Aktualności

Klasy sportowe w SP4
Uczniowie Klas Sportowych funkcjonujących przy Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie zgodnie z rozporządzeniem MEN wrócili do zajęć sportowych i WF w formie stacjonarnej. Uczniowie klas: 4C (akrobatyka i taniec/piłka nożna),5a (piłka ręczna/piłka nożna),6b (piłka ręczna/piłka nożna), 7a (piłka ręczna/piłka nożna) odbywają swoje zajęcia sportowe i WF w szkole, natomiast pozostałe przedmioty odbywają się zdalnie w domu, jak do tej pory.
data publikacji: 2020-12-07 08:28
 
Ho! Ho! Ho!
Czy są w Chojnowie grzeczne dzieci? Oczywiście, że tak!!! Skąd to wiemy? Od Naszych Wspaniałych Świętych Mikołajów! Kochane Dzieci! 6 grudnia czekają na Was wyjątkowe atrakcje na chojnowskim Rynku! Mikołaje na motocyklach pojawią o godz. 11:20! Mikołaje na kładach zapraszają o godz. 13:00! P.S. Mają mnóstwo prezentów!!! Mikołajki to jeden z najpiękniejszych dni w roku zwłaszcza dla dzieci. Ta jedyna w swoim rodzaju inicjatywa organizowana z coraz większym rozmachem cieszy się wielkim uznaniem wśród naszej społeczności! Dziękujemy, jesteście Najlepsi!!!
data publikacji: 2020-12-04 23:14
 
„U mnie i u Ciebie. Wymiana młodzieży lokalnie“– nowa edycja konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza do udziału w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2021-2023 realizowanym pod hasłem „U mnie i u Ciebie. Wymiana młodzieży lokalnie“. Konkurs jest skierowany do organizacji i instytucji realizujących polsko-niemieckie projekty wymiany młodzieży. Projekty można zgłaszać do 28 lutego 2021 roku. Są Państwo szkołą, stowarzyszeniem lub organizacją pozarządową, która chciałaby angażować się w życie miejscowej społeczności? Chcieliby Państwo przybliżyć lokalnym mieszkańcom swoją działalność i zaprosić ich do współpracy lub z młodzieżą zrobić coś dla swojej wsi, miasta lub powiatu? Poza tym mają Państwo partnera w Niemczech, który również działa lokalnie i chcieliby Państwo wspólnie zrealizować projekt poświęcony Państwa miejscowościom lub regionom? PNWM zaprasza więc Państwa do zgłoszenia wybranego pomysłu na projekt do konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2021-2023.
data publikacji: 2020-12-03 12:16
 
Z cyklu „Ludzie z Pasją"Magdalena Fichtel
Magdalena Fichtel jest Ochotniczką w Straży Pożarnej. Każdego dnia jest przygotowana do niesienia pomocy potrzebującym. O swoim zaangażowaniu mówi: „Bycie strażakiem nie jest zawodem. To pasja, hobby, miłość. Element życia. Sposób na życie". Bohaterka „Ludzi z pasją" kocha to, co robi. Pomimo wyrzeczeń, trudów i strachu, z pełnym poświęceniem idzie na przód. Wierna swoim ideałom, jest przykładem silnej kobiety, dla której chcieć oznacza móc!
data publikacji: 2020-12-03 09:45
 
„Kobiety ze słynnych polskich obrazów: boskie, natchnione, przeklęte"
Historia nie jest prosta. Mnóstwo dat, postaci, wydarzeń… nie sposób zapamiętać wszystkiego… Jednak, gdy zaprezentuje się ją tak, jakbyśmy uczestniczyli w życiowej perspektywie, staje się przystępniejsza, lekka i przyjemna. - Tematyka kobiet i opisywanie ich losów jest bardzo ciekawe. Kobiety z obrazów są to kobiety na ogół niezwykłe – mówiła p. Iwona Kienzler na spotkaniu online, które odbyło się 26 listopada. Na interesujący wykład zaprosiła Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie i Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ. Autorka ponad 80 książek z zakresu historii, leksykonów i słowników. Pasjonatka ciekawszej strony historii, zwłaszcza miłosnych sfer i życiowych wyborów słynnych postaci zaprosiła słuchaczy na ucztę ciekawostek i ploteczek ze świata wielkich królów, artystów, twórców… Iwona Kienzler zaprezentowała kilka interesujących wątków z życia takich gwiazd jak np.: Teodora Matejko, Helena Modrzejewska, Barbara Radziwiłłówna czy Pola Negri. Każda opowieść to barwne dzieje, trudne decyzje, wielkie sukcesy… życiowe rozdroża, które mogą poruszyć i zaciekawić…
data publikacji: 2020-11-27 13:35
 
<< nowsze | 1  | 2  | 3  | 4 | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie