Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Światowy Dzień Czytania Tolkiena w Chojnowie już po raz ósmy

 

Witajcie: Mae govannen!

Światowy Dzień Czytania Tolkiena został ustanowiony w 2003 roku przez The Tolkien Society na dzień 25 marca. Data została wybrana nieprzypadkowo, bowiem tego dnia runęły bramy Mordoru, a Jedyny Pierścień spłonął w ogniu Góry Przeznaczenia.

 

Rokrocznie – na początku stycznia Towarzystwo Tolkienowskie ogłasza temat przewodni, który przyświeca dorocznym obchodom. W 2024 roku motyw przewodni to „Służba i poświęcenie”.

 

W Chojnowie, już po raz ósmy, 3 kwietnia Tolkien stał się bohaterem działań edukacyjnych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz chojnowskie szkoły podstawowe. 

 

9 kwietnia zaś w sali edukacyjnej o godz.17.00 będzie można wysłuchać prelekcji Piotra Pabisa pt. „Porównanie stworzenia Świata u Tolkiena i w Biblii”. 

 

Natomiast już dziś, dla poszukiwaczy przygód, przygotowaliśmy quiz on-line „Zagadki z Gospody Pod Zielonym Smokiem”. Każdy śmiałek Ziemi Chojnowskiej może podjąć to wyzwanie! Zapraszamy na stronę Biblioteki Miejskiej! https://biblioteka.chojnow.eu/ 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie