Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Pokaz lokalnej solidarności: Chojnów zebrał ponad 31 tysięcy dla WOŚP

W minioną niedzielę Chojnów stał się areną wielkiego święta dobroczynności i rozrywki podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbywał się pod hasłem Płuca po Pandemii. Miasto tętniło życiem, a mieszkańcy zjednoczyli się w jednym celu - pomocy potrzebującym. Wydarzenie to przeszło do historii nie tylko jako charytatywna akcja, ale także jako dzień pełen radości i jedności społecznej.

 

Sportowa rywalizacja w szczytnym celu

W niedzielny poranek na Hali Sportowej PZS przy ul. Matejki odbył się Charytatywny Turniej Piłkarski dla Dzieci, organizowany przez UKS Oriens. Wydarzenie odbyło się już po raz drugi i przyciągnęło licznych sympatyków sportu. Młodzi piłkarze rywalizowali ze sobą nie tylko o zwycięstwo, lecz przede wszystkim o wsparcie dla WOŚP. Atmosfera była gorąca, zarówno ze względu na zmagania na boisku, jak i entuzjazm kibiców. Wspólne kibicowanie dla dobra innych sprawiło, że nawet konkurencja na boisku wydawała się drugoplanowa.

- Szacujemy, że dziś w turnieju bierze udział ok. 120-130 dzieci. Wszyscy otrzymają medale, gramy bez klasyfikacji punktowej, nie liczymy wyników. Liczy się dobra zabawa, rywalizacja i przede wszystkim granie w piłkę, no i oczywiście zbiórka pieniędzy na WOŚP – powiedział czuwający nad przebiegiem turnieju i licytacji Chrystian Serkies. 

Podczas turnieju odbył się również kiermasz ciast, przygotowany przez rodziców dzieci biorących udział w turnieju. Podczas licytacji można było rywalizować o cenne przedmioty, m.in. tort, koszulki sportowe, w tym m.in. koszulkę z autografem Sebastiana Mili czy Szymona Marciniaka. 

Na boisku zobaczyliśmy 16 ekip z następujących klubów: UKS Oriens Chojnów (gospodarz wydarzenia), Chojnowianka Chojnów, Wilkowianka Wilków, Rycerz Legnickie Pole, Konfeks Legnica, Mewa Kunice, Akademia Piłkarska Kunice, Mała Unia Rosochata, które rywalizowały w 3 kategoriach: Skrzaty, Żaki oraz Orliki. 

 

Artystyczna uczta w Domu Kultury

Po południu sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji wypełniła się po brzegi. Chojnowska młodzież oraz lokalne zespoły zapewniły niezapomniane występy artystyczne. Od tanecznych układów po muzyczne popisy - uczestnicy finału mogli cieszyć się różnorodnym repertuarem. W przerwach między występami odbywały się charytatywne licytacje. Mieszkańcy hojnie przekazywali fundusze na rzecz WOŚP, rywalizując o unikatowe przedmioty i doświadczenia oferowane podczas licytacji.

Kogo mogliśmy zobaczyć na deskach sceny? Wystąpili m.in. Igor Sobczak, Karambol, Brooklyn, Słodziaki, Elit, Elitki, Studio Wokalove, pracownia wokalna Magdaleny Józefów, Long Way Home. 

Nad przebiegiem wydarzenia oraz licytacji czuwał Maciej Zderski. 

 

Edukacja i zdrowie

Podczas wydarzenia miał miejsce również pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez Strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Chojnowie, który był nie tylko ciekawą atrakcją dla uczestników, ale również istotną lekcją, która może okazać się życiodajna w sytuacjach awaryjnych. Ponadto na miejscu istniała możliwość przeprowadzenia badań wzroku dzięki uprzejmości salonu Doktor OKO, a o słodki poczęstunek zadbali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. 

 

Zeszłoroczny wynik pobity: ponad 31 tysięcy dla WOŚP

Dzięki hojności mieszkańców i zaangażowaniu wszystkich uczestników udało się zebrać imponującą kwotę - 31 331,07 złotych

To nie tylko wyraz solidarności społecznej, ale również realna pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Podczas tegorocznego finału w Chojnowie pracowało 18 wolontariuszy, którzy kwestowali od 9 rano. Słowa uznania należą się również członkom sztabu: przewodniczącemu Grzegorzowi Anrejciów, a także panom Antoniemu Skalskiemu, Mirosławowi Gawronowi i Pawłowi Wróblowi, którzy na bieżąco zliczali napływające darowizny.

32. Finał WOŚP w Chojnowie pozostawił nie tylko ślad w historii miasta, ale także sercach jego mieszkańców. Wspólne doświadczenie piękna jedności i solidarności przypomniało nam, że nawet najmniejsze gesty mogą sprawić wielką różnicę.

Pełna fotorelacja z wydarzenia znajduje się na naszym profilu na Facebooku. Serdecznie zapraszamy! 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie