Aktualności

Kinga Bogacka Najpopularniejszym Sportowcem Chojnowa
Zakończono głosowanie w XII edycji plebiscytu wydawcy portalu lca.pl na najpopularniejszego sportowca i trenera Legnicy oraz najpopularniejszego sportowca gmin powiatu legnickiego. W kategorii gmin, w grupie Chojnowa zgłoszono 11 kandydatów reprezentujących chojnowskie kluby sportowe. Drogą sms-owego głosowania tytuł Najpopularniejszego Sportowca Chojnowa otrzymała Kinga Bogacka trenująca w Szkole Podstawowej nr 4 piłkę ręczną. To kolejna laureatka tegorocznych sportowych plebiscytów. Przypomnijmy, że 7 lutego Wiktoria Brożyna z UKKS ORIENS i Eliza Laskowska LMKS SFORA na XII Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego odebrały z rąk burmistrza Jana Serkiesa statuetki Najlepszego Sportowca Chojnowa 2019! - nagrody w plebiscycie organizowanym przez prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego i portal e-legnickie. Gratulujemy naszym młodym sportowcom - laureatom wygranej, a kandydatom nominacji.
data publikacji: 2020-03-03 13:13
 
H2O i chemiczne atrakcje!
Eksperymenty chemiczne budzą niezwykłą ciekawość zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. W laboratorium Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie możliwość ich wykonywania robi wrażenie! Szczególnie jeśli atrakcyjna lekcja nauki o atomach łączy się z pokazem umiejętności dla najmłodszych widzów. 2 marca grupa „Motylków” z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie przyszła na lekcje chemii poprowadzoną przez klasę 8 a. Zajęcia koordynowała nauczycielka chemii p. Małgorzata Potaczała, która wraz z uczniami tłumaczyła dzieciom ciekawe reakcje dotyczące monotlenku diwodoru: - Dziś dla was drogie przedszkolaki koło chemiczne wraz z sympatykami eksperymentów przygotowało prezentację oraz samodzielne doświadczenia. Cały nasz temat będzie dotyczył wody. – mówiła mgr Potaczała. Maluchy brały udział w takich analizach jak filtrowanie wody czy robienie oranżady. Dzieci podzielone zostały na naukowe zespoły. Każda grupa bacznie obserwowała starszych kolegów, którzy z zaangażowaniem pokazywali swoje prace badawcze dotyczące H2O. Młodzież bardzo starannie opracowała temat. „Motylki” biorą udział w ogólnopolskim programie „Zdrowo jem, więcej wiem”, dlatego lekcja dotycząca tematu wody była skarbnicą nowej wiedzy, a może nawet przyszłych zainteresowań. Mali chemicy z wnikliwą koncentracją odpowiadali na pytania dotyczące zdrowia i cieczy, która jest przecież źródłem życia. Dzieci chłonęły wiedzę, a na koniec pochwaliły się wnioskami, ku radości koła chemicznego. Nasza „błękitna planeta” stała się inspiracją dla pokolenia starszych i młodszych. Rozwojowa lekcja była nie tylko eksploracją wiedzy, ale przede wszystkim miłym czasem w relacjach uczeń – przedszkolak. Było dużo uśmiechów – czyli wszystko zostaje w dziedzinie chemii, bo dla takich reakcji warto wprowadzać w placówkach edukacyjnych mnóstwo atrakcji! Gratulujemy!
data publikacji: 2020-03-02 15:44
 
Pegazik – etap miejski
To już 25 edycja, popularnego w naszym województwie konkursu recytatorskiego „Pegazik”. Kilka pokoleń chojnowian brało w nim udział, a większość z nich, w finale odbierało laury. Jubileuszowe wydanie „Pegazika” w grodzie nad Skorą miało jednak mało odświętny charakter. W tym roku, inaczej jak w latach poprzednich, do etapu miejskiego zgłosiło się tylko czworo recytatorów w grupie młodszej obejmującej klasy od IV do VI. W kategorii starszej (klasy VII-VIII) żadna z chojnowskich szkół podstawowych nie wysunęła reprezentanta. Szacowne jury w osobach Agnieszka Tworzydło – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej i Stanisław Horodecki – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, 27 lutego wysłuchało zatem 4 utworów - 3 wierszy i jednej prozy. - Jedną z istotnych cech edukacji jest przełamywanie słabości – konkurs recytatorski spełnia taką rolę – mówi Stanisław Horodecki. – Cieszę się, że dziewczęta miały odwagę stanąć przed jury oraz publicznością i mimo widocznego zdenerwowania, poddać ocenie swoje umiejętności. Według jury najlepiej wypadła Hania Kądziołka ze Szkoły Podstawowej Nr 3, która fragmentem niełatwej prozy dotknęła tematu autyzmu. Hania, jako laureatka będzie reprezentować Chojnów w etapie powiatowym. Trzymamy kciuki, życząc Hani awansu do finału wojewódzkiego. Pozostałe uczestniczki, Kinga Szczepanowska, Hanna Barszczyk, Oliwia Kawka - uczennice Szkoły Podstawowej Nr 4 nagrodzono ex aequo drugim miejscem. Gratulujemy! I do zobaczenia za rok.
data publikacji: 2020-02-28 10:47
 
Marcowe wydarzenia w Chojnowie
6.03. – Wernisaż Wiesława Wojciechowskiego „W ogrodzie barw”, Muzeum Regionalne, godz. 17:00. 7.03. – Spektakl grupy teatralnej Antykwariat, MOKSiR, godz. 18:00 14.03-15.03. – VII Ogólnopolski Nocny Maraton Pływania Otyliada „Cała Polska pływa z nami!” , Basen Miejski w Chojnowie 19.03. - Wykład poświęcony ks. Adamowi Szczepanowi Łańcuckiemu wygłosi prof. Kazimiera Jaworska, Muzeum Regionalne, godz. 19:00 20.03. – Spektakl grupy teatralnej Antykwariat, MOKSiR, godz. 18:00 „Bliżej Książki” : I etap konkursu czytelniczego, MBP „Światowy Dzień Czytania Tolkiena”, MBP Komputerowy Świat dla Każdego, MBP
data publikacji: 2020-02-27 12:29
 
Na konwencie o futbolu i inwestycjach
Samorządowcy powiatu legnickiego spotkali się w Chojnowie. Gospodarzem Konwentu Samorządowców powiatu legnickiego był Jan Serkies. Na spotkanie przybył prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. Nie zabrakło starostów powiatu legnickiego: Adama Babuśki i Janiny Mazur oraz gospodarzy gmin: Alicji Sielickiej z Prochowic, Andrzeja Pyrza wójta gminy Chojnów, Wojciecha Woźniaka z Krotoszyc, Pawła Gregorczuka z Rui, Rafała Plezi z Legnickiego Pola, Zdzisława Tersy wójta Kunic i Dawida Stachury z Miłkowic. - Konwent poświęcony będzie inwestycjom w głównej mierze w sieć drogą. Mamy wsparcie rządu, przychylność władz powiatu, ale musimy wspólnie być bardziej ekspansywni w zabieganiu ośrodki na modernizację dróg i musimy wspólnie wypracować powiatowy program modernizacji dróg. - mówił gospodarz spotkania Jan Serkies. - Ale chcemy też wypracować pewna platformę współpracy w zakresie działań w przestrzeni kulturalnej. każda z gmin ma w swoich zasobach prawdziwe perełki muzyczne, rozrywkowe itp. Chodzi oto aby organizując imprezy kulturalne współpracować ze sobą w granicach powiatu legnickiego i zapraszać zespoły, artystów z terenu gmin tworzących powiat. Musimy w tym zakresie zacząć współpracować systematycznie. Myślę, ze jesteśmy blisko wypracowania takiej platformy współpracy – powiedział burmistrz Chojnowa. Zaproszenie na konwent przyjął Adam Michalik, dyrektor Podokręgu Legnica Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. - Cieszę się z tego zaproszenia, bo to dowód na to, jak gospodarze powiatu legnickiego i gmin na terenie powiatu wielką wagę przykładają do rozwoju piłki nożnej – mówił pan Michalik - Chcę przybliżyć efekty półrocznej działalności Podokręgu, przedstawić plany Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej jeżeli chodzi o rozwój piłkarstwa amatorskiego. Plany mamy ambitne, a ważnym składnikiem tych planów jest lokalny samorząd. Wystąpienie dyrektora Michalika dotyczące kosztów udziału drużyn w rozgrywkach ligowych, wymogów licencyjnych spotkało się ze sporym zainteresowaniem. Adam Michalik zdradził także najnowszy pomysł DolZPN o powoływaniu do życia Gminnych Akademii Piłkarskich, które będą finansowane przez partnera strategicznego projektu i lokalne samorządy. Michalik swoją obecność na Konwencie zakończył zaproszeniem na Finał Okręgowego Pucharu Polski, który zostanie rozegrany na stadionie miejskim w Chojnowie.
data publikacji: 2020-02-25 17:12
 
<< nowsze | 16  | 17  | 18  | 19  | 20 | 21  | 22  | 23  | 24  | 25  | 26  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie