Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Zdjęć

Inauguracja trzech jubileuszy

W poniedziałek 22 czerwca rozpoczął się tydzień świętowania jubileuszy: 140. rocznicy urodzin ks. Adama Łańcuckiego, 75. lecia przyjazdu repatriantów do Chojnowa i srebrnego jubileuszu utworzenia parafii św. Apostołów Piotra i Pawła.

2020-06-23 09:34

Wojewoda Dolnośląski z wizytą w Chojnowie

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski 16 czerwca odwiedził Chojnów. Samorządowa wizyta rozpoczęła się od spotkania z burmistrzem Janem Serkiesem w magistracie. Rozmowy z przedstawicielem Rady Ministrów na Dolnym Śląsku dotyczyły przede wszystkim spraw samorządowych. Poruszone zostały tematy współpracy, możliwości pozyskiwania środków pozabudżetowych w ramach różnych programów rządowych związanych z infrastrukturą, kulturą czy sportem. Następnie odbyło się spotkanie w Muzeum Regionalnym z dyrektorem Mariuszem Garberą, który oprowadził po chojnowskim zamku. Miłym gestem było także wręczenie pamiątkowej grafiki. W księdze gości wojewoda napisał: „Szkoda, że tak krótko. Obiecuję powrót. Historia Chojnowa warta głębszego poznania". Jarosław Obremski spotkał się również z dziekanem ks. dr. Markiem Osmulskim, który opowiedział o oryginalnej Drodze Krzyżowej autorstwa Piotra Wróblewskiego w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Nietuzinkowa historia wyrażona w malarskiej interpretacji zaciekawiła, a wręcz zaintrygowała wojewodę, który nie krył swojego zainteresowania historią miasta. Wizyta zakończyła się spacerem po Rynku. Wojewoda Dolnośląski zapowiedział, że na pewno jeszcze odwiedzi Chojnów.

2020-06-17 12:54

Remont ulicy Słowiańskiej

Dobiegają końca prace na ulicy Słowiańskiej, która modernizowana jest przez firmę „MK Granit” Mariusz Gąsior z Chojnowa. Inwestycja rozpoczęła się w maju, a jej głównym celem jest zmiana nawierzchni drogowej oraz budowa kanalizacji deszczowej. Zbliżając się do zakończenia prac zauważalne są efekty, takie jak: umożliwienie dojścia i dojazdu do posesji, poprawa bezpieczeństwa ruchu, odwodnienie terenu czy włączenie do sąsiadującej ulicy Łużyckiej. Odcinek 124 metrów w całości wykonany jest z kostki betonowej. Obecnie wykonawca pracuje nad montażem ulicznych wpustów wraz ze studniami betonowymi w celu prawidłowego odprowadzenia wód opadowych i roztopowych. Na czas prowadzenia remontu prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

2020-06-17 11:23

Ulica Słowiańska do remontu

W maju rozpoczną się prace dla inwestycji pod nazwą: „Przebudowa drogi ul. Słowiańskiej w zakresie zmiany nawierzchni drogowej oraz budowy kanalizacji deszczowej”. Ulica Słowiańska swój początek ma w osi ulicy Łużyckiej. Główne cele modernizacji ulicy to: umożliwienie dojazdu do posesji, odwodnienie terenu, poprawa bezpieczeństwa ruchu i włączenie do ul. Łużyckiej, a także udogodnienia warunków ekologicznych mieszkańców. Długość przebudowywanego odcinka mierzy 124 metry. Droga wykonana zostanie z kostki betonowej, wmontowane zostaną uliczne wpusty wraz ze studniami betonowymi w celu prawidłowego odprowadzenia wód opadowych i roztopowych. Budowę nawierzchni ulicy Słowiańskiej wykona chojnowska firma „MK Granit” Mariusz Gąsior.

2020-05-19 13:21

Targowisko Miejskie w remoncie

Trwają prace remontowe Targowiska Miejskiego w Chojnowie przy ul. Grodzkiej. Wskutek zaistniałej sytuacji w kraju związanej z pandemią koronawirusa, rząd wystosował szereg obostrzeń. Jednym z nich było zamknięcie placów targowych. W związku z tym chojnowski samorząd podjął decyzję o działaniach modernizacyjnych, mających na celu poprawę warunków wizualnych i estetycznych, ale przede wszystkim warunków bezpieczeństwa bazarowej przestrzeni. Czasowa przerwa wykorzystana jest na szereg prac remontowych, które przysłużą się zarówno handlującym, jak i klientom korzystającym z usług na targowisku.

2020-05-19 13:19

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie