Aktualności

W hołdzie wszystkim mamom…
„Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę” – ten słynny cytat Matthewa Arnolda opisuje mamy w sposób doskonały. Mamy nie można zastąpić. Jej dobroć, miłość i wierność są niepowtarzalne. Dlatego każdego roku 26 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Matki. Święto to jest symboliczne, każdego dnia bowiem należy pamiętać o nieocenionych uczuciach, jakie mamy przekazują swoim dzieciom… 27 maja z okazji Dnia Matki w Miejskim Domu Kultury odbył się koncert na cześć wszystkich mam. Przybyłych gości przywitał Stanisław Horodecki dyrektor MOKSiR: - W maju, kiedy wszystko budzi się do życia, odradza się cała natura, jest tak radośnie i ciepło, pachną miliony kwiatów… składamy głęboki ukłon, hołd naszym mamom. Dzisiejszy koncert, to tego hołdu drobny element. Stało się już taką małą tradycją, że corocznie zapraszamy na koncert dedykowany kochanym i drogim rodzicielkom – mówił Stanisław Horodecki. Spotkanie rozpoczęło się od mini recitalu Juranda Kowalskiego, autora ponad 150 piosenek. Zabrzmiały autorskie utwory o mamie, a także o grodzie nad Skorą. Drugą odsłoną koncertu był występ chojnowskiego chóru Skoranta pod batutą Piotra Koziara. Założycielka chóru Krystyna Czapska zaprezentowała dwa utwory indywidualnie. Jak co roku odbyło się także losowanie nagród niespodzianek. Szczęśliwie obdarowanych zostało jedenaście pań. Koncert zakończył się dwukrotnie wykonaną piosenką „Wśród tylu dróg” chóru Skoranta. Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia!
data publikacji: 2019-05-28 11:28
 
„Rozbiegany Przedszkolak” i wielkie, sportowe emocje!
Maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie w sportowych zmaganiach nie mają sobie równych! Dziś na orliku przy Parku Piastowskim odbyła się Olimpiada Sportowa pt. „Rozbiegany Przedszkolak”, w której wzięły udział wszystkie grupy bystrych maluchów. Inicjatorką i organizatorką wydarzenia była p. Daria Tkaczyszyn – Kałużna, która opracowała aktywne przedsięwzięcie z myślą o najmłodszych. Dzieci doskonale poradziły sobie z konkurencjami, za co otrzymały słodki poczęstunek i stos różnych nagród. Oczywiście nie zabrakło także medali! Na oficjalne wręczenie nagród przybyli także przedstawiciele miasta i gminy Chojnów. Sportowych emocji nie brakowało! Gratulujemy!
data publikacji: 2019-05-24 15:23
 
Gruszka Cup w Chojnowie!
Dziś nasze miasto odwiedził siatkarz i trener siatkarski Piotr Gruszka! Piotr Gruszka jest Mistrzem Europy 2009, srebrnym medalistą mistrzostw świata 2006, trzykrotnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich, najlepszym zawodnikiem meczu mistrzostw Europy 2009, reprezentantem naszego kraju w latach 1995 – 2011, a także rekordzistą pod względem liczby meczów rozegranych w kadrze! Sportowiec wraz ze swoim teamem Gruszka Cup, odwiedził Urząd Miejski w Chojnowie, gdzie spotkał się z burmistrzem i pracownikami urzędu. Następnie goście specjalni udali się do Szkoły Podstawowej nr 4. Pokazowa lekcja, którą prowadził Piotr Gruszka, bardzo podobała się uczniom i nauczycielom! Organizatorami Gruszka CUP są: PWSZ im. Witelona w Legnicy, klub sportowy Ikar Legnica i Jacek KIEŁB.
data publikacji: 2019-05-24 14:26
 
Talent Show po raz czwarty!
Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1 w Chojnowie po raz czwarty zaprosił osoby niepełnosprawne do zaprezentowania swoich umiejętności w myśl słów „nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli”. Trzynastu uczestników wzięło udział w konkursie, który nie tylko miał wyłonić zwycięzców, ale przede wszystkim pokazać jak ważne jest wsparcie, wzajemna pomoc i szacunek dla osób wymagających opieki. Swoje talenty prezentowali podopieczni z Warsztatów Terapii Zajęciowej Jutrzenka w Legnicy, WTZ Legnickie Pole, Środowiskowy Dom Samopomocy w Złotoryi, Środowiskowy Dom Samopomocy nr 2 w Chojnowie, WTZ w Chojnowie, „Niebieski Parasol” w Chojnowie, Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu, Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1 w Chojnowie. Jako pierwsi wystąpili Dyrektor ŚDS nr 1 w Chojnowie Mariola Pyrz wraz z podopiecznymi Rafałem Cieślikiem i Ryszardem Węgierskim. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami i dodał przysłowiowych „skrzydeł” uczestnikom konkursu! Bohaterowie spotkania śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli. Niektórzy uczestnicy wybornie kabaretowali dla publiczności, ta zaś wspierała swoich faworytów oklaskami. Zaproszeni goście wyrazili także wiele ciepłych słów o organizowanym Talent Show w Chojnowie: - Dziękuję za podjęcie i kontynuację takiej wspaniałej inicjatywy. To możliwość ujawnienia talentów różnych osób z różnych miejsc powiatu i spoza powiatu. Dziękuję za państwa obecność – mówiła wicestarosta Legnicki Janina Mazur. - Być może w przyszłości wyłonią się talenty, które będziemy oglądać w telewizji. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, za przygotowanie konkursu. Wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom życzę miłych wrażeń. Wszyscy jesteście zwycięzcami! – mówił Krzysztof Sowiński członek zarządu powiatu legnickiego. - Gratuluję optymistycznego hasła „Mamy talent”, bo cóż może być wspanialszego, jeśli można o kim powiedzieć, że ma talent! Gratuluję wszystkim uczestnikom i Pani dyrektor ŚDS nr 1 Marioli Pyrz za wyjątkowy talent organizacyjny! – mówił Tadeusz Samborski prezes stowarzyszenia kulturalnego „Krajobrazy”. Jury w składzie: Grzegorz Strykowiec – przewodniczący, Karolina Zatwarnicka i Katarzyna Burzmińska wskazali zwycięzców i wyróżnionych czwartej edycji konkursu. Werdykt, jak zaznaczył przewodniczący, do najłatwiejszych nie należał, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali wachlarz talentów, każdy był wyjątkowy w swojej dziedzinie. Wyróżnienie otrzymali: p. Józef Chrapko i p. Józef Pater( „Niebieski Parasol” Chojnów), trzecie miejsce należało do Martyny Porady („Niebieski Parasol” Chojnów), drugie zdobyła Julita Koblańska (WTZ Jutrzenka w Legnicy), zwycięzcą został bezkonkurencyjny Rafał Cieślik (ŚDS nr 1 w Chojnowie). Nagrodę specjalną otrzymała Paulina Gawron (ŚDS w Złotoryi). Organizatorom gratulujemy wyjątkowej inicjatywy, a uczestnikom wspaniałych talentów!
data publikacji: 2019-05-22 16:31
 
Gruszka Cup – start Chojnów!🤾‍♂️🤾‍♂️🤾‍♀️
W piątek 24 maja do Chojnowa zawita Gruszka Cup! Sportowe wydarzenie rozpocznie się od spotkania w Urzędzie Miejskim z Burmistrzem Miasta Janem Serkiesem. O godz. 11:40 Piotr Gruszka i jego team odwiedzi Szkołę Podstawową nr 4 w Chojnowie. W spotkaniu weźmie udział około 350 dzieci z klas 4 – 7. Głównym celem czwartej odsłony Gruszka Cup jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia. Organizatorami Gruszka CUP są: PWSZ im.Witelona w Legnicy, klub sportowy Ikar Legnica i Jacek KIEŁB.
data publikacji: 2019-05-22 10:11
 
<< nowsze | 78  | 79  | 80  | 81  | 82 | 83  | 84  | 85  | 86  | 87  | 88  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie