Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Wzruszający finisaż wystawy Jadwigi Stopy

W piątkowy wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się finisaż wystawy Jadwigi Stopy pt. Geometria uczuć. Licznie zebrani mogli podziwiać abstrakcyjne obrazy przygotowane przez chojnowską artystkę, która po ciężkiej chorobie odeszła w grudniu ubiegłego roku. Wystawa będzie dostępna do końca marca. Serdecznie zachęcamy do wybrania się do Miejskiej Biblioteki Publicznej i zapoznania się z tymi niezwykłymi dziełami sztuki. 

 

Jadwiga Stopa była ważną postacią na chojnowskiej scenie artystycznej. Aktywnie działała w Gildii Artystów Chojnowa, a także w Chórze Skoranta. Rozpoczęła studia podyplomowe na kierunku Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, które musiała przerwać z powodu choroby, lecz pierwszy rok ukończyła z wyróżnieniem. W Galerii Młodych w MBP chojnowianie mogli podziwiać jej prace po raz trzeci. Poprzednie wystawy miały miejsce w 2016 (Skrzydlate i kudłate) i 2019 roku (Zamki i pałace). 

 

Podczas finisażu córka p. Jadwigi przedstawiła jej bogaty życiorys, ukazując jak wspaniałą nie tylko artystką, ale i osobą była pani Jadwiga. 

 

- Moja mama była niezwykłą kobietą – pełną ciekawości, pasji i wrażliwości. Zawsze dążyła do wyznaczonych celów. Jej życie było pełne sukcesów, radości i miłości. Jestem niezmiernie dumna z tego, że właśnie tak wspaniała osoba była moją mamą. Dzisiaj mamy okazję zapoznać się z jej dziełami sztuki oraz wierszami, które są wystawione w tej przestrzeni. Są one świadectwem jej talentu i kreatywności – powiedziała p. Paula, córka Jadwigi Stopy.

 

Wyjątkowo wzruszającym momentem było odczytanie wierszy specjalnie przygotowanych na tę okazję przez członków Chojnowskiej Gildii Artystów, którzy w ten wyjątkowy sposób chcieli oddać hołd przyjaciółce. 

 

Głos zabrali bliscy i przyjaciele artystki. Przeczytane zostały także niepublikowane dotąd wiersze, stworzone na przestrzeni lat przez Jadwigę Stopę. 

 

Warto podkreślić, że wystawa przygotowywana była jeszcze za życia artystki i z jej inicjatywy. 

 

Po części oficjalnej przybyli na finisaż zebrali się na słodkim poczęstunku, aby wspólnie powspominać chojnowską artystkę i głębiej zapoznać się z tworzoną przez nią poezją. 

 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie