Wygląda dobrze
To pole jest wymaganeHerb miasta Chojnów

 

Chojnów nigdy nie posiadał oficjalnego dokumentu – przywileju herbowego, który ustalałby oficjalnie postać i barwy miejskiego znaku. W XV i XVI wieku o takie przywileje ubiegało się wiele miast śląskich.

Herb Chojnowa przyjęty u schyłku XIII wieku, kształtowany w obrazie jego urzędowych pieczęci, przetrwał i ustalił się w tradycji minionych pokoleń. W zachowanej dokumentacji prezentuje zamek o trzech dwukondygnacyjnych wieżach z wyższą na środku. Szczyty wież wieńczą blanki i spiczaste dachy. Po bokach wieży centralnej – słońce po prawej i sierp księżycowy po lewej stronie. W bramie na środku znajduje się orzeł heraldyczny Piastów legnickich, z wyraźnie zaznaczoną sierpową przepaską przez tułów i skrzydła. Barwy herbu Chojnowa nie mają dokumentacji, odpowiadają regułom kolorystyki heraldycznej: mury zamku srebrne lub białe, dachy czerwone, orzeł czarny ze srebrną przepaską na złotym lub żółtym polu, słońce złote lub żółte, półksiężyc biały, tło tarczy błękitne.
(szerokość: 467 / wysokość: 551)
Flaga Chojnowa

 

Biało – niebieska flaga Chojnowa. Górny pas jest koloru białego. Z lewej strony na białym tle znajduje się herb miasta. Dolny pas flagi jest niebieski. Podobne flagi posiadają : Legnica, Prochowice, Bielawy, Kraków i San Marino.

 (szerokość: 645 / wysokość: 428)

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie