Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Zdjęć

„Dla Niepodległej” - uczniowie SP4

11 listopada Domu Schrama odbył się koncert „Dla Niepodległej” zaprezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Wydarzenie zostało przygotowane przez p. Klaudię Dominiak, Marzenę Anton, p. Zenona Chmielewskiego oraz innych nauczycieli, którym podziękował Burmistrz Chojnowa wraz z wicedyrektor SP4 p. Anną Denisiak. Wystąpiły mażoretki, grupa akrobatyczna oraz chór „Allegro”. Uczniowie zaprezentowali rys historyczny odzyskania przez Polskę niepodległości w artystyczny sposób: recytując i inscenizując dzieje naszego narodu.

2022-11-14 10:34

Narodowe Święto Niepodległości w Chojnowie

104 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości w Chojnowie rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego na Rynku. W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez ks. dziekana dekanatu Chojnów Marka Osmulskiego, ks. proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia NMP Dariusza Pudełko oraz ks. Pawła Lityńskiego, który wygłosił homilię: - Zasadniczym i podstawowym elementem wspólnym dla dobra Ojczyzny jest po prostu, to żeby ją kochać, żeby o niej dobrze mówić (…) Dziś gromadzimy się w tej świątyni, aby modlić się za Polskę i dziękować Panu Bogu za to, że mamy swoją ziemię, że mamy gdzie żyć. Ojczyznę wolną pobłogosław Panie. Polska potrzebuje Bożego błogosławieństwa. Potrzebowała go, aby odzyskać niepodległość. I potrzebuje go dziś.

2022-11-14 09:29

Trio Łódzko – Chojnowskie i Kaczmarski w Chojnowie

Tomasz Susmęd, Paweł Konopacki oraz Witold Łuczyński czyli Trio Łódzko – Chojnowskie zagościli na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. 9 listopada odbył się koncert piosenki wybitnego poety, kompozytora i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego. - Bardzo dziękuję, że przyszliście na nasz występ, aby poznać i przypomnieć sobie piosenki Jacka Kaczmarskiego. Od 20 lat wraz z kolegami objazdowo po Polsce wykonujemy ten repertuar. Cieszę, że jesteście, że my jesteśmy w pełnym składzie. – mówił z przejęciem Tomasz Susmęd. Zgromadzona publiczność wysłuchała dwugodzinnego koncertu, w którym zabrzmiały takie utwory jak: „Nasza klasa”, „Mury”, „Przedszkole”, „Nie lubię” oraz inne utwory związane z Jackiem Kaczmarskim. Trudne i głębokie teksty opatrzone zostały refleksyjnym komentarzem w związku z bolesną historią naszego kraju. Omówiona została także twórczość Jacka Kaczarskiego. - Był to koncert niezwykle poruszający. Fenomenalne głosy i brzmienie. - mówili słuchacze po wyjściu z sali. Dziękujemy!

2022-11-10 13:23

Wyśpiewajmy miłość Ojczyźnie - Ognisko Patriotyzmu w PZS

Piękna tradycja Powiatowego Zespołu Szkół, kolejny raz zgromadziła przy żywym ogniu liczne grono uczniów, zaproszonych gości i mieszkańców. Od 11 lat PZS, w listopadzie, organizuje Tydzień Patriotyzmu – cykl wydarzeń poświęconych pamięci polskiej historii i powiązanych z nią ludzi. Najbardziej widowiskowym z nich jest Ognisko Patriotyzmu. Przy blasku paleniska szkolna społeczność i ich goście uczestniczą w swoistym spektaklu słowno-muzycznym nawiązującym do burzliwych dziejów naszego kraju. Rok 2022 Sejm, doceniając literacki dorobek pisarki oraz jej wkład w działalność patriotyczną, ustanowił Rokiem Marii Konopnickiej. Młodzież PZS, przygotowana przez p. Aleksandrę Siudę włączyła tę okoliczność w swój patriotyczny program artystyczny. Poetycko-wokalna opowieść o walczących i poległych, o Ojczyźnie i wolności, o oprawcach i bohaterach była najlepszą lekcją identyfikacji narodowej i kulturowej. Do wspólnego śpiewania włączali się wszyscy, któż bowiem nie zna i nie utożsamia się z wojennymi pieśniami – Rozkwitały pąki białych róż, Dziś do ciebie przyjść nie mogę, Serce w plecaku, Wojenko, wojenko… Przy akompaniamencie Tomasza Susmęda - piano i Dariusza Matysa – gitara, szły ku niebu skry z płonącego ogniska unosząc ze sobą legionowe nuty. Piękne wspomnienie ludzi, piękne uczczenie ich pamięci. Powiatowy Zespół Szkół podejmuje wiele inicjatyw kształtujących patriotyczne postawy. Działalność dydaktyczno - wychowawcza kładzie szczególny nacisk na przygotowanie do życia w społeczeństwie i wpływ na kształtowanie więzi z krajem. To współczesny przejaw patriotyzmu. fot. Michał Kowalczyk

2022-11-09 09:36

Ole, Ole, Ola szkołę lubić się da! Pasowanie na Ucznia w SP3

21 października odbyła się wyjątkowa uroczystość dla pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie-Pasowanie na Ucznia. O godzinie 9.00 ubrane na galowo dzieci rozpoczęły przygotowany na tę okazję występ. Były piosenki, rymowanki, wierszyki… Klasa pani Anny Iwanickiej – IA i klasa pani Małgorzaty Urody – Truskowskiej – IB dumnie zaprezentowała swoje umiejętności. Wszystko, to aby zdać pierwszy egzamin. Po głośnych oklaskach zachwyconej i wzruszonej publiczności nastąpiło pasowanie, którego dokonali dyrektor szkoły Mariusz Szklarz oraz wicedyrektor Grażyna Klucznik. Gratulacje i życzenia dzieciom, nauczycielom oraz rodzicom złożył Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies: Pasowanie na ucznia to niecodzienna uroczystość, która przejdzie do bogatej historii Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Życzę wam, abyście kontynuowali wspaniałe tradycje i sukcesy- mówił. Dobrej zabawy życzył wszystkim dzieciom Przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Gang. Dyrektor SP3 Mariusz Szklarz zaznaczył: - Szkoła to nie tylko lekcje, zdobywanie ocen, zabawa. To zdobywanie przyjaźni na całe życie i przede wszystkim uczenie się jak być dobrym człowiekiem – mówił. Również Rady Rodziców: Magdalena Filipczak, Justyna Kuhnert, Karolina Struska wyraziły swoją wdzięczność dla nauczycieli i dyrekcji. Miły dzień zakończył się dla uczniów otrzymaniem prezentów oraz sesją zdjęciową.

2022-10-21 14:04

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie