Aktualności

Hołd dla Powstańców Warszawskich
1 sierpnia o godz. 17:00 pod Obeliskiem przy ul. Chmielnej Burmistrz Miasta Chojnowa odda hołd i złoży kwiaty, będące wyrazem czci i pamięci dla Powstańców Warszawskich (1.08.1944 – 3.10.1944). Serdecznie zapraszamy.
data publikacji: 2020-07-31 10:51
 
Święto Policji
ŚWIĘTO POLICJI Z okazji Święta Policji w imieniu mieszkańców miasta i władz samorządowych wszystkim funkcjonariuszom Policji Państwowej pełniącym służbę w naszym mieście składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia. Święto Policji to okazja do podziękowania za profesjonalizm, odpowiedzialność i poświęcenie. Jest to praca związana z nieustannym ryzykiem i niebezpieczeństwem. Służba w Policji wymaga odwagi i skuteczności, ale przede wszystkim troski o wzajemne bezpieczeństwo i porządek publiczny. Dziękujemy za trud i zaangażowanie w pełnieniu swoich obowiązków, za wymagającą misję na rzecz drugiego człowieka. Życzymy wielu zawodowych sukcesów, satysfakcji z powierzonych zadań, a także akceptacji i szacunku społecznego.
data publikacji: 2020-07-24 11:19
 
Mój Dom Polska ogólnopolski cykl koncertów – Wdzięczni Bohaterom Żołnierzom Niezłomnym
22 sierpnia w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie o godz. 18:00 odbędzie się koncert pt. „Mój Dom Polska". Projekt ogólnopolskiego cyklu koncertów ma na celu wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej poprzez wspólne śpiewanie piosenek związanych z uczczeniem pamięci Żołnierzy Niezłomnych oraz kształtowanie gustów muzycznych z wykorzystaniem polskiego dziedzictwa kulturowego, tradycyjnych pieśni żołnierskich i patriotycznych. Program dofinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.
data publikacji: 2020-07-23 09:29
 
Dzień dobry Chojnów!
Do końca astronomicznego lata pozostało 61 dni ...
data publikacji: 2020-07-22 10:30
 
🎨Muzeum Regionalne w Chojnowie zaprasza na wystawę czasową „Renesans i nie tylko. Kopie wielkich mistrzów według Danuty Dudek”.
Warto odwiedzić dawny zamek Piastów legnicko – brzeskich i przyjrzeć się niezwykle pięknym obrazom autorstwa p. Danuty Dudek. Prezentowane są kopie m.in. Leonarda da Vinci, Petera Paula Rubensa czy Jana Van Eycka. Każdy eksponowany obraz jest nośnikiem ciekawej historii…np. Oryginał „Dama z łasiczką” został kupiony przez księcia Adama Jerzego Czartoryskiego, który sprezentował go swojej matce. „Dama z gronostajem” przetrwała w Polsce trudny czas powstania listopadowego i wojen. Dziś można oglądać dzieło Leonarda da Vinci w Muzeum Książąt Czartoryskich lub kopię w Muzeum Regionalnym w Chojnowie. Obraz jest własnością Skarbu Państwa. Wystawa potrwa do końca września 2020 r. O autorce: Danuta Dudek urodziła się w 1949 r. w Zabrzu, skąd po szkole podstawowej przybyła do Cieplic na Dolnym Śląsku. W nowym miejscu zamieszkania realizowała swoje zamiłowanie do sztuk plastycznych w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, którą ukończyła zdobyciem zawodu rzeźbiarz – snycerz. Jej nauczycielem i wychowawcą był Marian Szymanik. Tam też poznała swojego mentora i mistrza – Tadeusza Kaczmarka, który nieustannie namawiał uczennice do zajęcia się malarstwem. Po ukończeniu szkoły zaczęła realizować się jako rzeźbiarz, wykonując swoje prace m.in. dla Veritasu i Cepelii. W 1983 roku za działalność artystyczną otrzymała tytuł Mistrz Rzemiosła Artystycznego, nadany przez ówczesnego Ministra Kultury i Sztuki – prof. Kazimierza Żygulskiego. W 2009 roku rozpoczęła się swoją przygodę z malarstwem, do podjęcia której bodźcem stała się nieustająca zachęta ze strony artysty malarza – Tadeusza Kaczmarka. Pani Danuta w tej dziedzinie sztuki jest samoukiem i spełnia się obecnie przy kopiowaniu portretów renesansowych mistrzów. Pierwsza wystawa jej prac malarskich miała miejsce w listopadzie 2017 r. w jeleniogórskim Muzeum Przyrodniczym. Nosiła tytuł: „Kopie obrazów wielkich mistrzów”. Od lipca 2019 r. Danuta Dudek jest mieszkanką Chojnowa. W grudniu 2019 r. malarka przekazała Muzeum Regionalnemu w Chojnowie wyjątkowy dar – własnoręcznie namalowaną kopię portretu Anny Wirtemberskiej.
data publikacji: 2020-07-21 13:50
 
<< nowsze | 23  | 24  | 25  | 26  | 27 | 28  | 29  | 30  | 31  | 32  | 33  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie