je wczoraj (27 września) z rąk burmistrza Jana Serkiesa, który kolejny raz pogratulował sukcesów zawodnikom, trenerowi i zarządowi.

2023-09-28 14:19

Wręczanie promes na chojnowskim zamku

Chojnów był dziś gospodarzem uroczystego wręczania promes, dla zadań które otrzymały dotację z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W otoczeniu zamku Piastów legnicko-brzeskich samorządowcy powiatu legnickiego z rąk Ministra Krzysztofa Kubów, Pani Poseł Ewy Szymańskiej oraz Radnego Sejmiku dolnośląskiego Pawła Kury odbierali symboliczne czeki na planowane działania w sferze narodowego dziedzictwa. Chojnów otrzymał ponad milion złotych na trzy inwestycje.

2023-09-27 11:00

Senator Dorota Czudowska i Poseł Ewa Szymańska z wizytą w Chojnowie

Dziś w godzinach przedpołudniowych Chojnów odwiedziła Pani Senator Dorota Czudowska i Pani Poseł Ewa Szymańska. Była to okazja do podziękowania za wsparcie działań samorządowych i miejskich wniosków projektowych. Burmistrz Jan Serkies wręczył parlamentarzystkom statuetki okazując w ten symboliczny sposób wdzięczność w imieniu władz miasta. Przedstawicielki polskiego rządu z sympatią przyjęły podziękowanie, podkreślając i potwierdzając doskonałą współpracę z chojnowskim samorządem.

2023-09-26 15:12

Śpiewając o miłości: koncert filmowych przebojów

Jesień zaczęła malować liście na drzewach złotem i czerwienią, więc do Chojnowa tradycyjnie o tej porze zawitał Festiwal im. Lidii Nowikowej, organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne Krajobrazy. Koncert Jesiennych Filmowych Barw Miłości odbył się po raz dwunasty, a salę widowiskową chojnowskiego MOKSiR-u wypełnili po brzegi wielbiciele muzyki. Koncert był nie tylko hołdem dla miłości, ale również dla różnorodności kultur i muzyki.

2023-09-25 20:57

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie