Wygląda dobrze
To pole jest wymagane
MAMY TO !!! 👏👏👏👏
Pierwszy oficjalny rekord Chojnowa w ilości przebiegniętych kilometrów wynosi: 1718,18 km.
Z inicjatywy Ireneusza Kudelskiego 11 listopada o godzinie 11.00 na Stadionie Miejskim KS Chojnowianka ruszył pierwszy w historii naszego miasta maraton w 24.godzinnym biegu. Odzew na posty w Internecie przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów.
- Przepraszam wszystkich, że odebrałem Wam komfort spokojnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości – pisze na swoim profilu I.Kudelski. - Nadal patrząc na wynik jestem w szoku, nie spodziewałem się, że tylu z Was zobaczę na stadionie i że uda nam się aż tyle kilometrów przebiec - to aż 4300 okrążeń. Całą dobę ludzie przychodzili o różnych godzinach i biegali, truchtali i chodzili. Był Chojnów, Legnica, Chocianów, Zagrodno. Chwilę przed północą dołączył nasz exportowy Włóczykij, o 3 rano przyszły dzieci z rodzicami i maluchy z Chojnowianki, byli spacerowicze i byliście Wy biegaczki i biegacze!
Magiczna moc jednego posta zadziałała tak, że nadal mam szczękę na podłodze…
Na liczbę przebiegniętych w trakcie 24 godzin kilometrów złożyły się poszczególne wyniki 132 osób, które tego dnia – jak wskazuje Kudelski – biegły, truchtały, szły… Deklarowały 3-5 okrążenia, schodziły z bieżni po kilkunastu, kilkudziesięciu. Padły też życiowe rekordy. Dopisała pogoda, dopisywały nastroje - nie mogło być lepiej.
- Chojnów jednak biega i to jak – dodaje I. Kudelski. - Za każdy ofiarowany kilometr serdecznie wszystkim dziękuję, a szczególnie tym najmłodszym, którzy z takim zacięciem pokonywali kolejne kółka. Szczególnie ogromne gratulacje dla tych "wariatów", którzy wykręcili najlepsze wyniki, to jest niesamowite:
136 km - Dominik Filipowicz
85 km - Irek Kudelski
73 km - Łukasz Roztoczyński
60 km - Grzegorz Popielski
57 km - Michał Rabiej
45 km - Tomek Socha
a wśród kobiet:
50 km - Daria Tkaczyszyn - Kałużna
36,7 km - Iwona Merunowicz
36,1 km - Anna Baszczyj
Podziękowania dla piłkarzy i działaczy KS Chojnowianka Chojnów za udział w biegu i udostępnienie zaplecza. Dla MOKSiR Chojnów za pomoc finansową i organizacyjną.
21 lat temu „grupa Sobczaka" ustanowiła rekord Polski w 24.godzinnej jeździe rowerem górskim - 594 km. Rekord zapisany został w "Polskiej Księdze Rekordów i Osobliwości". W kolejnych latach chojnowianie pobijali swoje własne osiągnięcia.
Tego samego życzymy biegaczom – rekordy się ustanawia i pobija. Organizator już dziś zaprasza za rok!


(szerokość: 750 / wysokość: 499)(szerokość: 750 / wysokość: 562)(szerokość: 750 / wysokość: 562)(szerokość: 450 / wysokość: 600)(szerokość: 450 / wysokość: 600)(szerokość: 450 / wysokość: 600)
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie