ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM. Nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego.

 

Od początku września br., funkcjonuje nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego. Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji (WCR), w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności, to tylko niektóre ze zmian, które dostępne są dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość planują związać z Wojskiem Polskim.

Wprowadzane zmiany, są odpowiedzią na wnioski osób, które ubiegały się lub ubiegają się o służbę w Wojsku Polskim. Jednym z czynników zniechęcających do służby był zbyt długi termin jaki upływał pomiędzy złożeniem wniosku, a ukończeniem szkolenia i złożeniem przysięgi wojskowej.

W oparciu o nowe rozwiązania, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie prowadzi nabór m.in. do służby przygotowawczej oraz Terytorialnej Służby Wojskowej.

Co powinien więc zrobić kandydat do wojska? Wystarczą „trzy kroki"!

KROK 1️⃣- Wejść na portal zostanzolnierzem.pl i wypełnić niezbędne dane;

KROK 2️⃣- W jeden dzień załatwić formalności w Wojskowym Centrum Rekrutacji;

KROK 3️⃣- Ukończyć 28 dniowe szkolenie.

 

Po otrzymaniu informacji z portalu, przedstawiciel WKU kontaktuje się z kandydatem, uzupełnia niezbędne dane, oraz wskazuje terminy i lokalizacje najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji, gdzie kandydat przechodzi niezbędne badania lekarskie, psychologiczne oraz rozmowy kwalifikacyjne. Po otrzymaniu pozytywnej opinii specjalistów z WCR, kandydat otrzymuje kartę powołania  na szkolenie podstawowe.

Nowe rozwiązania zakładają również, że w jeszcze w czasie odbywania szkolenia podstawowego, osoby zainteresowane zawodową służbą wojskową mają możliwość odbycia dodatkowych badań lekarskich oraz rozmów kwalifikacyjnych, tak aby po zakończeniu szkolenia podstawowego, mogły rozpocząć zawodową służbę wojskową w wybranej przez siebie jednostce wojskowej. 

Najbliższe terminy Wojskowego Centrum Rekrutacji, do którego WKU w Głogowie kierować będzie kandydatów, to 15-16 października, 23-24 listopada oraz 16-17 grudnia.
 

por. Grzegorz Dagiel

Wydział Rekrutacji

WKU w Głogowie

tel. 261 678 173 kom. 669 941 907


(szerokość: 680 / wysokość: 377)(szerokość: 680 / wysokość: 383)(szerokość: 750 / wysokość: 300)

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie