Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Barbara Landzberg, wieloletnia dyrektor MBP, odchodzi na zasłużoną emeryturę

Barbara Landzberg, po 35 latach kierowania Miejską Biblioteką Publiczną, podjęła decyzję o odejściu na emeryturę. Uroczyste pożegnanie chojnowskiej ikony czytelnictwa odbyło się 21 grudnia, podczas Sesji Rady Miejskiej, gdzie panią Barbarę osobiście pożegnał burmistrz Jan Serkies.

Pani Barbara Landzberg przez 35 lat owocnej pracy pełniła rolę nie tylko dyrektorki biblioteki, ale również wyjątkowej liderki świata kultury i literatury w naszym mieście, dla której czytelnictwo było przede wszystkim źródłem wiedzy, inspiracji i rozwoju społeczności.

Jej zasługi dla rozwoju czytelnictwa w naszym mieście są niepodważalne. Pani Barbara jest pomysłodawczynią i organizatorką licznych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Dzięki jej pasji i zaangażowaniu nasze miasto stało się miejscem spotkań nie tylko dla miłośników literatury, ale również dla wszystkich ceniących sztukę i kulturę.

Podczas uroczystego pożegnania Burmistrz miasta podkreślał nie tylko osiągnięcia Pani Barbary, ale także jej nieoceniony wpływ na rozwój społeczności lokalnej. Jej praca jako dyrektora biblioteki była jednym z filarów, na których wspierało się kulturalne życie miasta.

- W życiu każdego człowieka coś się rozpoczyna, ale też coś się kończy. Pani Basia Landzberg, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, postanowiła przejść na zasłużoną emeryturę i zakończyć swoją bogatą karierę zawodową. To była przepiękna kariera, która służyła drugiemu człowiekowi, która służyła mieszkańcom naszego miasta. W imieniu władz miasta, mieszkańców Chojnowa oraz swoim własnym pragnę serdecznie podziękować Pani Dyrektor za wieloletnią efektywną pracę na rzecz lokalnej kultury i społeczności. Wyrażam ogromną wdzięczność za podejmowane inicjatywy, za współpracę i niezwykłe zaangażowanie w rozwój kulturalno-artystyczny Chojnowa. Dziękuję za lata pracy na rzecz upowszechniania i rozwoju czytelnictwa. Za wkład w organizację wyjątkowych wydarzeń – wystaw, koncertów, spotkań autorskich, warsztatów czy różnego rodzaju projektów ogólnopolskich. Dziekuję za wspaniałą integrację kadry i wzorowe zarządzanie miejską instytucją przez 35 lat. Obowiązkowość, lojalność, profesjonalizm to cechy, które zawsze będą kojarzone z Pani, Pani Basiu, osobą. Życzę samych pogodnych chwil, wielu radości przeżywanych w gronie najbliższych i spełnienia niezrealizowanych dotąd zamierzeń. Aby zasłużony czas wypoczynku był dla Pani zajmujący i pełen nowych wyzwań. Zawsze mogłem na Panią liczyć – za co gorąco dziękuję – powiedział w swoim pożegnalnym przemówieniu burmistrz Jan Serkies.

- Dziękuję za wieloletnią pracę. Nigdy sobie nie wyobrażałam tego momentu – tej sesji, tego odejścia. Bardzo dziękuję bezpośrednim zwierzchnikom za wieloletnią pracę, zawsze mogłam liczyć na Państwa – pana Burmistrza, panią Sekretarz, Państwa Radnych. Dziękuję Państwu za współpracę. Dziękuję również mieszkańcom Chojnowa. Przez ten cały czas wspólnie z zespołem staraliśmy się rozwijać czytelnictwo, staraliśmy się, żeby Biblioteka była miejscem przyjaznym i otwartym miejscem spotkań. Jeśli nam się to udało – to wielka satysfakcja – powiedziała Barbara Landzberg. 

Pani Barbara zostawia po sobie dziedzictwo, które będzie trwać jeszcze przez wiele lat. Jej zaangażowanie, wizja oraz troska o kulturę i edukację są bezcenne. Życzymy Jej zdrowia, szczęścia i zasłużonego odpoczynku w okresie emerytury.

Mamy nadzieję, że nowy dyrektor podejmie się kontynuacji dziedzictwa kulturalnego, które Pani Basia zbudowała przez tyle lat. 

 

 

 

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie