Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Klub Seniora w Chojnowie

Plan uruchomienia w naszym mieście Klubu Seniora pojawił się kilka lat temu. Pandemia jednak odsunęła działania w tym zakresie na dalszy plan. Samorząd Chojnowa wrócił do tej idei. Burmistrz Miasta Jan Serkies zaprosił chojnowskich seniorów na spotkanie informacyjno-organizacyjne 21 lutego do Domu Schrama. Kolejny raz nasi nestorzy nie zawiedli – na zaproszenie odpowiedziało około 70 osób dowodząc, że chcą skorzystać z oferty i uczestniczyć w życiu miasta.

2023-02-22 11:29

Dzisiaj Tłusty Czwartek

… czyli ostatni czwartek przed wielkim postem (52 dni przed Wielkanocą). Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejsze potrawy na ten dzień to słodkie pączki i faworki, ale dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem, które obficie zapijano wódką. Nie polecamy tych ostatnich, ale takich z owocowym, budyniowym, makowym nadzieniem owszem… SMACZNEGO!

2023-02-16 10:42

14 lutego - Chojnów miastem miłości

W Dniu Zakochanych, życząc wszystkim nieustającej, wszechobecnej, wielkiej miłości zapraszamy na miejskie ławeczki dla par - jedna czeka w centrum miasta przy Tkaczu, druga przy wodospadzie w okolicach ul. Brzozowej - tu także zamontowano stojak na kłódki dla zakochanych…

Wyprofilowane siedziska zbliżają siedzących, a serduszkowe oparcie nie pozostawia wątpliwości kto zajmuje ławeczkę. Zdjęcia i kłódka z wyznaniem miłości będą z pewnością miłą pamiątką spotkania.

2023-02-14 13:45

Z cyklu "Ludzie z pasją" - Dariusz Spychała

Dariusz Spychała od jesieni 2021 roku jest trenerem w Klubie UKKS ORIENS Chojnów. Kolarstwem pasjonuje się od dziecka za sprawą swojego ojca Jerzego Spychały. Jego domeną jest kolarstwo szosowe. Swoich zawodników uczy jak bezpiecznie pokonać trasę i osiągać sportowe sukcesy, nawet jeśli nie kończą się na podium.

2023-02-14 12:57

Ponad 2 mln złotych dla Chojnowa z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

6 lutego ogłoszono wyniki Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chojnów otrzymał najwyższą w powiecie legnickim kwotę dofinansowania – 2 083 564,70 zł. To kolejne środki przekazane dla naszego samorządu w ramach rządowych projektów. - Bez tych dotacji ciężko byłoby nam sobie poradzić – mówił burmistrz Jan Serkies odbierając symboliczny czek z rąk Krzysztofa Kubów – sekretarza stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Dlatego jestem wdzięczny za te środki, które otrzymujemy. - Cieszę się, że mogę tę dobrą wiadomością podzielić się dzisiaj tu z Państwem – mówił podczas spotkania z samorządowcami Krzysztof Kubów. - To pokazuje modelową współpracę z Zagłębiem Miedziowym w Powiecie Legnickim.

2023-02-07 11:49

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie