login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Promocja - Kalendarz imprez(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Listopad

Muzeum Regionalne w Chojnowie oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu mają zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę czasową "CERAMIKA BOLESŁAWIECKA". Wystawę będziemy prezentować od października do listopada 2017 r. w chojnowskim muzeum.

6 listopada


W pierwszy poniedziałek listopada (06.11) w restauracji Pod Jeleniem odbędzie się comiesięczne  spotkanie Gildii Artystów Chojnowa. Początek 18.00 – serdecznie zapraszamy!


9 listopada


Społeczne Ognisko Muzyczne w Chojnowie serdecznie zaprasza 9.11 o godzinie 16.00 na koncert z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Miejska Biblioteka Publiczna, Sala Edukacyjna, Plac Zamkowy 2.


9 listopada


Pieśń na strychu. „Dusza z ciała wyleciała" –  pod takim tytułem młodzież Liceum Ogólnokształcącego przygotowała intrygujący wieczór pieśni i opowieści o śmierci. Zaśpiewają „Dziewczyny z ZaŚwiatów", a pikanterii spotkaniu z pewnością doda fakt, że wszyscy chętni są zaproszeni na strych LO przy ul. Poźniaków 2. Zapraszamy na godzinę 18.00


11 listopada


Uroczystości Dnia Niepodległości

12.00 – Msza św. W intencji Ojczyzny – fara pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła

13.00 – spotkanie okolicznościowe przy obelisku – ul. Chmielna

13.30 – koncert z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu chóru SKORANTA  i Orkiestry Dętej pod dyrekcja Piotra Koziara (Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji) Serdecznie zapraszamy!13-18 listopada


Wystawa prac uczniowskich PZS „Bohaterowie w walce o niepodległość". Aula PZS, ul. Poźniaków 2


13 listopada


Tydzień patriotyzmu. O Godzinie 11.00 – Akademia, aula PZS, ul. Poźniaków 2


14 listopada


„Walka o Świętą Sprawę" – prelekcja dr Piotra Szubarczyka – przedstawiciela oddziału IPN w Gdańsku. Aula PZS,  godzina 11.00, ul. Poźniaków 2


14 listopada


O godzinie 18.00 w MOKSiR z promocją swojej książki „Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia" oraz koncertem zaprezentuje się Krzesimir Dębski. Artyście towarzyszyć będzie żona Anna Jurksztynowicz. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.


15 listopada


Komputerowy Świat dla Każdego: Świat według Google Zapraszamy dorosłych na bezpłatne zajęcia „Świat według Google" w ramach cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego", które poprowadzi informatyk Arkadiusz Rybczyński – 15 listopada o godz.16.00. Na spotkaniu omówione będą następujące zagadnienia: 1. Krótka historia firmy Google; 2. Na czym polega fenomen firmy?; 3. Najważniejsze usługi Google z których korzystamy na co dzień: wyszukiwarka, poczta (gmail), mapy, Google Earth, dokumenty Google, nawigacja, przeglądarka Chrome, komunikatory, Youtube, Android (system na smartfony) i wiele innych; 4. Co wie o nas Google, a co my wiemy o Google? (Platforma adwords, adsense, analytics); 5. Jak będzie wyglądał Internet w najbliższej przyszłości?


15 listopada


O godzinie 17.00 Ognisko Patriotyzmu „Niech Ich czyny natchną następne pokolenia" – niech się niosą pieśń i słowo. Park przy ul. Poźniaków 2


16 listopada


O godzinie 12.00 "Słowa ojczyzny pełne" - prezentacja utworów o treści patriotycznej Przedszkola, sale lekcyjne


16 listopada


Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem: 16 listopada 2017 Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie i Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ zapraszają na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem - 16 listopada 2017: dla młodzieży - godz. 13:00; dla dorosłych - godz. 17:00.
Sławomir Koper, to polski pisarz, autor książek historycznych. Absolwent Wydzialu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracował z miesięcznikiem "Uważam Rze - Historia", felietonista tygodnika "Do Rzeczy", publikuje także w miesięczniku "Historia Do Rzeczy. W swoich książkach przedstawia historię głównie poprzez fakty mało znane, zapomniane lub pomijane w "oficjalnych" monografiach. Prezentuje ważne i znane, ale także nieco już zapomniane postacie w kontekście życia prywatnego i codziennego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki.


 

18 listopada


Jubileusz ROD „Jaśmin". 18 listopada Rodzinne Ogrody Działkowe „Jaśmin" będą obchodzić 35. Lecie. Zarząd ROD serdecznie zaprasza działkowców (i nie tylko) do auli Powiatowego Zespołu Szkół (ul. Późniaków), o godz. 14, na wspólne świętowanie! 

 

19 listopada


ŁUKASZ KINDEL - KONCERT Łukasz Kindel to na muzycznym firmamencie Chojnowa postać niezwykła. Pisze teksty, komponuje muzykę, śpiewa. Widać, że muzyka stanowi jego cel i sens życia. Po czasie prób, sporadycznych występów, pracy nad brzmieniem i głosem Łukasz postanowił zaprosić swych przyjaciół, sympatyków oraz tych, którzy chcieliby posłuchać jego muzycznej opowieści o sobie i świecie na koncert. 19 listopada br. (niedziela), o godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Chojnowie rozpocznie się występ, na którym nie może Was zabraknąć. Wstęp wolny. Zapraszamy!


22 listopada

Mały, duży, pluszowy, czasem w zabawnym kubraku czy z klapniętym uszkiem. Każdy ma swojego ulubionego misia, z którym bawił się w dzieciństwie. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka – Pluszowy Miś. Na urodziny naszego ulubieńca zapraszamy do Bibliotecznej Akademii Malucha najmłodszych czytelników (w wieku do lat 4) wraz z rodzicami lub opiekunami – 22 listopada o godz.11.00. Prosimy o przyniesienie na spotkanie swojej ulubionej pluszowej zabawki.

22 listopada

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie zaprasza na otwarcie wystawy i prezentację z przebiegu akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" Brzeżany 2017r. w środę 22.11 po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie. Wystawę można oglądać do 30.11. 2017 r.

29 listopada

Wystawa z okazji Jubileuszu 10-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 1 i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zapraszają na wystawę z okazji Jubileuszu 10-lecia działalności ŚDS Nr 1 w Chojnowie. Finisaż wystawy: 29 listopada 2017, godz.12.00. Wystawa czynna do 30 listopada 2017.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)
Grudzień


01.12.2017 r. 


Spotkanie promocyjne Szkiców legnickich t. XXXVIII, Muzeum Regionalne, godz. 18.00


10.12.2017 r.


10 grudnia 2017 zapraszamy na JARMARK BOŻONARODZENIOWY. Mamy nadzieję, że pogoda będzie w tym roku łaskawa i uda się go zrealizować w Rynku. Świątecznym wyrobom i atmosferze towarzyszyć muzycznie będą: kapela góralska Antoniego GLUZY, zespół PRZYJACIÓŁKI z Niedźwiedzic i zespół MICHALINKI z Konradówki/Piotrowic. Serdecznie zapraszamy od godz. 15.0031.12.2017 r.


Wszystkich chcących powitać Nowy Rok 2018 na balu w klimatyzowanej sali Domu Schrama w Chojnowie informujemy, że od 24 listopada br. w Domu Kultury przy ul. Małachowskiego 7 dostępne będą bilety. Cena: 190 zł od osoby. Gości będzie bawić Duet Muzyczny SEKRET, a na stołach znajdą się m.in. 4 gorące dania, sałatki, wędliny i inne zakąski, gorące i zimne napoje, wino musujące na 4 osoby, ciasto. Wegetarianie mogą liczyć na danie dla siebie. Zapraszamy!

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie