Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Zdjęć

Ole, Ole, Ola szkołę lubić się da! Pasowanie na Ucznia w SP3

21 października odbyła się wyjątkowa uroczystość dla pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie-Pasowanie na Ucznia. O godzinie 9.00 ubrane na galowo dzieci rozpoczęły przygotowany na tę okazję występ. Były piosenki, rymowanki, wierszyki… Klasa pani Anny Iwanickiej – IA i klasa pani Małgorzaty Urody – Truskowskiej – IB dumnie zaprezentowała swoje umiejętności. Wszystko, to aby zdać pierwszy egzamin. Po głośnych oklaskach zachwyconej i wzruszonej publiczności nastąpiło pasowanie, którego dokonali dyrektor szkoły Mariusz Szklarz oraz wicedyrektor Grażyna Klucznik. Gratulacje i życzenia dzieciom, nauczycielom oraz rodzicom złożył Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies: Pasowanie na ucznia to niecodzienna uroczystość, która przejdzie do bogatej historii Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Życzę wam, abyście kontynuowali wspaniałe tradycje i sukcesy- mówił. Dobrej zabawy życzył wszystkim dzieciom Przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Gang. Dyrektor SP3 Mariusz Szklarz zaznaczył: - Szkoła to nie tylko lekcje, zdobywanie ocen, zabawa. To zdobywanie przyjaźni na całe życie i przede wszystkim uczenie się jak być dobrym człowiekiem – mówił. Również Rady Rodziców: Magdalena Filipczak, Justyna Kuhnert, Karolina Struska wyraziły swoją wdzięczność dla nauczycieli i dyrekcji. Miły dzień zakończył się dla uczniów otrzymaniem prezentów oraz sesją zdjęciową.

2022-10-21 14:04

„Viva, viva la musica” - chóralne śpiewy w Chojnowie

Zarząd Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr zaprosił na muzyczne wydarzenie pt. „Jesienne spotkania chóralne”, które odbyło się 15 października w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Koncert zainaugurowany został przez wszystkich chórzystów średniowiecznym hymnem i jednym z najstarszych liryków polsko – łacińskich Gaude Mater Polonia.

2022-10-17 10:07

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w SP4 Chojnów!

Trzymając się zasady- nasze zdrowie w naszych rękach, pamiętamy o promowaniu zdrowego stylu życia. Dokonujemy tego poprzez udział w rozmaitych akcjach, inicjatywach i przedsięwzięciach tematycznych. Idealna ku temu okazja przypadła na dzień 30 września, kiedy to nasza szkoła po raz kolejny, z wielką przyjemnością, obchodziła Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD uczestniczyło blisko 2mln uczniów z prawie 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie! W tym roku w Polsce brało udział 1000 szkół

2022-10-12 09:14

Twoja krew ratuje życie!

Twoja krew ratuje życie – pod takim hasłem chojnowianie oddawali dziś krew przy Komisariacie Policji. Według statystyk co minutę ktoś potrzebuje krwi. Nie można jej wyprodukować w warunkach laboratoryjnych, a jej jedynym źródłem jest drugi człowiek.

2022-10-11 13:50

Dzień Edukacji Narodowej w Chojnowie

Pracownicy chojnowskiej oświaty, spotkali się 10 października w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, by świętować Dzień Edukacji Narodowej. Święto to zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej.

2022-10-11 09:21

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie