Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Rywalizacja i integracja – sportowe emocje dla całej rodziny

Za nami Pierwszy Piknik Biegowy ROZBIEGANI CHOJNÓW. W sobotni poranek na bieżni Stadionu Miejskiego stanęły 3 pokolenia uczestników - od najmłodszych pociech po dziarskich seniorów, wszyscy mieli okazję spróbować swoich sił, bowiem biegi odbywały się w różnych kategoriach wiekowych.

2023-06-05 09:34

Zaproszenie na Dni Chojnowa 2023

Burmistrz Miasta Jan Serkies oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszają na Dni Chojnowa 2023!

2023-06-02 19:33

Zapowiedź "Piłkarskiego Września" w Chojnowie

10 września to data jednego z największych sukcesów w historii polskiej reprezentacji piłki nożnej. W rocznicę tego dnia obchodzimy Dzień Piłkarza. 1972 rok rozpoczął najlepszą dekadę w historii polskiej piłki nożnej. 10 września polska drużyna na czele z Kazimierzem Deyną i Włodzimierzem Lubańskim oraz trenerem Kazimierzem Górskim zmierzyła się w finale olimpijskim z Węgrami - po dwóch bramkach strzelonych przez Deynę Polska wygrała mecz 2:1 i zdobyła złoty medal olimpijski. Do dzisiaj jest to jeden z największych sukcesów naszych piłkarzy. Sukces reprezentacji był początkiem dobrej passy. W 1974 r. zdobyliśmy 3 miejsce na Mistrzostwach Świata, a potem ponownie w 1982 r., na olimpiadzie w 1976 r. zdobyliśmy srebro. W hołdzie polskim piłkarzom już w 1972 r. ustanowiono Ogólnopolski Dzień Piłkarza.

Chojnów będzie to święto celebrować w wyjątkowy sposób. To okazja, by poznać bogatą historię naszych chojnowskich klubów piłki nożnej funkcjonujących przed laty i tych działających do dziś. Obchodzić będziemy jubileusz 77. lecia Klubu Sportowego Chojnowianka Chojnów. Planowane są turnieje piłkarskie z udziałem dorosłych oraz dzieci i niespodzianki, które ucieszą i zadziwią nie tylko fanów piłki nożnej!

To będzie wyjątkowy, aktywny wrzesień!

2023-06-02 10:43

Niepowtarzalna dawka radości i uśmiechu. Za nami Dzień Dziecka z MOKSiRem

W Parku Śródmiejskim odbył się dziś festyn z okazji Dnia Dziecka. Ta barwna i pełna atrakcji impreza przyciągnęła wiele rodzin – frekwencja była w tym roku rekordowa. Popołudnie minęło w radosnej atmosferze pod znakiem wspólnej zabawy.

2023-06-01 21:15

Unijne pieniądze dla samorządów

Jeszcze w styczniu 2020 roku Deklarację o Współpracy – poprzedzającej utworzenie ZIT Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego, podpisało 31 prezydentów, starostów, burmistrzów i wójtów z naszego terenu. Liderem tego porozumienia jest Legnica. Mottem przewodnim powstania ZIT było zadbanie o interesy samorządów w kolejnej alokacji środków, w szczególności unijnych. We wtorkowe przedpołudnie 30 maja 2023 roku w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy przedstawiciele 35 samorządów aktualnie wchodzących w skład ZIT Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego w obecności Tymoteusza Myrdy, członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego złożyło swoje podpisy pod Porozumieniem Gminno-Powiatowym konkretyzującym zasady współpracy między poszczególnymi jednostkami samorządu terytorialnego. [..]

2023-06-01 12:06

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie