Aktualności

Koncert kolęd łemkowskich i ukraińskich w Domu Kultury
Parafia Greckokatolicka pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Zamienicach przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji zaprosiła w piątkowy wieczór 11 stycznia mieszkańców naszego miasta i okolic na koncert kolęd łemkowskich i ukraińskich. Spotkanie rozpoczęło się od słowno – muzycznego recitalu grupy prowadzonej przez p. Annę Peregrym „Soneczka”. Założony w 2012 roku zespół dziecięco – młodzieżowy kolędował i prezentował miniatury sceniczne związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia. Na scenie Domu Kultury wystąpił zespół wokalno – instrumentalny „Trio” z Krzyżowej, prezentując trzy utwory muzyczne. Po nich kolędowali „Jarosziłczanie” z Jaroszówki. Grupę tworzą dwie rodziny czerpiące radość ze wspólnego muzykowania. W naszym mieście zagrał i zaśpiewał także zespół instrumentalno - wokalny z Zespołu Szkół Muzycznych, który swoją muzyczną drogę rozpoczął rok temu i już posiada liczne grono słuchaczy. Koncert uświetniły też pokazy najmłodszych kolędników. Zespół pieśni i tańca z Przemkowa „Łastiwoczka” zaprezentował licznie zgromadzonej publiczność łemowskie jasełka – „wertep”. Zagrały i zaśpiewały także grupy dziecięco-młodzieżowe - Kyczerka i Łastiwczata. Muzykował na chojnowskiej scenie najbardziej rozpoznawalny zespół łemkowski w Polsce – „Kyczera”, od 27 lat szerzący kulturę łemkowską w kraju i na świecie, posiadający w swoim dorobku niezliczone nagrody i wyróżnienia. Po raz pierwszy w Chojnowie zaprezentowała się grupa kleryków z kijowskiego seminarium tworząca zespół MetaNoya. - W Polsce jesteśmy po raz drugi. W tamtym roku zwiedziliśmy północno – zachodnią część waszego pięknego kraju. Jesteśmy pod wrażeniem gościnności Polaków – mówił przed występem kleryk Vlad. MetaNoya powstała 7 października 2015 roku. Nazwa grupy z greckiego oznacza nawrócenie lub dosłownie w języku ukraińskim to cel Noego, czyli zbawienie całego narodu ludzkiego oraz wszystkich żywych stworzeń. Dwugodzinne kolędowanie zakończyło się życzeniami, które złożył proboszcz parafii Patoka i Zamienice ks. Paweł Berezka.
data publikacji: 2019-01-14 11:48
 
Głosuj na OTYLIADĘ!!! 🏊‍♀️🏊‍♂️🏊‍♀️
Nocny Maraton Pływacki Otyliada 2018 został nominowany w plebiscycie portalu e-legnickie.pl na Najlepszą Imprezę Sportową Zagłębia Miedziowego w 2018 roku. W dniu dzisiejszym OTYLIADA znajduję się na drugim miejscu, ale potrzebuje jeszcze sporo głosów, aby WYGRAĆ! Wejdź na stronę: https://e-legnickie.pl/ zaloguj się i zagłosuj! Głosowanie jest darmowe.
data publikacji: 2019-01-11 13:58
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w MOKSiR
13 stycznia 2019 w Chojnowie zagra Orkiestra, czyli odbędzie się kolejny, 27. już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szefową Sztabu o numerze 3579 została po raz kolejny Pani Anna Świdurska. Na ulice naszego miasta wyjdzie blisko 70 wolontariuszy. W Domu Kultury występy i licytacje rozpoczną się o godz. 16:00. Zagrają i zaśpiewają Jurand Kowalski i Łukasz Kindel. Zatańczą: Karambol i zespół taneczny Gabrieli Zenki. W programie jest także „Niespodzianka Filmowa”. Celem tegorocznej WOŚP będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. Zapraszamy wszystkich ludzi, czy to małych, czy też dużych serc! Każdy gest (i każdy grosz) się liczy!
data publikacji: 2019-01-11 11:10
 
Z zaangażowaniem i radością – wystawa „Malujemy samodzielnie i z pomocą”
9 stycznia odbył się pierwszy w tym roku wernisaż w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie pt. „Malujemy samodzielnie i z pomocą”. W Galerii Młodych zaprezentowane zostały prace plastyczne i rękodzielnicze uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie oraz Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy. Wystawa odbywa się, już od ośmiu lat prezentując talent i zaangażowanie osób niepełnosprawnych. Inicjatorką pierwszego spotkania w 2012 roku była Agnieszka Marczak – Mandosik. Koordynator Galerii Młodych Agnieszka Tworzydło podziękowała autorom prac, za ich kreatywność i entuzjazm. – Wystawa bardzo motywująco wpływa na naszych uczestników. W tamtym roku po zakończeniu wernisażu zgłosiło się od razu kilka osób wyrażających chęć wzięcia udziału w kolejnej edycji. Już w styczniu 2018 roku rozpoczęli pracować nad swoim dziełami, które możemy dziś oglądać – mówiła Anna Marciniszyn z ŚDS nr 2. - Nasze prace powstały stosunkowo niedawno, ale to zadziałało motywująco. Nasi podopieczni z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do wystawy – zaznaczyła Alina Żybura z WTZ. - W tym roku pokazaliśmy prace innych osób. Nasi podopieczni są bardzo zdolni, wykonali różne kompozycje artystyczne: od gobelinów po malowanie farbami olejnymi. Pracowaliśmy intensywnie i szybko – wyjaśniła Urszula Kondrat z ŚDS nr 1. Obecny na wernisażu Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies wyraził uznanie dla moderatorów i twórców corocznych spotkań: - Gratuluję Bibliotece Miejskiej inicjatywy. Placówka skupia wiele organizacji, stowarzyszeń, które działają w różnych kierunkach życia społecznego. Wszystkim gratuluję pięknych prac i życzę państwu zdrowia, pomyślności i samorealizacji. Autorzy prac i ich opiekunowie otrzymali upominki, które wręczył Burmistrz Miasta i Przewodniczący Rady Miejskiej. Wernisaż zakończył się słodkim poczęstunkiem. Wystawę można oglądać do końca stycznia. Serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2019-01-09 13:48
 
🎺🎤🎸Noworoczny Koncert w Domu Kultury 🎷🎸🎻
Społeczne Ognisko Muzyczne w Chojnowie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 17 stycznia o godz. 17:30 w Miejskim Domu Kultury, Sportu i Rekreacji. Zapraszamy!
data publikacji: 2019-01-08 10:11
 
<< nowsze | 93  | 94  | 95  | 96  | 97 | 98  | 99  | 100  | 101  | 102  | 103  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie