Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Zdjęć

My to wiemy! – Przedszkolaki znawcy ekologii!

My to wiemy! – Przedszkolaki znawcy ekologii! 20 września w ramach projektu „Bliżej Natury” - promującego działania ekologiczne, dofinansowanego ze środków programu "Działaj Lokalnie" odbyło się spotkanie dotyczące zasad segregacji odpadów, przygotowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach Chojnowa. - Głównym celem projektu jest zasianie ekologicznego ziarenka u przedszkolaków. To bardzo ważne, aby u młodego pokolenia wykształcić postawę proekologiczną, która przy odpowiedniej pielęgnacji zaowocuje u dorosłego człowieka odpowiedzialnością za losy naszego środowiska – tłumaczy Ewa Kozołup – nauczycielka w Przedszkolu Miejskim nr 3. Zaproszeni goście przedstawiciele firmy odbierającej odpady Ekopartner oraz Magdalena Sawicz – Citkowska inspektor d.s. infrastruktury miejskiej z Urzędu Miejskiego w Chojnowie przeprowadzili zajęcia edukacyjne dotyczące właściwej segregacji odpadów. Firma Ekopartner na spotkanie przybyła wraz z pokazowymi koszami na odpady, a także z prezentami dla dzieci. Jednak największą atrakcją była śmieciarka. Przedszkolaki wykazały się nie tylko dużą ciekowością, ale i wiedzą. Projekt został wzbogacony o specjalne przedstawienie przedszkolaków, w którym pokazane zostało, jak szkodliwe dla naszej planety jest śmiecenie. Projekty ekologiczne mają bardzo duże znaczenie w lokalnej przestrzeni, splatają się one z 28. Akcją Sprzątanie Świata, którego hasłem przewodnim jest: „Myślę, więc nie śmiecę”. Projekt dofinasowany: ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacja Wrzosowa Kraina w ramach ścieżki tematycznej "Działaj Lokalnie i ekologicznie" w partnerstwie z fundacją WWF Polska.

2021-09-20 15:21

Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie 2021🤓📖🌞🤓 To już dziesiąta edycja Narodowego Czytania – akcji propagującej naszą narodowa literaturę zapoczątkowaną w 2012 roku przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym roku w wielu miejscach Polski czytano fragmenty „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Chojnów kolejny raz dołączył do akcji i przygotował atrakcyjną jej formę. 9 września centrum miasta niczym plan filmowy prezentowało niecodzienną scenerię. Historyczne postaci, historyczne opowieści, historyczny klimat. Litwa. Początek dwudziestego wieku… Na takim planie rozgrywała się chojnowska scena Narodowego Czytania. Fragmenty tekstu znanej tragifarsy czytali chojnowianie wcielając się w bohaterów ponadczasowej komedii: • Aniela Dulska – Krystyna Czapska • Felicjan Dulski – Andrzej Bobik • Zbyszko – Paweł Pawlus • Hesia – Gabriela Żywanowska • Mela – Zuzanna Kudelska • Hanka – Katarzyna Baczmańska • Juliasiewiczowa – Lucyna Setla-Bar • Tadrachowa – Barbara Karasek Organizatorzy – Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji – zadbali o szczegóły i atrakcyjność - tak dla odtwórców ról jak i publiczności. To nie był spektakl, jednak lektorzy umiejętnie przenieśli widzów do lwowskiej kamienicy, w atmosferę rodzinnych perypetii „zacnej” familii Dulskich. Gratulacje! Podsumowaniem był quiz sprawdzający znajomość utworu. Mieszkańcy wykazali się doskonałą wiedzą, a ich erudycję nagradzano książkami. Na zakończenie wystąpił Tadeusz Olchowski z minirecitalem piosenek satyrycznych. Utytułowany muzyk sam pisze teksty, komponuje, aranżuje, gra na kilku instrumentach i śpiewa. Pod lekką, żartobliwą formą jego piosenek kryje się spora doza autoironii i słodko gorzki smak naszej polskiej rzeczywistości… Jakże to adekwatne do „Moralności pani Dulskiej”… Tego dnia, przed południem, treści „Moralności...” niosły się w klasach chojnowskich szkół. Uczniowie czytali fragmenty książki, inni słuchali realizując cele akcji - popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Organizatorzy serdecznie dziękują wykonawcom, w tym uczniom Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, dyrekcjom, nauczycielom chojnowskich szkół oraz publiczności, która zechciała uczestniczyć w kolejnej, dziesiątej edycji Narodowego Czytania.

2021-09-10 08:38

Obóz w Niechorzu

W dniach 31-08.2021-05.09.2021 uczniowie klas sportowych o profilu taniec-akrobatyka, piłka nożna przebywali na Obozie Sportowym w Niechorzu. Miejscem naszego pobytu był Ośrodek Mewa w Niechorzu. Treningi odbywały się na obiektach sportowych w Niechorzu. Dodatkowo treningi odbywały się na plaży, na boiskach do piłki nożnej plażowej czy ścieżce gimnastycznej. Czas pomiędzy zajęciami wykorzystany był na piesze wycieczki, regenerację sił na basenie.

2021-09-06 13:32

Najlepsi nagrodzeni! Stypendia rozdane!

Ponad 80. uczniów szkół podstawowych i średnich otrzymało stypendia burmistrza miasta Chojnowa – doroczne nagrody za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. 29 sierpnia, w sali kinowej Domu Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród za rok szkolny 2020/2021. - To już kilkuletnia tradycja honorowania, nagradzania, doceniania tych, którym, mówiąc potocznie, „chce się chcieć” – witał uczestników dyrektor MOKSiR Stanisław Horodecki. Stypendystom towarzyszyli na sali bliscy i nauczyciele. Z dumą oklaskiwali ich dokonania w nauce, konkursach wiedzy, występach artystycznych czy zmaganiach sportowych. - Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny mogę wręczyć uchwalone przez Radę Miejską nagrody Burmistrza Miasta – mówił burmistrz Jan Serkies. - Drodzy laureaci! To wy jesteście solą tej ziemi, to wy za kilka, kilkanaście lat będziecie decydować o losach naszej Ojczyzny. Gratulując osiągnięć należy dodać, że nie byłoby tych wyników, gdyby nie wasi nauczyciele, rodzice czy bliscy, którzy pomagają i wspierają wasze pasje. Dziękuję dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom, dziadkom… Samorząd naszego miasta przywiązuje bardzo dużą wagę do rozwoju oświaty, stąd gros środków kierowanych jest do placówek oświatowych, a na wyniki nie trzeba długo czekać. Mamy bardzo zdolną i ambitną młodzież o czym świadczą wyniki egzaminów klas ósmych plasujące się powyżej średniej krajowej. To dowód, że poziom chojnowskiej oświaty jest na wysokim poziomie. Życzę, by ten rok był rokiem powrotu do normalności, by zdalna nauka była tylko wspomnieniem, a na dzisiejszy wieczór życzę miłego świętowania. Dodatkowym prezentem od władz miasta był dla wszystkich występ Czesława Mozila. Czesław Stefan Mozil, to duńsko-polski piosenkarz pochodzenia ukraińsko-polskiego, autor tekstów, kompozytor, muzyk akordeonista, aktor dubbingowy i osobowość telewizyjna. Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. - Jego debiutancka płyta ukazała się w roku, kiedy nasi najmłodsi stypendyści przychodzili dopiero na świat. Większość zatem z pewnością nie pamięta tego wydarzenia – zapowiadał występ dyrektor Horodecki. – Będą więc mieli okazję Czesława Mozila poznać dziś osobiści. Mieli okazję poznać, mieli też okazję zrobić z artystą wspólne zdjęcie. A koncert Czesława? Osobliwy. Pełen dialogu, interakcji z publicznością, humoru i przesłań do młodych ludzi. Wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym człowiekiem… Gratulujemy wszystkim tegorocznym stypendystom.

2021-08-31 09:18

Koncert zespołu MIG

15 sierpnia gwiazdą wieczoru był zespół MIG. Muzyczną formację MIG tworzy czwórka rodzeństwa Dorota, Marek, Krzysiek i Sławek Gwiazdowscy. Grupa pochodzi z miejscowości Pruszkowo. Za oficjalną datę powstania zespołu uznaje się rok 2000. Obecnie MIG cieszy się ogromną popularnością, o czym można się przekonać patrząc na liczbę wyświetleń na kanale youtube. W Chojnowie zagrali swoje największe przeboje: Miód Malina, Wymarzona, Lalunia…. Liderzy zespołu obdarowywali mieszkańców płytami. Były autografy, wspólne zdjęcia i dobry humor! Oczywiście zebrani w sercu miasta gromko dziękowali głośnymi brawami. To były udane imieniny!

2021-08-16 13:06

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie