Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Zdjęć

Modernizacja ulicy Adama Asnyka

W ostatnich dniach października rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi na ulicy Adama Asnyka w Chojnowie. Remontowany odcinek w sposób bezpośredni łączy się z drogą krajową nr 94, dlatego jego modernizacja przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i transportu. Miasto Chojnów stało się beneficjentem na rządowej liście dofinansowania remontu dróg w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych 2020 i tym samym uzyskało dofinansowanie w kwocie ok. 585 tys. złotych. Całość inwestycji wyniesie blisko 840 tys. złotych. Miasto pokryje 30% kosztów przedsięwzięcia. Inwestycja obejmuje: przebudowę jezdni z mieszanki mineralno – asfaltowej, budowę chodnika z kostki betonowej, budowę zjazdów i dróg dojazdowych z kostki betonowej, budowę kanalizacji deszczowej, budowę dwóch słupów oświetleniowych wraz z linią zasilającą, wprowadzenie stałej organizacji ruchu (doświetlenie przejścia dla pieszych), wykonanie trawników. Długość przebudowywanego odcinka wynosi 322 metry. Inwestycje prowadzi firma brukarska „Granit – Bruk" Mirosław Furmanek. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

2021-01-20 09:33

Wyjątkowi Mikołaje w Chojnowie!

Święty Mikołaj w Chojnowie może kojarzyć się już tylko z motorami i quadami! 6 grudnia 2020 był dniem radości i szczęścia wielu dzieci, a to za sprawą bezinteresowności i dobrych serc wielu osób! Z inicjatywy motocyklistów Kamila Korby i Wojciecha Holewskiego mikołajki w naszym regionie były niesamowitą atrakcją dla tych, którzy oczekiwali na niespodziankę, i dla tych którzy mogli podziwiać wspaniałe przedsięwzięcie. Organizatorzy odwiedzili wiele miejsc. Na mapie ich świątecznej przejażdżki znalazły się: miasto Chojnów i miasto Legnica. Uczestnicy z grupy Moto Legnica zawitali do Chojnowa przed południem około godz. 11.30. – Nasza inicjatywa zrodziła się z potrzeby serca. W kilka dni zebraliśmy mnóstwo prezentów, które rozdaliśmy w Chojnowie i Legnicy. Odwiedziliśmy Domy Dziecka przy ul. Słubickiej w Legnicy, a także Rodzinny Dom Dziecka przy ul. Haweliusza w Legnicy. Zarówno dla dzieci, jak i dla nas był to dzień pełen radości – mówił Kamil Korba. Warto podkreślić, że intencją wszystkich dobroczyńców było niesienie dobra. Wszystkie podarunki sprawiły ogromną radość. 🎅🎁🎅🎅🎁🎅🎅🎁🎅 Druga inicjatywa tego dnia była zorganizowana przez miłośników quadów. Pełni wrażeń i pozytywnych emocji byli quadowcy z grupy Quad – Cross Chojnów Mariusz Blecharz, Grzegorz Działo, Artur Działo i Mateusz Jaszczur, którzy przyjechali na Rynek o godz. 13:00: - Jesteśmy szczęśliwi, że po raz kolejny mogliśmy zorganizować sympatyczną akcję dla najmniejszych mieszkańców miasta i gminy Chojnów. Naprawdę to był bardzo pracowity dzień, ale warto było! Uśmiechy dzieciaków bezcenne! – mówił Mariusz Blecharz. Coroczna dobroczynna inicjatywa naszych Mikołajów staje się powoli tradycją. Spontaniczne spotkanie dla wielu stało się najpiękniejszym dniem 2020 roku, bo „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”! 🎅🎁🎅 🎅🎁🎅Dziękujemy! Jesteście Wielcy! 🎅🎁🎅

2020-12-07 11:38

Klasy sportowe w SP4

Uczniowie Klas Sportowych funkcjonujących przy Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie zgodnie z rozporządzeniem MEN wrócili do zajęć sportowych i WF w formie stacjonarnej. Uczniowie klas: 4C (akrobatyka i taniec/piłka nożna),5a (piłka ręczna/piłka nożna),6b (piłka ręczna/piłka nożna), 7a (piłka ręczna/piłka nożna) odbywają swoje zajęcia sportowe i WF w szkole, natomiast pozostałe przedmioty odbywają się zdalnie w domu, jak do tej pory.

2020-12-07 08:28

Święto Niepodległości

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy. Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy. Marsz, marsz Dąbrowski, z ziemi włoskiej do Polski. Za twoim przewodem złączym się z narodem”. 11 listopada o godzinie 9:00 w Chojnowie przedstawiciele władz miasta i gminy złożyli kwiaty, będące symbolem podziękowania za wolność i suwerenność naszego Narodu. Zarówno pod Obeliskiem, jak i przy pomniku Golgota Wschodu na Cmentarzu Komunalnym w Chojnowie odśpiewany został Hymn Polski wyrazem upamiętnienia doniosłego i patriotycznego święta. 102 lata temu Polska odzyskała niepodległość, radość, jaka zapanowała wśród społeczeństwa, była ogromna. Po 123 latach zaborów Polacy znów mogli wyznawać swoją wiarę, budować tożsamość, jawnie i godnie czcić tradycje, pielęgnować kulturę i głośno mówić w języku polskim – jesteśmy wolni! – jak pisał Jędrzej Moraczewski: „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie (…)”. Ten rok jest wyjątkowo trudny. Święto Niepodległości jest skromne i ciche przez trwającą epidemię. Życzymy zatem prawdziwie patriotycznego przeżywania wolności, która „nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo” jak mówił św. Jan Paweł II.

2020-11-11 13:08

Jesień w lapidarium

Muzealny ogród powoli ubiera jesienne szaty. Pracownicy naszego zamku, korzystając z przyjemnej pogody postanowili uporządkować lapidarium. Krzewy zostały przycięte, trawa skoszona, kwiaty przesadzone… pozostaje obserwować jak zieleń będzie się zmieniać w odcienie złota… Brawo!

2020-10-22 13:24

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie