Wygląda dobrze
To pole jest wymagane


 

 Gospodarka

 

W Chojnowie zarejestrowanych jest ponad 800 podmiotów gospodarczych. Dominuje przemysł metalowy, papierniczy i odzieżowy. Atutem Chojnowa jest jego lokalizacja - bliskość autostrady A-4 i granicy z Niemcami i Czechami oraz tereny przemysłowe do zagospodarowania włączone w listopadzie 2006 roku do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

(szczegółowy wykaz terenów inwestycyjnych znaleźć można na stronie chojnow.eu lub pod numerem telefonu (076) 8188285, 8188677).

Wiele funkcjonujących w Chojnowie zakładów od lat zdobywa prestiżowe nagrody i wyróżnienia.

Firma inżynierska „Kret i s-ka" jest laureatem m.in. "Dolnośląskiego Gryfa", Nagrody Związku Pracodawców Polska Miedź", Grand Prix im. Prof. Roberta Szewalskiego, INNOVATION 2003 Euroregionu czy „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu".

Świadcząca usługi porządkowe i renowacyjne firma „Polers", która w 2006 roku otrzymała Dolnośląski Klucz Sukcesu, jest też w posiadaniu certyfikatu przyznawanego przez Kapitułę Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego i certyfikatu ISO 9002.

Przedsiębiorstwo z kapitałem zagranicznym RMA Polska Sp. z o.o., CHOJNÓW to „Lider Eksportu 2006" w kategorii „efektywność".

PHU Małgorzata Sajnóg - hurtownia dodatków krawieckich i dekoracyjnych dwukrotnie otrzymała nagrodę w konkursie Przedsiębiorstwo Fair Play.

Agencja Ochrony Pracy i Środowiska BHP Ryszard Pacuła, to firma, która posiada m.in. Certyfikat ISO 9001:2000 - system zarządzania jakością, Certyfikat Paweł Pacuła - Ekspert do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy czy Certyfikat CIOP-PIB - uznanie kompetencji jednostki edukacyjnej. W 2004 roku została także wyróżniona w kategorii małych firm przez Kapitułę Nagrody Związku Pracodawców Polska Miedź.

Samorząd podejmuje szereg działań skierowanych na współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami i promocję ich firm w regionie. Od kilku lat w urzędzie funkcjonuje Okienko Przedsiębiorczości wspierające przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą, podjęto także uchwałę w sprawie stosowania ulg dla przedsiębiorców w ramach pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji lub tworzenie nowych miejsc pracy, organizowane są szkolenia dotyczące pozyskiwania środków unijnych i krajowych na rozwój przedsiębiorstwa.

Wszystkie tereny miejskie objęte są miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego co ułatwia procedury inwestycyjne.

 

                                                                                              Zachęcamy do inwestowania

 

 

 

 

 (szerokość: 750 / wysokość: 497)

 

 

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie