Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Reprezentacja Chojnowa na turnieju w Mnichovo Hradiště

Reprezentacja Chojnowa na turnieju w Mnichovo Hradiště

3 grudnia w naszym czeskim mieście partnerskim Mnichovo Hradiště rozegrano turniej piłki nożnej chłopców rocznik 2012 (IV klasa), w którym udział wzięła reprezentacja SP4 Chojnów. W rozgrywkach uczestniczyło 8 drużyn (80 zawodników). Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Czas gry 1x12 min.

2022-12-07 15:50

Jarmark Świąteczny  - plakat

Jarmark Świąteczny w Chojnowie

Burmistrz Miasta Chojnowa zaprasza na Jarmark Świąteczny w Chojnowie, który odbędzie się 11 grudnia w niedzielę, o godz. 15:00 na Rynku. W trakcie Bożonarodzeniowego kiermaszu będzie można zakupić wyroby rękodzielnicze. Nie zabraknie domowych ciast, ciepłych napoi oraz innych atrakcji. Czas umili muzyka. Gościem specjalnym chojnowskiego Jarmarku będzie Kapela Góralska Antoniego Gluzy.

2022-12-07 08:31

Inauguracyjny przejazd pociągu Legnica - Chojnów - Chocianów

Inauguracyjny przejazd pociągu Legnica - Chojnów - Chocianów

Wesołym „Jedzie pociąg z daleka” Chojnów przywitał inauguracyjny przejazd pociągiem z Legnicy do Chocianowa, w którym uczestniczyła Marszałek Sejmu RP Pani Elżbieta Witek i władze województwa. 6 grudnia o godz. 11.15 na chojnowskim dworcu zatrzymał się pociąg specjalny. Nowa linia kolejowa z Legnicy do Chocianowa, to efekt przebudowy linii kolejowej nr 316 na odcinku z Chojnowa do Rokitek i realizacji strategii przejmowania nieczynnych odcinków linii kolejowych, ich rewitalizacji i przywracania połączeń pasażerskich przez Samorząd Województw Dolnośląskiego. Zadanie to wpisuje się w podejmowane przez Województwo Dolnośląskie działania mające na celu eliminację obszarów wykluczenia komunikacyjnego.

2022-12-07 08:26

Życzenia z okazji dnia wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest obchodzony od 1986 roku, by uczcić dobrowolną i bezpłatną pracę na rzecz innych osób. Sam wolontariat jest jednak znacznie starszy, a jego znaczenie we współczesnym świecie trudno przecenić. W Polsce we wszystkich organizacjach pozarządowych, ruchach społecznych i religijnych działa pond 5 mln wolontariuszy. Z każdym rokiem liczba wolontariuszy rośnie, zwłaszcza wśród młodych Polaków w wieku 18-25 lat. Codziennie młodzi ludzi bezinteresownie poświęcają swój czas na rzecz potrzebujących osób, pracują w hospicjach, w instytucjach opiekuńczych oraz w innych organizacjach pozarządowych. Czym jest wolontariat? "Volontarius" w języku łacińskim oznacza "dobrowolny, chętny", zaś wolontariat to świadoma, bezinteresowna działalność na rzecz innych lub całego społeczeństwa. Z badania przeprowadzonego przez CBOS wynika, że co dwudziesty Polak pracował jako wolontariusz, a większość osób angażowała się w różnorodną formę działalności dobroczynnej. Praca wolontariuszy jest doceniania na całym świecie. To chętne osoby potrafią poświęcić swój czas w niesieniu pomocy osobom chorym, biednym i samotnym. Wolontariusze na całym świecie angażują się w globalne projekty, które dążą do rozwiązania problemów, dotykających każdą sferę życiową.

2022-12-05 12:14

Mammobus w Chojnowie

8 grudnia w Chojnowie przy szkole podstawowej nr. 4, będzie stał mammobus w którym odbędą się darmowe badania mammograficzne dla Pań między 50 a 69 rokiem życia.

2022-12-01 14:54

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie