Tomek Wędrowniczek z wizytą w Chojnowie


24 sierpnia miasto Chojnów odwiedził „wędrujący Gall Anonim", czyli Tomasz Pawłowski. Wizyta była wyjątkowa, ponieważ Tomek Wędrowniczek obchodził swoje 50. urodziny!  

Pochodzi z Ełku, obecnie mieszka w  pierwszej stolicy Polski – Gnieźnie. Znany jest z  doskonałej pamięci imion, nazwisk i miejscowości, które rok rocznie odwiedza. W ostatnim czasie Chojnów odwiedził trzy razy, wszystko dlatego, że jak sam mówi bardzo lubi nasz powiat i urzędujących samorządowców.

Tomek Wędrowniczek podróżuje od 1990 roku. Wszystkie wyjazdy pieczołowicie dokumentuje. Zbiera dedykacje, autografy, emblematy, pieczątki oraz wszystkie gadżety związane z daną miejscowością, przez co uczy się i zapamiętuje możliwie wszystkie osoby piastujące ważne stanowiska w urzędach i instytucjach. Jego kolekcja opiewa w ponad 100 ksiąg, które można nazwać leksykonem polskich samorządowców. Pasjonat kolekcjonuje również wycinki z gazet, a największą radość przynoszą mu te, w których znajduje artykuły o swoich wyprawach i opowieściach.

W ciągu całego roku przemierza ponad 60 tys. km, a w trakcie swojej 30. letniej wędrówki przez Polskę odwiedził ponad 4 tys. prezydentów, wojewodów, marszałków, burmistrzów, starostów, wójtów i osób związanymi z różnymi instytucjami w danym mieście. Absolutna pamięć sprawia, że przez wielu uważany jest za geniusza!

- Bardzo lubię Chojnów i zawsze dobrze wspominam wizyty w tym mieście. Podoba mi się duży Rynek, ale przede wszystkim lubię spotkania z wyjątkowo przyjaznymi ludźmi. Dziś mam 50. urodziny, ale nie czuję się na swój wiek i wszyscy mówią, że wyglądam młodziej – mówił szczęśliwy Tomek Wędrowniczek.

Do ulubionych miejsc w Polsce Tomasza Wędrowniczka należą: Wadowice, Wieliczka i Zakopane, na Dolnym Śląsku najbardziej podoba mu się Wrocław.

Sympatyczny i pozytywny podróżnik, jak zapowiedział - na pewno jeszcze nie raz odwiedzi Chojnów!

Życzymy jeszcze raz 100 lat!


(szerokość: 750 / wysokość: 1101)

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie