Aktualności

Bezpłatne kursy językowe i komputerowe w Chojnowie
22 maja (środa) o godz. 17:30 w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące bezpłatnych kursów językowych i komputerowych w naszym mieście. Więcej informacji udzieli zainteresowanym p. Agnieszka Podoba z Biura Projektów Unijnych, tel. 533 338 154
data publikacji: 2019-05-22 09:38
 
Jubileuszowy Festyn Trójki
Po raz 20 odbył się Majowy Festyn Trójki. Wydarzenie zostało przygotowane przez społeczność szkolną, która jak co roku zadanie wykonała na 6! Scena należała do uczniów SP3. Występy wokalne, muzyczne, poetyckie, taneczne… każdy znalazł coś dla siebie. Gościnnie wystąpił zespół specjalizujący się w tańcu orientalnym „Nashida”. Poza artystycznymi i scenicznymi odsłonami publiczność miała okazję poznać jednego z najlepszych polskich siłaczy – strongmana Tyberiusza Kowalczyka, który współprowadził licytację oraz konkursy dla „odważnych”! Niebywałą atrakcją spotkania było wystąpienie reprezentantów Koła Naukowego Chemików „Jeż” oraz Koła Naukowego Biologów z Uniwersytetu Wrocławskiego. Studenci efektownie przeprowadzili kilka reakcji i zrobili chemiczne „show”, inspirując małych i dużych do nauki! Wydarzenie zostało wsparte przez nieocenione lekcje strażaków z OSP Jaroszówka, którzy przez kilka godzin demonstrowali zainteresowanym jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Festyn był bogaty nie tylko artystycznie. Furorę robiły ciasta, kiełbaski, pierogi… i mnóstwo innych pyszności. Aukcje, loteria fantowa i zakup za „grosze” książek czy obrazów malowanych przez uczniów dopełnił cieszący się coraz większą popularnością festyn. 19 maja dopisało wszystko! Wymarzona pogoda, piękne występy, apetyczne jedzenie … i uśmiechy na twarzach gości i organizatorów Gratulujemy!
data publikacji: 2019-05-20 13:48
 
Noc Muzeów po raz ósmy!
Chojnowska Noc Muzeów jak co roku wieczorową porą zgromadziła dzieci i dorosłych do Zamku i Baszty Tkaczy. 17 maja muzealne lapidarium stało się miniaturą „medium aevum". Średniowieczne kramy zachęcały nie tylko do zabawy, ale i do pracy! Popularnością cieszyło się czerpanie papieru, plecenie koszyka czy wałkowanie ciasta na podpłomyki. Nieoceniona w smaku jak zwykle okazała się wojskowa grochówka, którą próbowali smakosze. Historyczne narzędzia tortur wzbudzały sporo zaciekawienia. Niektórzy nawet zgłaszali się na ochotników, aby prezentować dawne sposoby karania za przewinienia! Zwiedzający mieli do dyspozycji dawny zamek Piastów legnicko-brzeskich oraz Basztę Tkaczy. Noc Muzeów zwieńczył koncert chojnowskiego chóru Skoranta pod batutą Piotra Koziara. Pięknie przebrani śpiewacy zaprezentowali utwory zarówno dawne, jak i współczesne. Były brawa i był podwójny bis!
data publikacji: 2019-05-18 13:12
 
Dni Chojnowa 2019!
Serdecznie zapraszamy na Dni Chojnowa 2019, które odbędą się 8 i 9 czerwca! 8 czerwca (sobota) rozpoczniemy o godz. 14:00 Festiwalem Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego, o 16:00 ulicami miast przejdzie Korowód Pasje i Marzenia, o godz. 16:30 nastąpi uroczyste otwarcie Dni Chojnowa, o 17:00 koncert Chojnowianie – Chojnowianom, o 21:00 koncert zespołu WILKI – gwiazdy wieczoru! 9 czerwca (niedziela) rozpoczynamy o godz. 16:00 Przeglądem Piosenki Przedszkolnej BAMBINIADA, o 17:00 zagrają zespoły rockowe Plug ‘n’ Blues i Polish Fiction, o 20:00 koncert zespołu WEEKEND – gwiazdy wieczoru! Ponad 15 imprez będzie towarzyszyć dorocznemu świętowaniu. Zaczynamy już 1 czerwca Festynem Wędkarskim dla Dzieci i Festynem „Popołudnie z Czwórką”, zakończeniem będzie Noc Kupały, która odbędzie się 22 czerwca o godz. 19:00 w PZS przy ulicy Poźniaków. Szczegóły na plakacie! Świętuj z nami Dni Chojnowa 2019!
data publikacji: 2019-05-15 13:20
 
Olimpiada językowa w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie
W Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie trwa VII Olimpiada Języka Angielskiego i Niemieckiego! Powodzenia!
data publikacji: 2019-05-15 11:39
 
<< nowsze | 79  | 80  | 81  | 82  | 83 | 84  | 85  | 86  | 87  | 88  | 89  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie