Podróż do kraju kwitnącej wiśni w Muzeum Regionalnym
19 czerwca w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbyło się spotkanie podróżnicze „Szybkim pociągiem przez Japonię”, którego gospodarzem był podróżnik Michał Szulim.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję odbyć fascynującą podróż przez jeden z najbardziej niezwykłych krajów świata. Prelegent opowiedział o historii Japonii, jej kulturze i tradycjach, a także przybliżył najciekawsze miejsca warte odwiedzenia – zarówno te doskonale znane turystom, jak i mniej oczywiste zakątki Kraju Kwitnącej Wiśni.
Nie zabrakło również opowieści o japońskiej kuchni, codziennym życiu mieszkańców oraz praktycznych wskazówek dla osób planujących własną podróż do Japonii.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, a Michałowi Szulimowi za inspirujące spotkanie, które pozwoliło choć na chwilę przenieść się do fascynującego świata japońskiej kultury i tradycji.



