Aktualności

Zdygitalizowana nekropolia
Trwające od wielu miesięcy prace przy stworzeniu bazy grobów i pochówków, jakie znajdują się na naszym cmentarzu, dobiegają końca. Efektem tych prac jest udostępniony od niedawna portal cmentarza - dostępny z oficjalnej strony miasta – chojnow.eu – poprzez wybranie ikony cmentarza z menu „Na skróty”. Strona główna portalu Cmentarza Komunalnego w Chojnowie prezentuje takie informacje jak: dane adresowe i kontaktowe, regulamin cmentarza, cennik usług, ogłoszenia. W zakładce CMENTARZ mamy do wyboru: wyszukiwarkę pochowanych, mapę cmentarza z podziałem na sektory i na poszczególne groby oraz skorowidze osób pochowanych w poszczególnych sektorach. Prace nad uporządkowaniem danych nadal trwają, dlatego administrator cmentarza zwraca się z prośbą, aby na adres: cmentarz@chojnow.eu zgłaszać wszelkie zauważone nieprawidłowości.
data publikacji: 2019-02-15 09:39
 
Zaproszenie do Domu Kultury!
Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza do korzystania z kręgielni, bilardu, sali fitness… Kręgielnia, Bilard i Sala Fitness są czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 15:00 do 21:00. Wstęp wolny z Kartą Klubową, którą można wyrobić w recepcji. Więcej informacji w regulaminie: https://moksir.chojnow.eu/kregielnia-rekreacja,s301,m3.html https://moksir.chojnow.eu/fitness-rekreacja,s302,m3.html Zapraszamy także do kina! Repertuar kina „Kultura” znajduje się na stronie: https://kino.chojnow.eu/repertuar,m15,s1500.html Bilety można nabyć także przez Internet: https://bilety.chojnow.eu/
data publikacji: 2019-02-15 09:37
 
Naukowe spełnienie marzeń. Sukces Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie - nowe laboratorium otwarte!
Atrakcyjna lekcja chemii powinna opierać się na doświadczeniu, na inspirowaniu nauką … Właśnie takie zajęcia odbyły się w nowej, niezwykle funkcjonalnej pracowni chemicznej, która mieści się w Szkole Podstawowej nr 4 w budynku przy ul. Konarskiego. 14 lutego nastąpiło jej otwarcie wraz z lekcją inauguracyjną grupy z klasy VII A ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Utworzenie pracowni dofinansowano ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź w ramach konkursu „Laboratoria XXI wieku”. W projekcie wzięło udział 35 placówek, których zadaniem było zaprezentowanie najlepszego sposobu wykorzystania pracowni do pracy z młodzieżą w perspektywie całego miasta. Wybrano pięć najlepszych pomysłów, doceniono projekt Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie: - Nasza szkoła otrzymała laboratorium marzeń, dzięki czemu mamy ogromne możliwości naukowe, dydaktyczne i nie tylko. Nasze działania możemy interpretować szeroko, myślę, że to doskonała promocja miasta, bo pracownia jest otwarta na współpracę z innymi szkołami. Chcemy podjąć działania mające na celu korzystanie z tego miejsca nie tylko uczniom, ale i zachęcić dorosłych, których ciekawi albo zainspiruje ta dziedzina nauki – mówiła nauczycielka chemii mgr Małgorzata Potaczała. Nowa sala składa się z dwóch pomieszczeń. W głównym laboratorium dzieci przeprowadzają doświadczenia, w mniejszej sali uczą się do konkursów czy grają w gry edukacyjne. Komfort pracy chemika i jego podopiecznych możliwy jest nie tylko dzięki innowacyjnym przekaźnikom wiedzy, ale także dzięki inicjatywie, jaką podjęła dyrektor Beata Miler – Kornicka: - Jesteśmy jedyną szkołą, w której fizyka i chemia ma podział na grupy. Wystosowaliśmy szereg argumentów dla burmistrza miasta, który poparł naszą koncepcję. Na przykładzie nowej pracowni to ma sens, widać jak dzieci mogą się rozwijać i uczyć komfortowo – mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4. Nowoczesne laboratorium bardzo podoba się wszystkim uczniom. Zdecydowana większość lubi chemię i chętnie uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne. Jak mówi mgr Potaczała: - Dzieci lubią eksperymentować i poznawać świat przez badania. Ku naszej radości i zadowoleniu nowoczesny sprzęt i naukowa przestrzeń nowego laboratorium tylko im to teraz ułatwi!
data publikacji: 2019-02-14 14:41
 
Spotkanie dla motocyklistów i miłośników motocykli!🏍
Chojnowscy motocykliści organizują spotkanie dla motocyklistów i miłośników motocykli, na które serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych. Start 23 lutego o godz. 17:00 w kawiarni Jubilatka! Zapraszamy!
data publikacji: 2019-02-12 10:52
 
Nabór do sekcji Junior Młodszy
Klub Sportowy Chojnowianka Chojnów ogłasza nabór dzieci do sekcji piłki nożnej Junior Młodszy – rocznik 2013 i młodsi. Małych pasjonatów najpopularniejszej gry na świecie zapraszamy do zapisania się i rozpoczęcia treningów! Zgłoszenia pod numerem tel. 886-471-614.
data publikacji: 2019-02-11 14:21
 
<< nowsze | 85  | 86  | 87  | 88  | 89 | 90  | 91  | 92  | 93  | 94  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie