Najmłodsi uczestnicy Święta Wojska Polskiego
Jest taki widok podczas patriotycznych uroczystości, który zawsze szczególnie nas rozczula – najmłodsi uczestnicy, odświętnie ubrani, z chorągiewkami w dłoniach, z ciekawością obserwujący wszystko, co dzieje się wokół.
Tak było również podczas wczorajszych obchodów Święta Wojska Polskiego w Chojnowie. Wśród uczestników nie zabrakło małych dzieci. I choć dziś być może nie rozumieją jeszcze znaczenia wszystkich symboli, pieśni i ceremonii, właśnie w takich chwilach zaczynają poznawać historię, tradycję i znaczenie wspólnoty.
Za tym obrazkiem stoją jednak dorośli. Dlatego dziękujemy rodzicom, dziadkom, nauczycielom i opiekunom, którzy znajdują czas, by przyprowadzać najmłodszych na patriotyczne uroczystości, opowiadać im o historii i tłumaczyć, dlaczego pamięć i narodowe symbole są ważne.
To właśnie w ten sposób tradycja przechodzi z pokolenia na pokolenie.
A patrząc na naszych najmłodszych uczestników, możemy tylko powiedzieć: biało-czerwone zdecydowanie im do twarzy!







