Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Chojnów poczuł magię świąt – za nami Jarmark Świąteczny 2023

W niedzielne popołudnie miasto zanurzyło się w magicznej atmosferze świąt bożonarodzeniowych podczas jarmarku, który na stałe wpisał się już w kalendarz miejskich imprez. Pomimo kaprysów pogody liczni mieszkańcy stawili czoła deszczowi i mrozowi, aby cieszyć się trzema godzinami świątecznych atrakcji na chojnowskim Rynku.

Plac w centrum miasta wypełniły kolorowe stoiska, na których artyści i rzemieślnicy prezentowali swoje wyroby. Rękodzielnicze cuda, słodkie wypieki, ciepłe napoje i świąteczne ozdoby przyciągały uwagę przybyłych, tworząc malowniczą scenerię pełną zapachów i barw. 

O oprawę muzyczną zadbała niezwykła mieszanka talentów. Kapela góralska Antoniego Gluzy, Chór Skoranta pod batutą Piotra Koziara, Michał Kowalczyk i Piotr Suchecki stworzyli harmonijną symfonię świątecznych dźwięków, którymi rozbrzmiewał cały Rynek. Wspólne kolędowanie pod przewodnictwem utalentowanych artystów zjednoczyło wszystkich uczestników wydarzenia. Imprezę poprowadził Jacek Saja, który czuwał nad przebiegiem występów artystycznych. 

O tworzenie ciepłej świątecznej atmosfery zadbali także członkowie nowozaprzysiężonej Młodzieżowej Rady Miejskiej Chojnowa, którzy rozdawali zebranym słodycze. 

Dodatkową atrakcją wieczoru był przejazd motomikołajów, którzy zakończyli tego dnia swoją charytatywną pracę. 

Magiczna atmosfera Jarmarku Świątecznego niewątpliwie przyczyniła się do budowania ducha wspólnoty w naszym mieście. 

 

 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie