Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Wizje Świata: Tolkien kontra Biblia - porównanie na prelekcji Piotra Pabisa

Wczoraj mieszkańcy Chojnowa mieli okazję zanurzyć się w fascynującym świecie literatury fantastycznej i teologii. Piotr Pabis poprowadził wyjątkową prelekcję, która poruszyła temat porównania opisów stworzenia Świata, które znajdują się w dziełach Tolkiena i w Biblii.

Początek wydarzenia uświetniło rozstrzygnięcie konkursu, zorganizowanego pod hasłem "Zagadki z Gospody Pod Zielonym Smokiem", które wprowadziło uczestników w klimat wydarzenia.

Prelegent Piotr Pabis z pasją podzielił się swoją szeroką wiedzą i przedstawił porównanie stworzenia Świata, jakie można odnaleźć w literaturze Tolkiena oraz w Biblii. Prześledził symbolikę i głębokie znaczenie zawarte w mitologii Stwórcy Śródziemia, odwołując się zarówno do konkretnych wydarzeń, jak i metafor, które obrazują naturę ludzkiego dążenia do harmonii z przyrodą i duchem. Ukazał fundamentalne różnice w podejściu do kwestii stworzenia, zaznaczając jednocześnie pewne punkty zbieżne.

Głębokie zanurzenie się w analizę motywów, symboli oraz intencji autorów pozwoliło na lepsze zrozumienie wartości i znaczenia obu narracji. Piotr Pabis nie tylko opowiedział o różnicach i podobieństwach, ale także skłonił publiczność do refleksji nad tym, jak literatura oraz religijne teksty kształtują nasze postrzeganie świata.

 

 

 

 

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie