Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Kolędowanie z Młodymi Talentami: muzyczne życzenia od mieszkańców Chojnowa zawitały do Wrocławia

W świątecznej atmosferze, kiedy wszyscy przygotowują się do nadchodzących świąt, dzieci z chojnowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 od lat cieszą się wyjątkową tradycją, która łączy pokolenia i wprowadza do serc radość świątecznego czasu. Coroczne kolędowanie stało się nieodłącznym elementem lokalnej kultury, jednoczącym społeczność w melodyjny sposób.

Burmistrz Jan Serkies, w asyście utalentowanych młodych kolędników z SP4, przygotowanych przez nauczyciela muzyki – Zenona Chmielewskiego - odwiedził Urząd Marszałkowski we Wrocławiu, Wojewodę Dolnośląskiego oraz Kuratorium Oświaty, niosąc ze sobą muzyczne życzenia od mieszkańców Chojnowa. To symboliczne spotkania, które nie tylko sprawiają radość pracownikom urzędów, ale także stanowią doskonałą lekcję obywatelską dla uczniów.

Dzisiejszego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 odwiedzili wrocławskie urzędy i instytucje, gdzie dziecięce głosy niosły dźwięki tradycyjnych kolęd, wnosząc nie tylko świąteczną atmosferę, ale także wywołując uśmiech na twarzach pracowników.

Ten sposób kolędowania nie tylko promuje lokalną kulturę i tradycję, ale także stanowi znakomitą okazję dla młodzieży do poznania struktur władz wojewódzkich, instytucji publicznych i obiektów administracyjnych. Dla młodzieży to lekcja, która w praktyczny sposób wprowadza ich w realia życia obywatelskiego. Mają szansę poznać, jak funkcjonują instytucje, zobaczyć, jakie mają zadania i na czym polega praca dla dobra społeczności.

Kolędowanie w wykonaniu uczniów z SP4 to nie tylko śpiew i muzyka, to także ukłon w stronę wartości obywatelskich, edukacja młodzieży i wspólne budowanie silnej społeczności.

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie