Aktualności

Kolędujmy!
Burmistrz Miasta Chojnowa oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają na koncert Kapeli Góralskiej Antoniego Gluzy i chóru „Allegro” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie pt. „Kolędujmy”. 5 stycznia 2019 roku, godz. 17:00 w Domu Kultury zabrzmią kolędy i pastorałki w góralskiej i dziecięcej interpretacji muzycznej. Serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2018-12-28 12:01
 
WIELKI SUKCES GIMNAZJUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W CHOJNOWIE
19 grudnia 2018 roku w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Finałowa Plebiscytu Gazety Wrocławskiej "Nauczyciel na Medal 2018". Uroczystość rozpoczął Arkadiusz Franas, Redaktor Naczelny Gazety Wrocławskiej, który powitał finalistów Plebiscytu - szkoły i nauczycieli. Były występy zespołu muzycznego i wykład akademicki dotyczący roli edukacji. Następnie odbyła się ceremonia wręczania nagród. Miło nam poinformować, że nasze Gimnazjum zdobyło I miejsce w powiecie i uplasowało się III miejscu w województwie dolnośląskim jako "Szkoła Przyjazna Uczniom" natomiast pedagog z naszej szkoły, Pani Hanka Dąbrowska-Król została Laureatką II miejsca w kategorii Nauczyciel na Medal Klas 4-8 i Gimnazjum. Nagrodę pieniężną i certyfikaty w imieniu naszej szkoły odebrali: Dyrektor Gimnazjum Andrzej Urban, Pani Hanka Dąbrowska-Król oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Radwańska. Cieszymy się bardzo z tak dużego wyróżnienia, które jest jednocześnie podsumowaniem działalności szkoły i efektem dwudziestoletniej pracy całej naszej społeczności szkolnej - nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy oddali na nas głosy. Prosimy przyjąć te podziękowania wraz z najszczerszymi życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia a także spełnienia wszystkich marzeń w Nowym Roku 2019. Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika "Szkoła Przyjazna Uczniom 2018"
data publikacji: 2018-12-24 10:59
 
Plebiscyt Sportowy 2018! Głosowanie czas start!
22 grudnia po raz siódmy rozpoczął się Plebiscyt Sportowy na Najpopularniejszego Zawodnika i Trenera Zagłębia Miedziowego oraz na Najlepszą Imprezę Sportową w 2018 roku. Głosowanie potrwa od dziś do 2 lutego 2019 roku. Na liście nominowanych znalazło się 60 sportowców, 27 trenerów oraz 24 imprezy. Głosować może każdy, kto zarejestruje się na portalu e-legnickie.pl. Każdy z użytkowników będzie mógł co godzinę oddać jeden głos na zawodnika, trenera i imprezę roku. Udział w konkursie w kategorii Najlepsza Impreza Sportowa bierze chojnowska Otyliada! Więcej informacji na stronie : https://e-legnickie.pl/…/21472-plebiscyt-sportowy-2018-zacz…
data publikacji: 2018-12-24 09:27
 
Chojnów w blasku światełek
Już w listopadzie Chojnowianie mogli poczuć przedsmak iluminacyjnych ozdób. Wokół pomnika Tkacza zaczęły błyszczeć specjalne oprawy oświetleniowe. Świąteczne dekoracje w Chojnowie zostały włączone w mikołajki 6 grudnia. Na Rynku kilka dni wcześniej pojawił się świerk, który w tym roku został udekorowany nowymi świecącymi bombkami. Centrum miasta zdobi bombka szczęścia oraz zakupiony w tamtym roku renifer z saniami. Ten ostatni sprawia wiele radości zwłaszcza dzieciom, które chętnie pozują z nim do zdjęć. Wyeksponowane zostały także: choinka stojąca obok kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP mieniąca się różnymi barwami oraz Drzewko Papieskie przy chojnowskiej farze lśniące w odcieniach błękitu i srebra. Nieopodal Rynku, na placu przy ul. Reja stoi pierwsza zakupiona przez miasto ozdoba - błyszcząca fontanna. Na Domu Schrama pojawił się napis "Wesołych Świąt" wraz ze złotymi mieniącymi się soplami. Plac Zamkowy zdobią dwa błyszczące drzewka. Ulice miasta ozdabiają świetlne elementy architektoniczne zamontowane na słupach: choinki, bombki, dzwoneczki, płatki śniegu ... Rozświetlony Chojnów wygląda z roku na rok coraz pięknej, a olśniewające iluminacje zachwycają mieszkańców i gości.
data publikacji: 2018-12-24 09:17
 
Kolędnicy z Chojnowa w stolicy Dolnego Śląska
Chojnowska tradycja kolędowania we Wrocławiu trwa od siedemnastu lat. 21 grudnia burmistrz miasta Jan Serkies wraz z chórem „Allegro” i zespołem instrumentalnym uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie odwiedzili Dolnośląski Urząd Wojewódzki i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Kolędnikom towarzyszyli: dyrektor SP 4 Beata Miler - Kornicka i wicedyrektor Anna Denisiak. Zespołowi akompaniował nauczyciel muzyki Zenon Chmielewski. Nad charakteryzacją pięknie wyglądających chórzystów czuwała Natalia Halikowska. Jako pierwszy spotkał się z dziećmi w sali kolumnowej Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, który złożył wszystkim świąteczne życzenia. Żywiołowy śpiew "Allegro" zachęcił do wspólnego kolędowania. Burmistrz miasta Chojnowa podziękował za owocną współpracę w ciągu całego roku: - Przyjeżdżamy, aby w imieniu mieszkańców miasta życzyć państwu rodzinnych i wyjątkowych świąt Bożego Narodzenia. Aby rok 2019 przyniósł wiele dobra, szczęścia i serdeczności-mówił burmistrz Jan Serkies. Następnie kolędy i pastorałki zabrzmiały w wydziale spraw społecznych w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim i w Kuratorium Oświaty: - Rosną nam skrzydła dzięki waszej wizycie. Dziękujemy za piękne śpiewanie, pełne energii i radości! Szóstek w koronie życzę wszystkim uczniom-mówił Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Po trzech świątecznych recitalach w Urzędzie Wojewódzkim delegacja z Chojnowa zaśpiewała w Urzędzie Marszałkowskim: - Chciałbym wszystkim państwu serdecznie podziękować, za kultywowanie tej pięknej tradycji. Tam, gdzie kolędujecie przynosicie dużo radości-mówił Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski. Radosne śpiewanie kolęd jest nośnikiem najpiękniejszych życzeń, które były serdecznym podziękowaniem za mijający rok i optymistycznym winszowaniem na przyszły.
data publikacji: 2018-12-21 20:11
 
<< nowsze | 94  | 95  | 96  | 97  | 98 | 99  | 100  | 101  | 102  | 103  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie