Wygląda dobrze
To pole jest wymagane


Kultura i rekreacja w Chojnowie


 

Kultura

 

Kalendarz miejskich imprez tworzą jednostki samorządowe, organizacje pozarządowe i placówki oświatowe. Kierowane są do dzieci, młodzieży, dorosłych, do miłośników tańca, śpiewu, muzyki poważnej i rozrywkowej, szeroko rozumianej sztuki, do zawodników gier sportowych i kibiców wielu dyscyplin. Największą miejską imprezą są Dni Chojnowa, a najbogatszą – ujęty w święto miasta Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego,  który planowany jest co roku na początku czerwca. W Muzeum Regionalnym odbywa się wiele wernisaży, prelekcji, koncertów. Centrum Edukacji natomiast realizuje ciekawe projekty unijne. Organizuje wystawy, spotkania literackie, muzyczne. Prężnie działający Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji ma w swojej ofercie paletę sekcji oraz wiele imprez związanych z kulturą i rozrywką. Do najpopularniejszych należy Ogólnopolski Przegląd Tańca „Stonoga", Dolnośląski Przegląd Kabaretów „Pekaesy", Dolnośląski Przegląd Baśni i Legend „Silebia", Regionalny Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Bambiniada". Ośrodek udostępnia sale fitness, kręgielnie i kino 3D. Ofertę kulturalną uzupełniają okolicznościowe, miejskie spotkania organizowane przez aktywne stowarzyszenia i związki, a także społeczne inicjatywy samych mieszkańców.

 

Rekreacja

 

Chojnów stwarza zainteresowanym doskonałe warunki wypoczynku i rekreacji. Dwa zabytkowe parki zachęcają do spacerów, odpoczynku na łonie natury, rozrywki dla dzieci na bezpiecznym placu zabaw. Nowoczesne boiska z oświetleniem i sztuczną nawierzchnią pozwalają na czynny wypoczynek. Miejski stadion oferuje rozgrywki różnego szczebla, także drużyn żeńskich. Niewątpliwą atrakcją jest również kryta pływalnia z sauną fińską i parową, rwącą rzeką i gejzerami. Kort tenisowy, siłownia pod chmurką, liczne place zabaw i tereny wędkarskie dopełniają ofertę.

 

 


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)MOKSiR

 

Jedna z największych inwestycji miejskich zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. rozbudowa budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie przy ul. Małachowskiego 7. Projekt Dofinansowany z Funduszy Europejskich. Całkowita wartość realizacji inwestycji – 7.939.688,56 zł, dofinansowanie z RPO 6.636.679,95 zł (84,99%).


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie