Chojnów w rytmie Niebieskich Igrzysk!
2 kwietnia w hali Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie odbyły się Niebieskie Igrzyska – wydarzenie pełne emocji, uśmiechu i integracji, zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 3. W sportowych zmaganiach udział wzięli uczniowie klas I-III oraz podopieczni Przedszkola Terapeutycznego, a na trybunach dopingowały im dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Wydarzenie otworzył dyrektor szkoły, pan Mariusz Szklarz, który powitał wszystkich gorącymi słowami:
„Jest nas dzisiaj naprawdę dużo! Nie tylko tutaj, w Chojnowie, ale w całej Polsce i na świecie trwają Niebieskie Igrzyska. Dziś w zawodach bierze udział ponad 500 tysięcy uczestników! To ogromne wydarzenie i pamiętajcie – wszyscy jesteście wygranymi!”
Niebieskie Igrzyska to ogólnopolska inicjatywa Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka, organizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Wydarzenie odbywa się w związku z obchodzonym 2 kwietnia Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Jego celem jest nie tylko promowanie aktywności fizycznej, ale przede wszystkim zwiększanie świadomości, wspieranie akceptacji oraz integracja dzieci z różnych środowisk.
Podczas igrzysk dzieci zmierzyły się w różnych konkurencjach sportowych, a każdy uczestnik – niezależnie od wyniku – na zakończenie otrzymał pamiątkowy medal oraz poczęstunek. Organizatorzy zadbali o wspaniałą atmosferę – w hali panował duch sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim radość i dobra zabawa, które były najważniejsze tego dnia.
Niebieskie Igrzyska w Chojnowie okazały się ogromnym sukcesem! Gratulacje dla wszystkich uczestników i organizatorów – było fantastycznie!