Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Rewitalizacja Parku Piastowskiego w Chojnowie

Trwają prace związane z realizacją zadania „Rewitalizacja Parku Piastowskiego w Chojnowie”. Wykonawcą jest P&D Przemysław Drabik z Brzegu Dolnego.
Obecnie wykonywane są ścieżki parkowe, które wkrótce będą miały nową nawierzchnię. W parku zostaną zamontowane nowe ławki, kosze na odpady oraz tablice informacyjne z siedziskiem, na których zostanie umieszczona historia Parku Piastowskiego założonego wg projektu Eduarda Petzolda.
W ramach umowy zostaną wykonane prace pielęgnacyjne w obrębie istniejącej zieleni oraz zastępcze nasadzenia drzew tj. lipy drobnolistne, dęby szypułkowe i buki pospolite, jednocześnie zostaną nasadzone byliny m.in. liliowce, irysy, bergenie oraz hosty.

2023-04-20 08:22

Nowe oświetlenie drogowe

Już wkrótce ulice Tulipanowa, Różana, Miła, Pogodna, Radosna i Leśna będą miały nowe oświetlenie. Trwa inwestycja polegająca na budowie oświetlenia ulicznego w Chojnowie, którego wykonawcą jest Konsorcjum firm: Firma Maciuś Artur Guściora z siedzibą w Goliszowie oraz FHU Świetlik Krzysztof Marciniszyn z siedzibą w Chojnowie.

2023-04-20 08:22

Trwa budowa sieci wodociągowej z pompownią wody oraz kanalizacji sanitarnej w ul. Leśnej i Wrzosowej w Chojnowie

Trwają roboty budowlane w ramach zadania „Budowa sieci wodociągowej z pompownią wody oraz kanalizacji sanitarnej w ul. Leśnej i Wrzosowej w Chojnowie”.
Wykonawcą zadania jest firma My Wave – Ewelina Matuszkiewicz z siedzibą w Mrozowie.
Zadanie obejmuje:
* budowę sieci wodociągowej ⌀ 160PE w drogach gminnych o długości ok. 950 m
* budowę kanalizacji sanitarnej ⌀ 225 PEHD w drogach gminnych o długości ok. 860 m.
Zadanie jest dofinansowane w 98% z Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład.

2023-04-20 08:22

Kalá, kalá – a może do Grecji?

Spotkania autorskie dla dzieci z Dionisiosem Sturisem i promocja książki „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” odbyły się w chojnowskiej miejskiej bibliotece 17 kwietnia i uczestniczyli w nich uczniowie z chojnowskich szkół podstawowych - Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4. Dionisios Sturis - dziennikarz i pisarz, urodzony w Grecji, a wychowany w Polsce – w Chojnowie. Autor książek, m.in. „Grecja. Gorzkie pomarańcze”, „Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”, „Kalimera. Grecka kuchnia radości”. Laureat prestiżowych nagród.

2023-04-18 15:48

“Z podwórka na stadion” - Turniej o Puchar Tymbarku

W Chojnowie odbył się Turniej o Puchar Tymbarku, który jest największymi tego typu zawodami piłkarskimi w Polsce dla dzieci. Turniej jest skierowany tylko dla Szkół Podstawowych w poszczególnych kategoriach wiekowych: U-8, U-10, U-12 Dziewczynki, U-12 Chłopcy. W Turnieju nie mogą brać udziału kluby sportowe. Chojnów przez dwa dni był gospodarzem eliminacji powiatowych, które były przepustką do Finałów wojewódzkich, które odbędą się w Świdnicy w dniach 22-24 maja 2023.

2023-04-17 10:43

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie